Codiaeum

Rady pre začiatočníkov ktorý sa rozhodli najprv študovať až potom pestovať ;)
Kaeru
Reactions:
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 20:50

Codiaeum

Príspevok od používateľa Kaeru »

Ahojte,

skúšali ste niekto vyrobiť bonsaj z Codiaeum variegatum? Mám odrodu Codiaeum variegatum pictum "Mamey". Chcel by som to skúsiť, zatiaľ mám len dva malé odrezky, takže musím počkať až to trochu vyrastie. Tvarovať sa ale asi budú dať len strihaním. Foto bude neskôr až bude o čom.

Používateľov profilový obrázok
lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Codiaeum

Príspevok od používateľa lacike »

Mam doma ako izbovu rastlinu. Povedal by som, ze vzhladom na velkost listov a to, ze to nie je strom a ani poriadny krik, ale rastlina bez poriadneho kmena, to bonsajovu buducnost velmi nema.

Kaeru
Reactions:

Práveže tá varieta, čo mám vytvára kmeň a po zastrihnutí sa rozvetvuje, pôvodná rastlina z ktorej mám odrezky mi žiaľ zomrela z neznámych príčin. Po zrezaní sa na nej vytvorili nové listy, ktoré boli o tretinu menšie než tie pôvodné. Takže aj preto to chcem skúsiť.

Kaeru
Reactions:

Tu je foto väčšej rastliny z tých dvoch, čo mám, ako som hovoril, zatiaľ nie je moc, čo ukázať, ale pre ilustráciu to hádam postačí.
Prílohy
Codieaum 150114.JPG

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

No ano, rozvetvuje sa kazda rastlina. Aj nieco, co by si mohol nazvat kmenom (alebo hrubsou stonkou) vytvara kazda rastlina. Ja mam doma podstatne vacsiu ako ty na obrazku a kmen je bohuzial rovnaky. A listy su pri starsej rastline este vacsie. Pre mna vsetko veci, ktore hovoria proti bonsajovej buducnosti.

Jedna vec k pestovaniu, ak ma dost svetla, tak listy sa maju sfarbovat do divokych farieb, ak ma iba akurat, tak su farebne (cerveno zlte), ak su zelene, tak ma velmi malo svetla.

RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

dobrý test či je rastlina vhodná na bonsaj je aj google, daj vyhľadať: <názov rastliny> bonsai
ak nič nenájde ale len veľmi málo výsledkov tak nie je príliš vhodná. Taktiež môžeš pozrieť o aký druh rastliny sa jedná, ak to nie je strom alebo krík tak je nevhodná na bonsaj.
Každopádne, napriek všetkému čo tu píšeme sa môžeš pokúsiť ju tvarovať ako bonsaj, nerátaj ale s tým že niekedy pôjde na výstavu alebo ti niekto povie že aký pekný bonsaj ;)
Ja si takto pestujem "gumovník" http://hobbyrecepty.cz/synadenium-neznama-pokojovka/. napriek tomu že to nie je ani strom, ani krík a má miestami ešte aj zelený kmeň tak ho strihám tak aby vyzeral z diaľky ako bonsaj. až sa tomu bude približovať tak dám fotku ale nič prevratné z neho nikdy nebude.

ešte vec k pestovaniu, vidím že ho máš zasadený v malej miske. pokiaľ chceš aby rýchlo rástol a hrubol a pučil tak bude potrebovať aj viac priestoru na rast koreňov, inak sa načakáš nie roky ale dekády.

R

Kaeru
Reactions:

Ďakujem za rady a podnety, uvidím, čo z toho bude, za pár rokov keď tak pošlem foto.

otaku
Reactions:
Dátum registrácie: 27 Mar 2015, 20:27

Príspevok od používateľa otaku »

Tuto je codieaum (krotón) pestované ako bonsaj, bonsaj z toho ide urobiť, kmeň určite tvorí a to aj dosť silný, ako som nedávno videl v kvetinárstve (tiež pozrite prvý link), keď sa chce, listy určite nie je problém zmenšíť, ako dokazuje snímok v nižšom linku.

http://rjwagner49.com/Bonsai/HowTo/GrowingBox/

https://c1.staticflickr.com/9/8245/8464 ... 8b8b_b.jpg

Ja hovorím netreba sa báť aj neobvyklých rastlín, ako je krotón, paprika, alebo citrusy, chce to trpezlivosť a dostatok informácií. Všetky tie javory, fiíkusy a borievky už začínajú byť nudné :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Aký druh si vybrať na bonsaj"