Výber z výpredaja

Rady pre začiatočníkov ktorý sa rozhodli najprv študovať až potom pestovať ;)
peter
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Výber z výpredaja

Príspevok od používateľa peter »

Ahoj, čo by ste poradili ako vhodnejší druh na bonsaj, borievku: Juniperus Pfitzeriana Mint Julep, alebo cypruštek: Chamaecyparis obtusa Tsatsumi Gold?
Je jesenný výpredaj tak by sa nejaký materiál hodil na jar prichystať. Má to cenu teraz ešte orezať a na jar presadiť?

Používateľov profilový obrázok
lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber z výpredaja

Príspevok od používateľa lacike »

Odlozil by som na pivo..

Ta borievka chyta hrdzu a ma nafigu obrast. Dobre sa z nej robia vacsie bonsaje (aby si nemal zelenu gulu) a to uz aj kmen by musel byt patricny.
Cyprustek mam, nepaci sa mu velmi v miske, chabe prirastky, co nema svetlo to uschne. Pripustam pestovatelsku chybu u seba, len neviem v com..

peter
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Príspevok od používateľa peter »

Diky za radu, nechám to teda tak. Jedna borievka mi trocha obschla, snáď to rozchodí do jari, a cypruštek celý oschol, myslel som že po presadení, ale je možno práve ten nedostatok svetla keď som ho šetril pred slnkom... Inak kmene maju tak na sohina 1,5cm, ale ušetrím miesto na niečo lepšie teda :)

Používateľov profilový obrázok
peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od používateľa peter G »

Ahoj, vyberaj podľa kmeňa, čím hrubší a hľadaj aj zaujímavý pohyb, vetvy nízko a obrast čo najbližšie ku kmeňu...

Z tých nažltlých kultivarov, neviem, mám jeden a páči sa mi len na jeseň, keď sa farba starého a nového obrastu vyrovnáva. Z obtús je naj Gracilis nana.
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Aký druh si vybrať na bonsaj"