Brest hrubnutie kmeňa

maus
Dátum registrácie: 26 Jún 2018, 18:06
Kontaktovať užívateľa:

Brest hrubnutie kmeňa

Príspevok od užívateľa maus » 30 Jan 2019, 17:39

Ahojte.
Techniky som si už naštudoval čo popísal RastoS. Chcem sa len opýtať, či ste niekto použili na Brest niektorú z metód a ktorá sa vám najviac osvedčila. Mne sa najviac pozdáva presadiť do veľkej nádoby a nechať rásť. Druhá otázka je, či to mám urobiť teraz s odstránením (alebo ponechaním) pôvodného substrátu, alebo počkať na jar.
Stromček som kúpil v jednom obchodnom reťazci vo výpredaji. Pozviechal sa no postupne vymenil všetky listy. Kedže je zima a málo svetla tak viete aké sú tie listy a prírastky. Nemám ho kde zimovať, takže je na parapete pri izbovej teplote. Ďakujem za každú radu.
IMG_8157.JPG
IMG_8158.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Michal71
Dátum registrácie: 07 Aug 2014, 21:51

Re: Brest hrubnutie kmeňa

Príspevok od užívateľa Michal71 » 30 Jan 2019, 21:23

Kľudne počkaj na jar, nie je sa kde ponáhľať. Na jar presad do veľkej nádoby a ak chceš, aby hrubol kmeň nemal by si ani konáre zastipovat. Čím viac konarikov a listov, tým viac živín pôjde stromu a kmeň bude hrubnut viac. Síce strom stratí tvar, ale v lete ho ostrihať a je vybavené. Aspoň takto sa to osvedčilo mne.

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 30 Jan 2019, 23:22

maus napísal:
30 Jan 2019, 17:39
Ahojte.
Techniky som si už naštudoval čo popísal RastoS. Chcem sa len opýtať, či ste niekto použili na Brest niektorú z metód a ktorá sa vám najviac osvedčila. Mne sa najviac pozdáva presadiť do veľkej nádoby a nechať rásť. Druhá otázka je, či to mám urobiť teraz s odstránením (alebo ponechaním) pôvodného substrátu, alebo počkať na jar.
Stromček som kúpil v jednom obchodnom reťazci vo výpredaji. Pozviechal sa no postupne vymenil všetky listy. Kedže je zima a málo svetla tak viete aké sú tie listy a prírastky. Nemám ho kde zimovať, takže je na parapete pri izbovej teplote. Ďakujem za každú radu.

IMG_8157.JPG
IMG_8158.JPG
Súhlasím s Michalom, na jar zasadiť do PRIMERANE VÄČŠEJ nádoby a anorganického substrátu.

Nemáš balkón? Väčšia nádoba môže robiť problémy v interiéri. Takisto zimovanie, resp. nezimovanie brestu trvalo pestovaného vnútri.
long live your 盆栽
P.G.

maus
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maus » 31 Jan 2019, 16:33

Vdaka za rady. Nie balkon nemam takze musi zimovat na parapete. Ale budem letnit na okne.

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 07 Feb 2019, 20:36

ahoj, ešte by som dodal že pri interiérovkách nečakaj nejaké veľké prírastky, uvidíš to skôr na šuplére ako voľným okom ak vôbec.
Ako už písali chalani - väčšia nádoba s anorganikou, veľa svetla, veľa vody a hnojiva a nestrihať vôbec.
Inak odporúčam to zimovanie nejak vymyslieť, stromy ktoré majú v zime aspon mierne chladnejšie podmienky si oddýchnu a potom sú počas sezóny vitálnejšie.
Sleduj pravidelne či sa ti na ňom neobjavia roztočce (pavučinky a asi pol milimetra veľké pavúčiky). začnú ti naraz schnúť listy. potom máš tak 2 dni aby si ho postriekal inak ti ho zožerú. jeden, niekedy dva krát to prežije a vyraší znova ale lepšie je byť pripravený a nenechať tie potvory premnožiť sa.

veľa zdaru.

R

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 17 Feb 2019, 20:10

maus ,aky velky je ten tvoj brest,

maus
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maus » 23 Feb 2019, 11:09

Výška bez kochlíka 23 cm, šírka koruny 20 cm a hrúbka kmeňa úplne dole 3 cm.

Napísať odpoveď

Návrat na "Brest - Ulmus"