Ako strihať bonsaj?

snowgo0147
Dátum registrácie: 02 Jan 2012, 22:32

Ako strihať bonsaj?

Príspevok od užívateľa snowgo0147 » 02 Jan 2012, 22:44

poradite mi ako mam ostrihat tento bonsaj? Ďakujem

NEPATRI DO TEJTO TEMY: ZALOZ SI DRUHU. NAJPRV SI ZISTI AKY MAS BONSAJ V TEME:"NEVIEM AKY MAM BONSAJ". (pravdepodobne brest)

mathew
Prílohy
IMAG0090.jpg
IMAG0088.jpg

Užívateľov profilový obrázok
poloo
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:59

Re: Ako strihať bonsaj?

Príspevok od užívateľa poloo » 02 Jan 2012, 23:25

Strihat teraz urcite nic. Pockat kym bude co, a ak bude co, tak strihat az na jar

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 02 Jan 2012, 23:47

ako vravi poloo, teraz nestrihaj nic. Brest je cez zimu dost pasivny. Drz ho v chladnejsej miestnosti a velmi nehnoj, inak bude vyhanat dlhe vyhony s velkymi listami a velkymi medzerami medzi nimi. Na jar by si ich aj tak musel smiknut.

Na jar by som ako prve presadil z toho v com je teraz az potom riesil nejake strihanie. Okrem toho nevyzera, zeby mal nejak extra vela listkov, cize ani nemas velmi co strihat (pre dobro stromu treba zachovat zostavajucu zelen).

Timi88
Dátum registrácie: 30 Nov 2012, 18:20

Príspevok od užívateľa Timi88 » 30 Nov 2012, 18:42

Zdravim, potrebujem poradiť, čo s mojim bonsajom, dostala som ho asi pred mesiacom, za ten čas mi stihol vyschnúť, opadať a následne vyhnať nové výhonky. Polievam ho každý druhý deň, rosím každý deň, mám ho na parapete pri teplote cca 18 stupňov.Keď bol opadaný, namočila som ho po kmeň na 30 minút do vody, po asi týždni vyhnal nové výhonky, teraz už vyzerá celkom životaschopne. Neviem však, čo mám s novými výhonkami robiť, či ich mám skrátiť, po prípade tie obschuté konáriky ostrihať.
Prikladám obrázky ako momentálne vyzerá.
Za vaše rady budem veľmi vďačná (nie som žiaden milovník bonsajov, ale nedá mi nechať ten bonsaj "umrieť")
:)
Prílohy
IMGupr.jpg
IMG_0616.JPG

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 01 Dec 2012, 20:44

ahoj, už by som ho teraz nestrihal, potrebuje nabrať späť energiu. Na toto obdobie sa mi zdá že ho polievaš príliš veľa. je v chlade a dni sú krátke takže nepotrebuje až toľko vody.
a dávaj pozor aby ti znova nevyschol. ďalšie presušenie by už neprežil.

R

Dasa
Dátum registrácie: 10 Júl 2014, 20:24

Príspevok od užívateľa Dasa » 10 Júl 2014, 20:38

Hello,
som začiatočníčka čo sa týka bonsajov. Čítala som na vašom fórume, že prvý rok by mal bonsaj hlavne prežiť a až potom ho strihať. Ja mám bonsaj asi 3 mesiace a už sa mi rozrástol. Pripájam obrázok. Prosím poraďte, či ho trošku skrátiť alebo radšej až na jeseň. Budem veľmi vďačná, za každú radu.

Dasa
Dátum registrácie: 10 Júl 2014, 20:24

Príspevok od užívateľa Dasa » 10 Júl 2014, 20:51

20140710_204416.jpg
Hello, opät ja. Príloha neprešla. Posielam znova.

som začiatočníčka čo sa týka bonsajov. Čítala som na vašom fórume, že prvý rok by mal bonsaj hlavne prežiť a až potom ho strihať. Ja mám bonsaj asi 3 mesiace a už sa mi rozrástol. Pripájam obrázok. Prosím poraďte, či ho trošku skrátiť alebo radšej až na jeseň. Budem veľmi vďačná, za každú radu.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 10 Júl 2014, 22:16

Prvy rok by ho bolo hlavne treba presadit. Tomuto sa ocividne paci prostredie, aj ked ma asi malo svetla, lebo robi velke listy. Tie dlhe vyhony samozrejme mozes zakratit na 2 pary listkov, resp. pri breste nerastu v pare, tak na 3-4 listky ;)

Napísať odpoveď

Návrat na "Brest - Ulmus"