Ulmus (Brest) - zltnutie/strata farby listov

Užívateľov profilový obrázok
palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Re: Ulmus (Brest) - zltnutie/strata farby listov

Príspevok od užívateľa palged27 » 23 Jún 2015, 05:20

Aha,vdaka Rasto.budem na to mysliet.

jopo
Dátum registrácie: 04 Feb 2018, 11:19

Príspevok od užívateľa jopo » 04 Feb 2018, 12:07

Ahojte, nechcel som vytvarat nove vlakno tak som to napisal sem (Admin, vopred prepac ked tak ma presun ^:)^ )

Bonsaj som si kupil v cca novembri 2017, kedy bol trosku v ubozenom stave v HB, zlutoval som sa nad nim a zobral pod palec. V priebehu naslednych tyzdnoch som mu nastavil zalievku každe 4 dni (vzdy ked jemne zacali ovisat listy som zalial, vodu nechal vytiect otvorom..), a nasledne ked bol substrat vlhky - nasledujuci den som hnojil hnojivom na bonsaje od floraservisu (1x do mesiaca). Kazde rano ho jemne postrekujem vodou a pod podminskou mam tacku, kde je vlhky keramzit - nakolko mam vzdusnu vlhkost asi 10-15 %.

Bonsaj je situovany na zapadnom parapete (radiator nieje zapnuty), teplota v byte 22 st. Bonsaj nebol presadeny nakolko sa domnievam ze je z libcian (ten cesnak mam tak ako prevetivku kvoli napadnutiu sviluskam? :-? ) Asi dva krat som stromcek striekal Mospilanom sp, pricom po vystriekani "zo spodu i z vrchu" som ho zabalil bo igelitu. (vid foto).

Popri pestovani som stale vsimal ze pomaly zltnu listy, a nakoniec opadnu. Na zaciatku som si myslel ze sa jena o opadavy druh, tak som to neriesil, ale s odstupom casu som si vsimol aj take male biele skvrny (Vid foto) pod ktorymi je tmava bodka. Aaaa prave preto by som presiel k otazke na vas skusenejsich - je to bezne opadavanie, su to svilusky, chloroza? alebo zltnuztie je sposobene "castym" zalievanim??

Vopred ďakujem za odpoveď!

jopo
Prílohy
IMG_2107.JPG
Stav Bonsaju
IMG_2110.JPG
Jednotlivé oapdnute listy
IMG_2111.JPG
Aplikovany postrek, umiestnenie

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 05 Feb 2018, 01:08

Ahoj, ak je prvá z foto aktuálna, nevyzerá zdravotne vôbec zle. Nejaké listy opadávajú, však tam nie sú navždy, a vtedy vyzerajú presne ako na foto - od žltej až po hnedú... Ešte viac opadá ak začne tlačiť nové listy s príchodom dlhších a teplejších dní, nezľakni sa.

Dlhodobo ho držať dnu asi nemá perspektívu, strom potrebuje obdobie zimnej dormancie. Ak je možnosť, na jar presadiť, po odznení jarných mrazov von a po príchode prvých jesenných/zimných mrazov zazimovať. Na svilušky môžeš pre istotu spraviť test s bielym papierom.
long live your 盆栽
P.G.

jopo
Dátum registrácie: 04 Feb 2018, 11:19

Príspevok od užívateľa jopo » 05 Feb 2018, 19:55

Dakujem Peter za odpoved. Možes mi prosím priblizit test "s bielym paierom"? ^:)^

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 05 Feb 2018, 22:19

Nič zložité, len roztočce sú tak malé, že ich nemusíme zistiť voľným okom. Preto stačí podložiť biely papier, oklepať naň konáre a listy a kuknúť, či sa tam niečo veľmi malé nehýbe.
long live your 盆栽
P.G.

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 08 Feb 2018, 18:42

ahojte, jopo opadavanie listov u brestov v zime , zimovanych v byte nie je taka velka chyba ;) , ja by som tak casto nepolieval, staci voda v podmiske, podla potreby

Napísať odpoveď

Návrat na "Brest - Ulmus"