Tropicky Dub

máš problém so svojim bonsajom? napíš nám aký.
jozef042
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Apr 2015, 19:54

Tropicky Dub

Príspevok od používateľa jozef042 »

Zasadil som si tropicky dub a neviem ako mám pokračovať ďďalej.Prikladam aj foto a ak by sa našla nejaká dobrá duša budem vďačný za radu
Prílohy
20150406_104758~2.jpg

Používateľov profilový obrázok
peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Re: Tropicky Dub

Príspevok od používateľa peter G »

No, mám túto rastlinku o rok staršiu a nie som s ňou moc popredu... Vyzerá ako praslička, "kmeň má hrúbku snáď 1 mm, možno budem múdrejší po ďalšom lete. Stručný návod je tu: https://www.semenaonline.sk/bonsai-seme ... -5-ks.html
Čo som vyzistil navyše - mrazuodolná do cca -6 ℃, neprelievať a čo najviac slnka. V teplých oblastiach je to invázna drevina hlavne spôsobom množenia a rýchlym rastom. Zobrazený bonsaj na uvedenej stránke je zrejme utópia, už aj preto lebo je tam odfotené asi niečo iné. Casuarina cunnighamiana má listy skôr ako ihličie, alebo podobné tamariške. Zimoval som pri T 2-10 ℃, ktovie ako by zniesla izbovú teplotu, možno by bola väčšia. Je to asi pekne na dlho. Len nechať voľne rásť. A ako sa "vyslobodzujú" semenáče z tých rašelinových tabliet?

...a ešte ak pôjde von, treba nejakú oporu, mne vyklíčili z 5 semien dve, jednu zlomil vietor a túto druhú som musel podoprieť.
long live your 盆栽
P.G.

BrKap
Reactions:
Dátum registrácie: 26 Jan 2020, 17:33

Príspevok od používateľa BrKap »

Otázka pre kompetentných.
Ako sa darí rastlinám? Tiež som vlani na jar zasadil nejaké to semiačko a tiež mám zatiaľ v kelímku dve "prasličky" :D

Používateľov profilový obrázok
lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

Boli stratifikovane a ak nie, stratifikoval si? Ak nie, bude rast jedine a iba praslicka :-D

BrKap
Reactions:
Dátum registrácie: 26 Jan 2020, 17:33

Príspevok od používateľa BrKap »

Všade čo som sa dočítal, tak že nepotrebujú stratifikáciu.
Nevadí, nechám ďalej rásť. V podstate veď je to prasličník, takže skoro ako praslička :))

Napísať odpoveď

Návrat na "Mám problém - diagnostika"