Acer Palmatum vysychanie listov

máš problém so svojim bonsajom? napíš nám aký.
Timotej33
Dátum registrácie: 18 Jún 2019, 20:27

Acer Palmatum vysychanie listov

Príspevok od užívateľa Timotej33 » 19 Jún 2019, 20:00

Ahojte,

Pred nedávnom som si zakúpil bonsaj Javor dlaňolistý, prvé dva týždne som ho mal v interieri (viem že to je exteriérovi bonsai ale nemám balkón), následne som preň vyrobil menšiu búdku a dal ho na exteriérový parapet.
Okná mám orientované na východ.

Bohužiaľ, stále sa mi nedarí odstrániť resp. zamedziť vysychaniu lístkov na jeho koncoch. Polievam ho vždy keď je to treba (1-2 dni) a rosím mu lístky každý večer.

Neviete čím to môže byť?

Ďakujem za rady
Foto : http://leteckaposta.cz/420618775

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Acer Palmatum vysychanie listov

Príspevok od užívateľa lacike » 20 Jún 2019, 21:00

no, ak nebol na priamom slnku (predajne nemaju listnace na priamom), tak to je iba nevyhnutny nasledok (mozno by si mal pritienit sietkou). Ale povedal by som, ze pri tychto vypekoch kludne polievaj aj denne. Neviem, ci ho mas v akadame, alebo je iba na vrchu. Listnace by nemali preschnut..

Timotej33
Dátum registrácie: 18 Jún 2019, 20:27

Príspevok od užívateľa Timotej33 » 20 Jún 2019, 21:44

Ahoj, mám ho pritienený.
Ešte som ho nepresadzal nakoľko som sa dočítal že by sa mal presadiť približne dva týždne po zhodení listov.
Akadamu mám zatiaľ len na povrchu, vedel by si mi poradiť ako mix zeminy by mu vyhovoval najviac ? Pretože som sa dočítal rôzne zloženia a nie všetko viem zakúpiť resp. Bežne dostať v záhradníctve
Ďakujem

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 20 Jún 2019, 21:53

Nemusis presadzat, ak ti vyhovuje tak ako je. Skor je to o uprave zalievky. Kusok spalene konce nie su ziadne tragedia, ak to nebude pokracovat dalej.

Kde si sa prosim ta docital, ze presadzat mas 2 tyzdne po zhodeni listok? Celkom urcite presadzaj na jar, ked sa naleju puky. Do temy substratu sa nejdem pustat. Ak das do prepustneho, budes musiet polievat castejsie.

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 25 Jún 2019, 22:31

ahoj, ja sa pustim do témy substrátu ale iba okrajovo. Palmaťáky potrebujú kysljšiu pôdu, inak sa im nebude dariť a postupne ti odíde. takže buď okysľovač pôdy - čo je vlastne hnojivo pre kyslomilné rastliny alebo hnojivo pre kyslomilné rasliny :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Mám problém - diagnostika"