Yamadori smrek

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Re: Yamadori smrek

Príspevok od užívateľa peter G » 13 Jún 2018, 19:37

Mimo napísal:
12 Jún 2018, 18:42
Takto to vyzeralo ked sa to začalo

Bez názvu.jpg

2 roky bol v kvetináči a minuly rok išiel krásne, myslel by som si že bol dobre zapestovaný.
A ano za nim bola stena, priame slnko od rana do poobedia akurat cez tie páľavy bez dažďov čo sme mali minulý mesiac.
Reku že boroviciam a borievkam sa to pači možno bude aj jemu.
Mal som teraz kopec roboty doma a keď som to postrehol už bolo neskoro.
Škoda ho. Ja mám dva u ktorých dosť neprirodzene hnednú staršie ihlice, pre istotu som postriekal aj proti hubám aj s odstupom proti roztočcom.

Zimovania a polievania na balkóne mám celkom plné zuby. Dve autá stromov som zazimoval u mamy v záhone. Borovice majú 10-12 cm výhonky. Tie čo som nechal na balkóne tlačia len teraz. Najlepšia mi odišla aj keď tú horšiu predošlú zimu ustála v pohode. Tak asi budem voziť tri autá. 😥
long live your 盆栽
P.G.

Mimo
Dátum registrácie: 15 Mar 2016, 09:51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mimo » 13 Jún 2018, 19:38

Aj v zime každy deň kontrolujem každy stromček čo mam vonku. Len vtedy nie ked je pod snehom.

Čo sa týka hlohov mám rovnake skúsenosti.
Môj prvý som po vyklčovani našiel vyvrátený s jedinym koreňom ďaleko v zemi - po odrezani nemal ani jeden.
2 mesiace v čiernom vreci a bol opukany.
Prežil zimu a ďalši rok s pár konárikmi a listami, teraz tretí rok sa rozbehol ako prvý z listnáčov a už som ho dvakrát prestrihával.
IMG_0012u.jpg
Ďalšie dva hlohy kopané rok nato ledva prežili a keď teraz na jar zase opukali bol som prekvapený.
Lenže listky na nich zase schnu a už ich maju asi len polovicu.
Uvidime či sa dožiju jesene - mám ich v tieni.

Tohtoročný podobný scénar - opukal krásne po výkope ale listky čoskoro začali schnuť.
No pred pár dňami začali rásť úplne nové sviežo zelené ma iných miestach tak som zvedavý ako to s ním dopadne.

Každopádne, ak prežil zázrakom len ten prvý a ostatné to nedajú, asi sa na hlohy viac nedám. Nieje to príjemné pozerať na ne ako sa trápia.

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 13 Jún 2018, 19:44

Hloh v sezóne keď bol vykopaný vyhnal len raz a zbytok hybernoval. Ani som sa ho nedotkol. Teraz druhý rok vyzerá tak isto, snáď o rok sa pohne. Tuším TT spomínal, že to je s nimi tak...
long live your 盆栽
P.G.

maros
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 21:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maros » 16 Jún 2018, 20:37

Co sa tyka smreku tak to moze byt vysledok prilis rychleho postupu. Smrek musi byt velmi dobre zapestovany a tak znesie tvarovanie. Ale aj ked je zapestovany a ohybov je vela, plus je pri tvarovani odstranenej prilis vela hmoty tak odide. Stane sa ze zacne po tvarovia stagnovat. Ci je to tvoj pripad neviem. Ale k monozstvu vody sa urcite hlasim, smrek vodu chce a vobec mu nevadi aj viac.

Hlohy co spomina Peter a Mimo, hloh to proste robi. Vykopes, prvu sezonu pusti 10-20 -30 cm vyhony, v lete zastane a nerastie dalej. Naslende skape hned. Ak nie tak pocka na jar a vtedy je este zeleny a kde tu listok a skape do maja-juna. Su to mrchy. Ja nechapem ako to anglicania s nimi robia. Moj osobny nazor je hlohy zo suchych lokalit nemaju sancu. Jedine co sa mi kedy chytili boli z lesov s tazkou ilovitiou hlinou, z lokalit kde je vela zrazok.

Vrece ktore pouziva Tony som neskusal ale za pokus by to stalo, plus mozno Rhyzotonic ktory chvalil Harry H.

Ale chapem Mimov postoj, ak nevies tie stromy udzat pri zivote tak skoda ich kopat. U mna je na takom karantennom zozname hloh a buk.

Napísať odpoveď

Návrat na "Smrek - Picea"