Carmona-presadzanie odhalene korene

máš problém so svojim bonsajom? napíš nám aký.
shifty159
Reactions:
Dátum registrácie: 05 Aug 2021, 10:58

Carmona-presadzanie odhalene korene

Príspevok od používateľa shifty159 »

Hello All,

Chcel by som Vas poprosit o pomoc s mojou Carmonou. (som este zaciatocnik toto je môj prvy bonsaj).

Bonsaj som dostal ako darcek a spada do kategorie "Baumaxove bonsaje" co to som si uz otom nacital... :)

Bonsaj mam uz asi 3 mesiac najprv bolo celkom utrpenie zbavit sa vosiek, par krat som ho sprchoval + nakoniec som to dokoncil Mospilanom + som vlozil jednu insekticídnu tyčinku. Zatial vyzera ze tam je menej pohybu nez ako ked som ho dostal snad to tak aj ostane (klop klop) ;;) zopar krat som mal nejaky ten zlty listok ale nic strasne.

pripajam par foto kde ho mam umiestneny ( je na parapete pri okne na vychodnej strane bonsaj ma kazdy den par hodin priameho slnka z rana + zopar detailov co som v nom nasiel :D
211458469_1701861913345297_1672696253951735731_n.jpg
218867592_855109721786019_7557002958830515550_n.jpg
Capture.JPG
220677649_2025464284278504_6946505787121229244_n.jpg
pred par dnami zacalo byt viac listov zltych a na dotyk skor smerovali k vysuseniu tak som zacal trocha viac polievat (predtym som polieval tak cca 2-3x do tyzdna, ale asi ked boli horucavy tak skor vyschol substrat) snad to bude OK. + na starsich listoch sa zacala dost objavovat akasa cierna pliaga par krat som to tu uz aj nasiel presne to iste na fore aj ked priamo odpoved nato co to je som nenasiel. dufam ze to nebude ziadna hubova infekcia a pod.

aktualny stav:
Capture.JPG
Capture3.JPG
Capture4.JPG
Capture5.JPG
Teraz k veci:

1. neviem ako, mozno ked som ho sprchoval ? som si vsimol ze koren je ovela viac vytlaceny nahor ako bol na zaciatku. Ked som ho dostal bol nizsie teda bol zakryty priblizne po tu cervenu ciaru ako je znazornene na obrazku vyzsie. Bud ked som ho polieval/sprchoval sa trocha vytlacil nahor + sa polievanim trocha substratu odmylo prec. Mam pocit ze sa aj dost tlacia korene nahor lebo stale mam na povrchu asi dost ako keby malych odumretych korienkov co sa tlacia hore mozno uz ma malo miesta ? Respektive neviem ci by som mal bonsaj presadit teraz v lete lebo nazory na presadzanie sa lisia. Vacsinou som sa docital ze presadzat by sa malo len na jar. Inde som sa docital ze tropicke izbove bonsaje ako je Carmona sa môzu vpodstate hocikedy, ale kedze som zaciatocnik chcel som sa opytat na nazor skusenejsich.

Co myslite z foto ako to vyzera ? Alebo bolo by mozne ho len vybrat a usadit nizsie a zakryt subtratom, alebo je to OK ak by ostal do jary tak ako je teraz a az potom by som ho presadil ?

Dakujem ze akukolvek pomoc/rady/navrhy.

Používateľov profilový obrázok
lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Carmona-presadzanie odhalene korene

Príspevok od používateľa lacike »

Podla mna nemas s tou carmonou ziaden problem, tak bud rad a tes sa z nej. Malokomu to tak dobre ide.

Ano, strom postupne vytlaca korenmi substrat a aj svoj kmen von z misky :-) Nevadi to, po case zostrihas zo stranu a zo spodku korene, dosypes novy substrat a vratis strom spaet do misky.

Napísať odpoveď

Návrat na "Mám problém - diagnostika"