Buk - skoro ma šlak trafil...

Matúš
Dátum registrácie: 27 Máj 2012, 20:45

Buk - skoro ma šlak trafil...

Príspevok od užívateľa Matúš » 28 Aug 2014, 23:47

Zdravím priatelia,

ako som tak blúdil množstvom videí s bonsajovou tématikou, narazil som aj na toto. Potešilo ma video o buku...je to môj obľúbený druh :) od 15. sekundy som obdivoval pekný strom...keď som ale videl čo tam nakreslil tou kriedou tak mi skoro oči vypadli. Doslova ma to vytočilo čo pán bonsajista s tým stromom spravil !!! Z krásneho stromu spravil dva malé poučkovo-japonské TUCTOVÉ BONSAJE, ktorých je na tejto planéte toľko že...osobne nemám slov... môže mi to byť jedno ale povedal som si že vám to sem dám čo na to poviete. Či preháňa on, alebo ja...Povedal by som že sa to s tým zakracovaním na prvú vetvu a znižovaním v dnešnej dobe občas preháňa. Ako keby sa bonsajistom nechcelo rozmýšľať ako inak stromy tvarovať,...

Dávam to sem pri všetkej úcte k všetkým bonsajistom. Nikoho sa nechcem dotknúť. Berte to prosím ako môj názor. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=fpcqshxw1zo

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Buk - skoro ma šlak trafil...

Príspevok od užívateľa lacike » 29 Aug 2014, 08:21

Nesuhlasim s tebou z dvoch dovodov:
1. nespravil dva stromy, ale znizil existujuci, pretoze spodna cast bola rovna a nudna
2. je to bezna vec a podla mna ten strom vyzera po znizeni podstatne lepsie, pretoze odstranil kopec defektov, co nelahodia oku

Podla mna z toho spravil celkom prijemny stromcek, ma dost daleko od toho ucebnicoveho japonskeho B-)

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 29 Aug 2014, 15:26

pri tomto spôsobe získavania kvalitnejšieho materialu,mi robí problém pomalé a ťažké vytváranie kvalitného koreňového nábehu,nobari

Matúš
Dátum registrácie: 27 Máj 2012, 20:45

Príspevok od užívateľa Matúš » 29 Aug 2014, 21:21

Súhlasím lacike, že vyzerá ten po tom potopení dobre. Len mi prišlo škoda toho veľkého stromu. V prírode je väčšina bukou rovná ako palica, pre nás väčšinou teda nudné stromy...mne sa ten pôvodný strom páčil, prirodzenejší tvar ako to čo vzniklo potopením. A nebari mal tiež pekné. Nové vypestuje ale potrvá to tak ako spomenul mikus. Za seba však vravím že ja by som určite neznižoval...každý má iný vkus a iné sa mu páči ;) .
A tým japonským som myslel to, ako sa to preháňa s proporciami všeobecne, nie konkrétne pri tomto strome. Dúfam že sa chápeme. :)

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 30 Aug 2014, 10:47

Podla mna je to o tom, ze takych stormov ako bol vychodzi material je v miskach vela - po celej dlzke rovnako hruby strom, rovny, statny. Ale dosiahnut proporcie realnejsie je uz zlozitejsie a nedaju sa dosiahnut u kazdeho stromu. Ten strom sa dal este podstatne radikalnejsie zrezat, co by bolo fakt na skodu, toto mi pride ako taky idealny kompromis vzhladom na kvalitu zdrojoveho materialu.
A jasne, chapeme sa, vyjadrujeme svoj pohlad, nik tu nepretlaca svoju pravdu B-)

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 30 Aug 2014, 22:26

co sa tyka toho nebari tak z jednej strany bolo dost zle. potopenim by sa malo dosiahnut pekne do vsetkych stran rovnomerne.

Napísať odpoveď

Návrat na "Videá"