Brest-Ostrihat ci nie?

martinbalej
Dátum registrácie: 02 Júl 2014, 16:13

Brest-Ostrihat ci nie?

Príspevok od užívateľa martinbalej » 30 Sep 2014, 16:23

Zacalo byt v noci celkom chladno a fuka silny vietor,casto prsalo tak som preniesol moj brest do domu na jeho cestne miesto :) Ocakaval som ze mu opadnu nejake listy (ani jeden neodpadol)a ze sa nejak "zazimuje" ale namiesto toho vytlacil nove a dlhe konare s velkymi listami.A teraz neviem ci ich nechat(ma to nieco s "tahunmi") do jari, alebo ostrihat teraz aby sa nevysilil............
Prílohy
2014-09-30 13.59.52.jpg
2014-09-30 14.00.02.jpg

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Re: Brest-Ostrihat ci nie?

Príspevok od užívateľa peter G » 01 Okt 2014, 10:03

Martin áno, už sa ochladzuje, ale ešte to nie je kritické. Píšeš, že si ho dal dnu na jeho čestné miesto a podľa toho sa nedá vydedukovať v akých podmienkach je teraz. Zrejme je v teple, keď stále rastie. Brest začína odpočívať, keď teploty padnú trvale pod nejakých 8-10 ℃. Ako bude zimovať-v teple/v chlade?
long live your 盆栽
P.G.

martinbalej

Príspevok od užívateľa martinbalej » 01 Okt 2014, 12:15

No byvam v anglicku a v noci uz zacalo byt chladno ale zase sa oteplilo tak neviem.Nechcem aby mi primrzol.Ale mas pravdu asi to nie je take kriticke zatial.Cital som,ze brestom moc nevadi chladne prostredie.Skor som sa obaval aby nezacal hnit pretoze casto prsalo a fukal silny vietor takze ani pod strechou by neostal suchy.A nechcel som ho stale prenasat hore dole.Pocasie sa tu meni kazdu chvilku a ked som v praci cely den,nemam ho ako skryt pred burkou.
Len neviem ci nechat alebo odstrihnut...?A preco to tak zacal rasit vlastne?
Zimovat bude v teple,v obyvacke spolu s ficusom :) tam kde je teraz.Ma denne svetlo ale nie priame,polievam tak kazdych 4-5 dni,prihnojujem kazde 3 tyzdne.

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 01 Okt 2014, 12:32

Na to premokrenie treba dať pozor, máš pravdu. Rašiť začal lebo si ho dal do tepla a tak isto bude rásť celú zimu, ak bude mať teploty nad 10-15 ℃.
A či nechať alebo odstrihnúť a koľko je len na Tebe. Či chceš nechať rásť, alebo len zahustiť korunu...
long live your 盆栽
P.G.

martinbalej

Príspevok od užívateľa martinbalej » 01 Okt 2014, 13:25

ok,tak mu to trosku pristrihnem.Vyzera to divne :) .Dik

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 01 Okt 2014, 14:33

Ak budes zimovat von (co mozes, len musi ostat von aj celu jesen, nech si zvyka postupne a nema sok), tak urcite nestrihaj, mozu ti vymrznut vetvy.
Ak budes zimovat dnu nad nulou, tak strihat mozes, ale hrozi ti, ze ti aj tak bude nahadzovat vyhony a to dlhe slahune s velkymi internodiami (2-3cm medzi listami). Tie na jar budes musiet zostrihnut urcite na velmi kratke a cez zimu radsej nestrihat, aby sa nevysiloval.

Podla mna je najlepsie brest nechat von chraneny proti vetru a na jar zosmikat podla lubovole na zakladanie struktury vetiev. Potom oddychnuty krasne narasi uplne vsade.

rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 01 Okt 2014, 15:47

lacike napísal: Potom oddychnuty krasne narasi uplne vsade.
jo!

martinbalej

Príspevok od užívateľa martinbalej » 02 Okt 2014, 13:12

Dik,zimovat bude v dome pretoze tu cez zimu dost fuka a prsi:)No som rad ze sa mu dari a ze rasi:))))))))))

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 02 Okt 2014, 13:54

Martin, odporúčam Ti ešte pohľadať odpovede na weetrees.co.uk, myslím tým s ohľadom na miestne pomery. Aj pri zimovaní v dome ocení svetlé a chladné miesto, nejaká chodba, schodisko, či okno nejakej technickej miestnosti.
long live your 盆栽
P.G.

martinbalej

Príspevok od užívateľa martinbalej » 09 Okt 2014, 23:56

Dakujem,urcite pozrem:)

Napísať odpoveď

Návrat na "Brest - Ulmus"