Podocarpus

máš problém so svojim bonsajom? napíš nám aký.
MatoMi
Dátum registrácie: 02 Júl 2019, 11:21

Podocarpus

Príspevok od užívateľa MatoMi » 03 Júl 2019, 12:16

Mam 4 podocarpusy. 2 samostatne a 2 v "lesiku". Boli povodne 4 ale prezili len dva a aj tie su nejake biedne. Su vonku na zahrade, ale akosi im zltnu listy. Poliavam az ked je akadama svetla.
Prílohy
DSC_21211.JPG
DSC_21241.JPG

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Podocarpus

Príspevok od užívateľa lacike » 07 Júl 2019, 19:53

sprav lepsiu fotku zltnuceho listku.

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 09 Júl 2019, 09:36

aj viac detailov popis, opadava to zlte ihlicie, je to stare alebo nove/rasiace ihlicie. zozltne cele naraz alebo je flakato zlte?

MatoMi

Príspevok od užívateľa MatoMi » 09 Júl 2019, 14:48

tak detail.
Prílohy
DSC_21311.JPG
DSC_21321.JPG
DSC_21331.JPG
DSC_21341.JPG

MatoMi

Príspevok od užívateľa MatoMi » 09 Júl 2019, 14:51

Je to skor nove. Nepada,nerastie ... zostava taketo seknute uz dlhsie...

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 09 Júl 2019, 15:29

Ahoj, ako prvé som sa chcel spýtať či vôbec rastie... odpoveď si dodal.
Neviem ako zimoval v predajni, aký má "rytmus". Myslým ale že to môže byť zálievkou. Tá akadama je asi len horná vrstva, korene sú na 99% v obyčajnej zemine. Asi nikde v okolí nekúpiš stromček komplet v modernom substráte. Nikto sa s tým nepára... Môžeš sa o tom presvedčiť opatrným odhrabaním časti hornej vrstvy.

Teraz je otázne ako rýchlo a koľko vody koreňový bal v tom v čom je zasadený dokáže naviazať a ako rýchlo a či vôbec preschne. Horná vrstva akadamy v tomto prípade nie je dobrým indikátorom. Málo ale aj veľa vody môže mať podobné symptómy.

Ideálne je dobre poliať, pomaly, aby nasiakol celý obsah misky až kým prebytočná voda nevyteká spodkom z misky. Potom znovu polievať po miernom preschnutí substrátu. Hold ale ako toto zabezpečiť, na to musíš prísť pri každom stromku, každom substráte, v každých podmienkach a ročnom období sám.
long live your 盆栽
P.G.

MatoMi

Príspevok od užívateľa MatoMi » 09 Júl 2019, 20:32

no ja ked som ho dostal tak som ho asi po 2 tyzdnoch presadil do Bonsai substratu. Us som takto dostal z toho isteho obchodu Carmonu a nepresadil som ju a neprezila. Ako zimovala ... netusim ... ale isto z Azii :) dostal som ich 1.4. a vraj v predajni boli len par dni.
No budem nejako bojovat. 2 zo 4 to uz maju za sebou ... chcel by som zachranit aspon tieto 2 .... babe sa tazko vysvetluje ze prave jej darcek neprezil :)

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 10 Júl 2019, 22:13

cau, tak babe povedz ze fikus, ligustrum (vtaci zob) alebo ulmus (brest) su vhodnejsie :)
z toho detailu mi to nepride ze by tam bol nejaky problem. mozno to zle vidim na monitore ale nezdaju sa mi zazltnute.
Inak pokial neopadavaju ani sa nijak nedeformuju iba su svetlejsie tak moze byt problem so zivinami. ak to nie je vyrazne zlta farba tak to moc neries, ak sa to bude zhorsovat tak potom napis, moze to byt chloroza, prilis alkalicka poda/zalievka alebo hubove ochorenie. ale toto mi pride este normalne, v norme.

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 10 Júl 2019, 22:18

tak som este googlil, neviem ci zrovna toto je presny popis ale podla tohoto mu nevadi ani alkalicka ani kysla poda, ani priame slnko ani tien :)
http://hort.ufl.edu/database/documents/ ... odmaca.pdf
kde ho mas umiestneny, ma dostatok svetla? ak nema priame slnko tak je normalne ze su ihlice mierne svetlejsie.

MatoMi

Príspevok od užívateľa MatoMi » 11 Júl 2019, 14:43

Teraz je uz asi od zaciatku juna na zahrade. cca do 14 :00 polotien a potom do 18:30 priame slnko a neskor opat polotien do zapadu.
Mozno skutocne nema problem ... ale mam este 2 a tie su v pohode. Jeden je cca 20cm od tohoto a dari sa mu super. Dalsi v kancelarii na okne a tiez sa nestazuje. preto som otvoril debatu ci nahodou niekto nevie preco je "iny" :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Mám problém - diagnostika"