Smrek zo zahradnictva

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Smrek zo zahradnictva

Príspevok od užívateľa lacike » 30 Sep 2014, 08:22

Vychodiskovy material bola zelena gula, kde nebolo jasne, ze co s nou vlastne spravit, nakoniec sa ukazalo, ze nema velmi hlavny kmen, ale skor kopec rovnocennych vyhonov, ktore bohuzial vytvorili nepeknu hrcu:
Obrázok

Takze rozhodnutie bolo jednoduche, najhrubsi kmen odstranit a nechat rovne pruty na mohokmen s tym, ze hrcu bude treba postupne zakorenit a odstranit cast pod nou, nech sa strati:
Obrázok

Stromcek je momentalne presadeny do terramolu, ale ostal v rovnakej nadobe, pretoze mal hrube dlhe korene na ktorych koncoch boli vlasocnice. Zmensenie tak bude na viacero presadeni.

rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Smrek zo zahradnictva

Príspevok od užívateľa rasto » 30 Sep 2014, 08:43

Nemas pokracovanie? toto bolo uz davnejsie :)
Som na to zvedavy, lebo mam rad taketo trsiky. Ak sa Ti to s korenmi podari dostat to na placku, bude to bomba.

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 30 Sep 2014, 08:45

pekna praca :ymapplause: ...ked sa pozeram na taketo ihlicnany,vzdy mi napadne,ze sa na stare kolena musim vratit byvat na dedinu a realizovat sa...zatial len snivam :)

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 30 Sep 2014, 09:18

rasto napísal:Nemas pokracovanie? toto bolo uz davnejsie :)
Som na to zvedavy, lebo mam rad taketo trsiky. Ak sa Ti to s korenmi podari dostat to na placku, bude to bomba.
Pokracovanie mozes vidiet u RastaS, jedine co sa zmenilo je, ze je presadeny v spravnej polohe, trocha nizsie a nahodil strasne vela pukov a pozarezavali sa droty :-)

Napísať odpoveď

Návrat na "Smrek - Picea"