ficus benjamina

Dominika
Dátum registrácie: 06 Okt 2015, 08:52

ficus benjamina

Príspevok od užívateľa Dominika » 06 Okt 2015, 19:52

Ahojte,
myslíte si, že mi takýto ficus benjamina ešte niečo vyraší?? mám ho už dva týždne doma, zobrala som si ho zo školy, kde bol vo veľmi zlom stave, plný puklíc, zopár úbohých lístkov a celý polepený takže radikálny rez musel byť. Viem, že musím byť trpezlivá, ale nevidím žiadne pokroky, ani niečo čo by sa podobalo na nový púčik :-s zatiaľ je na parapepe pod oknom cez deň naňho svieti slniečko bol aj zopár dní ešte vonku zozačiatku keď bolo ešte ako tak teplo ...... Tak čo myslíte?? Aká je šanca??

Dominika

Re: ficus benjamina

Príspevok od užívateľa Dominika » 06 Okt 2015, 20:02

Tak to je on
Prílohy
P1300605.JPG

mohykan
Dátum registrácie: 06 Feb 2013, 21:44

Príspevok od užívateľa mohykan » 06 Okt 2015, 21:12

Tak slnko uz nie je take silne ako v lete, takze chce to viac casu . Ak si ho presadzala a zaroven si aj zrezala vsetko, plus menis mu podmienky (vonku,dnu) bude sa tazsie spamatavat :) tot moj nazor .

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 06 Okt 2015, 22:41

Ešte sa môže vzkriesiť, otázne je, prečo sa do takého stavu dostal. Takto ťažko radiť. Hlavne nech nie je stále v mokrej zemine. Fikus to nemá rád ani keď je v poriadku. Žiadne listy = žiadne odparovanie vody rastlinou, žiadny rast = minimálna spotreba vody. Takže raz dobre poliať, sledovať a až pred úplným preschnutím poliať znovu.
long live your 盆栽
P.G.

Dominika

Príspevok od užívateľa Dominika » 07 Okt 2015, 18:51

Ďakujem za odpovede do takéhoto stavu sa dostal, pretože sa oň nik nestaral v škole na chodbe, tak som si ho vzala bol plný puklíc, mal málo listov a takú bielu vatičku na konároch, a veľa ich bolo uschnutých, takže zrezať som ho musela.... Ono na tom tenšom konariku som mu jeden list nechala, ale ten mu pred dvoma dňami odpadol tak čakám, či nezačne v tej pazuške rásť nový púčik - zatiaľ nič. Noo každopádne dám vedieť ako sa mu darí :)

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 07 Okt 2015, 23:21

No, mna vzdy zaujimalo, ze kde beru ludia ten nazor, ze "suche som musel/a odrezat" :-) V takomto stave je to skor na problem ako na uzitok. Zaschnuta vetvicka zabrani dalsiemu schnutiu a strate miazgy, zrezania sposobi dalsie krvacanie.

Prirovnanie na zive tvory - odrezu ti ti cast ruky, ktora sa ti zahoji, mas tam chrasty. Potom pride niekto, co ufakli rovno celu ruku, lebo na tie chrasty sa neda pozerat :-) A proces hojenia zacina odznova..

Dominika

Príspevok od užívateľa Dominika » 08 Okt 2015, 20:48

juuuj, takto som nikdy nerozmýšľala a pritom je to také logické :D no do budúcna som zase kúsok múdrejšia

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 09 Okt 2015, 06:43

Ahoj.Ficusy su velmi odolne,takze by to ten tvoj aj mohol rozchodit.Teraz ho nechaj na svetlom mieste,najlepsie na parapete.Bude to chciet cas.Nevadi mu ani teply salavy vzduch z radiatora - prave naopak.A polievaj zasadne teplou vodou a az vtedy ak bude substrat presuseny (lahky crepnik).Ficus neznasa premokrenie - zvlast ak ho mas posadeny v klasickej zemine.Pri polievani nechaj prebytocnu vodu vzdy odtiect a nikdy nenechavaj v podmiske vodu.Dufam,ze mas na tom crepniku odtokove dierky :D Davaj pozor aj na studeny prievan alebo v zime netesniace okna.Ja napr.davam pod crepnik polystyrenovu podlozku.Ficus ma rad nohy v teple ;) Po nejakom case by sa na kmienku mali prebudit tzv.spiace ocka,ktore neskor vytvoria zaklad buducej koruny.Drzim palce ;)

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 09 Okt 2015, 10:03

k tomu salavemu teplemu vzduchu - ano, ma rad teplo, ale ludia to prehanaju a davaju dokonca na radiator, nech maju teplo, co je blbost. Ak teply salavy vzduch, tak jedine vlhky, tzn. pod miskou siroka podmiska so strkom a vodou, ktora sa z tepla bude odparovat, inak je to kontraproduktivne a vadi to. Fikusy su z tepleho pasma, ale zaroven velmi vlhkeho, kde sa nestriedaju 4 rocne obdobia ale iba 2 - obdobie sucha (rozumej bez zrazok, stale je viac vlhko ako u nas ked 2 tyzdne neprsi) a obdobie dazdov (ked prsi alebo mrholi kazdy den).

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 09 Okt 2015, 10:55

vdaka za doplnenie lacike...priamo na radiator urcite nie.

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 09 Okt 2015, 11:19

Skús si pozrieť na povzbudenie túto tému:

http://www.bonsajforum.sk/viewtopic.php?f=11&t=1339
long live your 盆栽
P.G.

Dominika

Príspevok od užívateľa Dominika » 09 Okt 2015, 20:10

On je na parapete, rovno pod oknom, takže svetlo má, kmeň rosím pravidelne, zatiaľ nekúrime, ale zimu tu nemá :D dierky v črepníku to je samozrejmosť :D :D polievam až keď je substrát presušený, odstátou vodou izbovej teploty, ale skúsim mu dať teda teplejšiu .....neviem či sa mi to marí alebo som už z toho pokukovania naň zmagorená, ale zdá sa mi, že na kmienku mu začína rašiť malilinký púčičoček :-?
nooo uvidím už mi zostáva len čakať a ďakujem za rady :)

Dominika

Príspevok od užívateľa Dominika » 16 Máj 2016, 19:25

Tak ahojte všetci, fikus celých sedem mesiacov stál, žiadny púčik rast, nič, stále som ho polievala, skúšala kôru či náhodou neuschol a minulý mesiac som strihala druhý fikus a zostalo mi pár výhonkov, tak som tri z nich skúsila naočkovať do kôry, jeden neprežil uschol hneď po týzdni, ale tie dva sa držali a z jedného dokonca začal rašíť nový lístoček. Tak som odlepila pásku včera a kukla na ne. Čo na to vravíte?? Budú rásť?? Už ho pomaly dávam aj von na slniečko - nespáli mu tie výhonky, keď bude silnešie slnko?? Na noc je ešte dnu.

Dominika

Príspevok od užívateľa Dominika » 16 Máj 2016, 20:24

:)
Prílohy
P1350637.JPG
opáskované

Dominika

Príspevok od užívateľa Dominika » 16 Máj 2016, 20:29

:-?
Prílohy
P1350671.JPG
bez pásky
P1350673.JPG
bez pásky

Dominika

Príspevok od užívateľa Dominika » 16 Máj 2016, 20:36

čo na to vravíte?? :)
Prílohy
P1350675.JPG

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 23 Máj 2016, 22:34

no super, šikovná si. na slnko ho nedávaj. tie lístky by určite spálilo a pustiť nové zjavne už nemá silu. daj ho niekde kde bude mať slnko filtrované cez sklo a veľa.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fikus - Ficus"