Buxus Harlandii

máš problém so svojim bonsajom? napíš nám aký.
MatoMi
Dátum registrácie: 02 Júl 2019, 11:21

Buxus Harlandii

Príspevok od užívateľa MatoMi » 09 Okt 2019, 08:51

Ma niekto potuchu preco schne buxus? Bol vonku a uz tam zacal z hruba koncom augusta. Snazil som sa ho polievat s rozumom... Tlaci aj nove takze snad neodchadza.
DSC_2308.JPG
DSC_2307.JPG
DSC_2306.JPG
DSC_2311.JPG
DSC_2309.JPG

maus
Dátum registrácie: 26 Jún 2018, 18:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: Buxus Harlandii

Príspevok od užívateľa maus » 09 Okt 2019, 09:09

Mne takto isto tiež uschol Buxus. A to som ho mal dokonca na jednom mieste ani som ho nepresúval a zálievka stále rovnaká. Po mesiaci keď uschol úplne som našiel v substráte malého hnojového červa. Nechápem ako sa tam dostal, ani neviem či to bola príčina. Držím palce nech prežije.

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 09 Okt 2019, 09:40

ahoj, pravdepodobne vyschyna. dovody mozu byt dva, nedostatok vody (ked vidim substrat tak nepredpokladam) alebo odhnite/zozrate korene. Ak je to povodny substrat z obchodu tak to bude asi ten prepravny ktory zadrziava hodne vody. Moj tip je ze ti odhnivaju korene.

R

MatoMi
Dátum registrácie: 02 Júl 2019, 11:21

Príspevok od užívateľa MatoMi » 09 Okt 2019, 09:48

Presadil som ho hned ako som ho kupil je v Agro na Bonsaje uz od aprila. Ked bol vonku a prsalo tak bol premoceny ale zeby to bol problem? Potom som ho prelozil na ine miesto pod strechu aby nan neprsalo a odvtedy sa ho snazim neprelievat. Co skusit ho presadit do niecoho ineho?

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 10 Okt 2019, 01:00

Mne este ani jeden presadeny kruspan neprezil. Asi sa im to az tak nepaci.

Ak si nedavno presadil, tak dalsie presadenie ho definitivne odpise. Vymena povodneho substratu za Agro je asi ako vymena Persilu za Ariel.

Strom v miske potrebuje pravidelny rezim (rozumej pravidelnu kontrolu a polievanie podla potreby) a takisto aj drenaz, aby prebytocna voda odtiekla.

Napísať odpoveď

Návrat na "Mám problém - diagnostika"