Carmona

Rady pre začiatočníkov ktorý sa rozhodli najprv študovať až potom pestovať ;)
Partep
Reactions:
Dátum registrácie: 31 Aug 2013, 12:21

Carmona

Príspevok od používateľa Partep »

Zdravím Vás, potrebovala by som radu... Moja carmona - mám ju už vyše roka, behom 3 dní úplne opadala. Prešli asi 3-4 týždne a stále ani lístok... Použila som aj dúhu a ani to nepomohlo... Polievam ju každý druhý deň alebo podľa potreby... Asi týždeň po opadaní mi z pôdy vyrástlo strašne veľa zvláštnych rastliniek,skoro ako žihľava-neviem k čomu by som to prirovnávajú.. Po t´yždni som ich však vytrhala... Na jar som ju presádzala, na začiatku leta tvarovala a hnojila - bio gold. Až do minulého mesiaca bola nádherné,plná listov a kvetov... A teraz nič, pravidelne ju aj rosím - aj keď už nie je čo rosiť.. Je na parapete na juhovýchodnom okne. Ďakujem za radu,ak ešte nejaká pomôže :-s PS: skúsenosti s carmonou už mám,jedna mi vydržala nadherná a bez opadania listov skoro 4roky,ale nespamatala sa zo sťahovania z Anglicka na Slovensko :(

lonewanderer
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Dec 2011, 17:47

Re: Carmona

Príspevok od používateľa lonewanderer »

aky ma substrat? ... ak ste si nevsimli ziadnych skodcov, tak to vyzera, ze "odisli" korene ... zrejme prepolievane alebo prehnojene ... svetlom to nebude, kedze ju mate na parapete ... ak pouzivate klasicku zeminu (asi hej podla tych rastlin), tak by som ju skusil presadit do cistej akadamy alebo terramolu, pripadne zeolitu ... jednoducho do substratu, v ktorom ju neprepolievate ... tie hole konariky mozete skusit zlomit, aby ste videli, ci je v nich este zivot (ohnu sa), alebo su uz odumrete (suche-pojdu zlomit) ...

Používateľov profilový obrázok
mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathew »

Ja mam dve karmony, jedna zasadena v zemine+piesok a druhu v keramzite. Tu v zemine polievam raz za tyzden alebo ked vidim ze straca tlak v listoch. A dari sa jej. Tu v keramzite polievam castejsie. V podmiske necham voodu a dolievam vrchom tak aby som polial celu rastlinu. Podla mna ju topis. Kolko zeminy mas v miske alebo kvetinaci?

misula6
Reactions:
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 15:03

Príspevok od používateľa misula6 »

Dobrý deň, chcela by som sa informovať máme doma Carmonu microphilia chcem len poradiť či to dobre polievam kazdy druhý deň dám do podmisky daždovú vodu nechám ju v podmiske dve tri hodiny a potom vodu vykotím. Je to dobrý postup? alebo nie. Poraď te mi prosím. Ešte by som chcela poradiť aký druh hnojiva(prípadne presný názov aby som si to mohla zaobstarať) mám používať a ako často.

RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

ahoj, polievať každý druhý deň je príliš veľa teraz v zime, odhnijú ti korene. je málo svetla a chladnejšie ako v lete takže rastliny všeobecne nepotrebujú toľko vody. polievať treba nie pravidelne ale podľa potreby, vtedy keď začína pôda presychať. pozri tu na fóre v sekcii interiérové bonsaje - carmona, určite tam nájdeš zaujímavé informácie a tiež tému diagnostika.

R

mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathew »

polievanie bude asi problém pokiaľ ju nemáš v akadame alebo v niečom podobnom anorganickom. ja polievam celoročne až keď vidím že karmona stráca tlak. zasadenu ju mám v substrate: piesok:perlit:záhradná zem:raselina v pomere 1:1:1:1. skúšam nový substrate. teraz v zime to polievanie vychádza približne 1x za 10 dní.

Napísať odpoveď

Návrat na "Aký druh si vybrať na bonsaj"