Smrek

Matúš
Dátum registrácie: 27 Máj 2012, 20:45

Smrek

Príspevok od užívateľa Matúš » 20 Okt 2014, 00:04

Zdravím vás,

pridávam tento smrek. S kmeňom treba niečo robiť, ešte je aj celkom dobre ohýbatelný...tak budem rád ak sa vyjadríte prípadne aj niečo nakreslíte ako by ste ohýbali, tvarovali...pridávam jeden náčrt, je skôr taký elegantnejší. Možno by zniesol aj niečo dramatickejšie. Pre predstavu výška kmeňa je cca. 80 cm. Budem rád keď sa vyjadríte. :)
Prílohy
1..JPG
2..JPG
3..JPG
4..JPG
návrh.JPG

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Smrek

Príspevok od užívateľa lacike » 20 Okt 2014, 07:35

Nacrt pekny, len na nom nesedi jedna vec - kmen sa naklana dolava (za slnkom?), ale koruna sa taha doprava (od slnka?). Ten obluk kmena budes musiet podla mna zrusit a spravit z toho vlnky na volne vzpriameny literat.

Matúš

Príspevok od užívateľa Matúš » 20 Okt 2014, 14:45

a takto?
Prílohy
návrh – kópia – kópia.JPG

lacike
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 20 Okt 2014, 19:22

jj B-)

Matúš

Príspevok od užívateľa Matúš » 20 Okt 2014, 21:55

No tak fajn. Ale ak by mal ešte niekto niečo iné tak sem s tým... ;)

Martin S
Dátum registrácie: 13 Jan 2011, 11:38

Príspevok od užívateľa Martin S » 21 Okt 2014, 07:32

Tento strom konkretne je s kategorie ze tam je velke mnozstvo moznosti.tvoj navrh c1 sa da v pohode za par rokov realizovat ale to co si navrhol potom netusim s coho chces tvarovat. mna napriklad napadlo nieco podobne ako tvoj navrh1 ale z opacnej str. naklon stromu viac doprava tam kdesom oznacil sipkou vratit kmen dolava pokial sa da tvarovat ako si pisal popripade pokrutit kmen uz od spodu dotiahnut viac aj prirodzene zahnutia toho stromu potom obrastom pokracovat dole ako si navrhoval v tej 1ke.
bohuzial to neviem lepsie namalovat
Prílohy
3_.JPG

Matúš

Príspevok od užívateľa Matúš » 21 Okt 2014, 13:23

Áno je tam veľa možností. Tá dvojka je realizovateľná, len na dlhšie ako 1 a tvoja , ktorá je tiež fajn. :)

Martin S

Príspevok od užívateľa Martin S » 21 Okt 2014, 15:34

V kazdom pripade tam nic neuponahlas je to smrek pozor na to...A u KAZDEHO stromu s ktoreho chces dobuducna bonsai sa ti oplati zapestovat obrast ,dostat strom do top stavu a potom tvarovat a vybrat si s coho chces tvarovat . Na tomto smrecku je kopa omladkov ktore ked chces tvarovat v takomto stave a v tomto momente pojdu prec Co je ale na skodu pretoze o rok o dva mozes zalozit strom prave na nich a bude to poctiva robota a ten strom bude zas o niecom inom

Matúš

Príspevok od užívateľa Matúš » 21 Okt 2014, 21:23

No plán bol taký že ak aj budem tvarovať teraz tak iba kmeň, lebo som počítal že budem ohýbať viac ako som kreslil... A na zelenú hmotu že príde až neskôr presne ako vravíš. :) V podstate donedávna to bola veľká zelená guľa a na Trusalovej mirek škrabal zobral nožnice a bolo. :D takže rád by som poriešil ten kmeň, potom skvalitniť obrast.... :)

Martin S

Príspevok od užívateľa Martin S » 22 Okt 2014, 07:22

Neviem kolko toho zeleneho islo dole ale urcite dostal riadne naprdel. trusalova bola tak dva mesiace dozadu cize podla mna odloz aku kolvek pracu na tom strome tak orok. Pozakracovat pracovat na zjemneni obrastu ale tvarovanie neodporucam...

Matúš

Príspevok od užívateľa Matúš » 22 Okt 2014, 17:40

No toto čo tam ostalo je asi tak tretina. Takže ho nechám tak, určite, vďaka za napomenutie, to som si akosi neuvedomil. :) skvalitniť obrast, nehať ho nech sa dá dokopy a potom sa budem realizovať, nikde sa neponáhľam. ešte sem hodím ten tvoj náčrt, trošku som ho povylepšoval pre lepšiu predstavu...
Prílohy
ALIM0078.JPG

Martin S

Príspevok od užívateľa Martin S » 22 Okt 2014, 19:11

Omnoho lepsie :)) drzte sa...

lacike
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 23 Okt 2014, 10:17

Lepsie, len nezabudni na doladenie kriviek. To znamena, ak kmen robi vlavo vytrcajuci zadok, tak spustena vetva na korunu musi lemovat krivky kmena. Cize treba upravit tvar vetvy pri poslednom trojuholniku
Prílohy
matus_smrek.png
uprava kriviek

Matúš

Príspevok od užívateľa Matúš » 23 Okt 2014, 11:01

Jasnéé ;) tak išlo o náčrt, pri tvarovaní by som na to nezabudol, ale treba aj kresliť tak ako to má byť to súhlasím :) vďaka za rady páni

rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 23 Okt 2014, 12:19

Som na tento stromcek celkom zvedavy, co sa z neho vykrese. Nie je to tip-top material, o to je to vacsia vyzva :) Myslim ze tie vlnovecky na kmeni nebudu celkom lahko dosiahnutelne, resp. mozno nejakym nalamovanim, alebo napilenim...no bude to celkom poriadna ohybacka. Posielam inspiraciu z netu, z tohorocneho Saulieu...
Prílohy
IMG_9456Mmale.jpg

Matúš

Príspevok od užívateľa Matúš » 26 Okt 2014, 12:14

No uvidíme čo z toho raz vznikne...a tá borovica je super no... :) môžme potom zorganizovať dáku minitvarovačku, už som tu zahliadol že ste pár krát niečo mali ;)

Matúš

Príspevok od užívateľa Matúš » 16 Jan 2015, 01:30

Keď sa už človeku nechce učiť (nieže by sa mi obvykle chcelo :D ) tak som si trochu čarbal...asi ostane len pri jemnom dotiahnutí prirodzených ohybov a vytvorení peknej ladnej koruny...
Prílohy
ALIM0291.JPG

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 16 Jan 2015, 08:00

tieto náčrty sa hodia skôr pre borovicu,ktorá má pevnejšie konáre,a preto pri tvarovaní lepšie drší tvar,smrek má mäkšie,poddajnejšie konáre,hlavne,keď sú ešte mladé,ja by som pre smrek hladal iný použiteľný tvar,prípadne nech zapracuje fantázia,nič nie je deprimujúcejšie ako uniformita

Martin S

Príspevok od užívateľa Martin S » 16 Jan 2015, 08:59

Jemne dotiahnutie ano ohybov ano? :)) inas pekna malba aj navrh urcite to pojde v pohode touto cestou. Pokial ti nevadi ze je to take moc bonsaiove preco nie mne osobne sa tvoj navrh paci .

Matúš

Príspevok od užívateľa Matúš » 17 Jan 2015, 00:59

Áno, ale naozaj len veľmi jemné ! :p nie myslel som to tak že v miestach kde kmeň aspon trošku mení smer tak to ešte trošku dotiahnuť ale len trošku...ja viem že to vyzerá len ako bonsaj, no ktorá z týchto čarbaníc čo som sem dal tak nevyzerá. a povedal by som že táto posledná je taká najprirodzenejšia, tie esička hore sa mi skrátka nepáčia. ešte niečo určite načarbem, tá koruna sa dá vyskladať na veľa spôsobov... skúsim aj niečo divokejšie alebo nesúmernejšie a možno sa tak vyhnúť uniformite ;)

Napísať odpoveď

Návrat na "Smrek - Picea"