Strana 1 z 1

Opadávanie listov

Napísané: 10 Feb 2019, 11:28
od užívateľa Richie1801
Zdravím vás. Kúpili sme si s priateľkou bonsaj. Je to nejaký druh fikusu. Nemá tie flakate listy ale klasický obyčajne. Po pár dňoch začali hromadne opadávat listy. Čoskoro nebude mať žiadne. Chcel som pridať aj foto, len sú príliš veľké a nechce sa mi ich cez tel zmenšovať. A aj keď ženie klíčky tak som si všimol, že dosť z nich je na konci taka čierna. Ako keby vyschnúta.Nepresadzal som ho. Je ako keby v takej raseline od kedy sme ho kúpili. Každé ráno ho rosim na listy a polievame obden. Ako kedy teda. Ale vodou z vodovodu. Čítal som ze ma byt odstáta.co to však znamená?naliat niekde do vedrá a ako dlho ma byt odstáta? A potom s tým polievať asi každý tretí deň? Ďakujem za rady.

Re: Opadávanie listov

Napísané: 11 Feb 2019, 13:28
od užívateľa Michal71
Myslím, že je preliaty. Netreba ho polievať obden, ale až keď trocha preschne. Fikusy majú radšej suchšieprostredie, ako premočené. Majú radi svetlo, treba ho dať na parapetu, aby mal slnko. Neznáša prievan. Opad listov môže spôsobiť aj zmena prostredia. S presadením počkaj do jari a potom mu daj vzdušný substrát, teramol zmiešaj zo zeminou, ja dávam aj zeolit. O substrátoch je tu toho popísaného veľa. Po čase by sa mali objaviť nové listy.

Re: Opadávanie listov

Napísané: 12 Feb 2019, 09:15
od užívateľa lacike
Vsetko ako pise Michal vyssie. Doplnim este k tomuto:
Richie1801 napísal:
10 Feb 2019, 11:28
Čítal som ze ma byt odstáta.co to však znamená?naliat niekde do vedrá a ako dlho ma byt odstáta?
Odstata preto, aby vyprchal chlor. Uplne bezne je nechat si dva kusy 2L PET flias a na striedacku ich doplnat vodou. Videl som to vsak skor u starsej generacie pri polievani izbovych rastlin. Neviem ci niekto zo sucasnej generacie sa trapi s tym, aby voda bola odstata.. Ked uz nieco dlhodobo skodi, tk je to tvrda voda. Akurat fikus znesie vsetko :D