vikendovy hrab 02

martin z
Dátum registrácie: 15 Apr 2013, 21:51

vikendovy hrab 02

Príspevok od užívateľa martin z » 17 Apr 2013, 08:57

ahojte, tento bol kopnuty tento vikend, ked sa pocasie konecne umudrilo:)
co by ste navrhovali kde zakratit kedze nema skoro ziadnu konicitu kmena.
Zaujal ma celkom zaujimavy ohyb a prechod korenoveho nabehu na foto c 3.
dikes
Prílohy
P1110137.JPG
1
P1110138.JPG
2
P1110139.JPG
3
P1110140.JPG
4
P1110141.JPG
5
Naposledy upravil/-a lacike v 17 Apr 2013, 18:38, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: sry, fakt ma ta hrubka zabijala :-)

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: vykendovy hrab 02

Príspevok od užívateľa RastoS » 17 Apr 2013, 09:07

ahoj, tiež slušný kúsok. konečne sa niekto riadi tými pravidlami pre výkop yamadori čo sa tu písali? :)
Mne sa trojka tiež najviac páči pre pohľadovku. Problém je že v strede, kde je taký trs konárov opticky hrubne. Asi by som to tam ufikol na salámu (do šikma) krížom cez ten trs. ak nezabudnem, doma nakreslím.

R

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 17 Apr 2013, 10:56

Ja by som ho asi tu odfikol.
strom by som naklonil trochu do ľava
Prílohy
Hrab.jpg
Hrab.jpg
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

martin z

Príspevok od užívateľa martin z » 17 Apr 2013, 14:47

ahoj no radikalny rez:))) myslis ze kebyho tak fiknem je lepsie ho nechat v zemi alebo do priepustneho substratu presadit?
uz sme to tu rozoberali ze som kopal cez vykend ale zeolit mi dojde az v piatok zle nacasovane:))
a este by ma zaujimalo ci hnojite yamadory stromky hned po zasadeni alebo az po zapestovani?
dikes

rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 17 Apr 2013, 15:28

Ahoj, najprv som si myslel ze pohlad 3 nie je na zahodenie, pekna jemna krivka kmena, ale ako trefne poznamenal RastoS, v strede ten zhluk vetiev to dost opticky rozsiruje. Je tu ale moznost ponechat vacsiu cast kmena, odstranit niektore s tych konarov a naucit sa s tym zit :) V tomto pripade by s toho mohol byt celkom fajn velky hrabisko, ale ten stred by bol prinajmensom vnimany ako protistojne vetvy ( aspon na mojom virtuale).
Druha moznost ako radia chalani je radikalnejsia, ale zato cistejsia, bez kompromisov. Nakoniec som myslim namaloval to iste riesenie ako Havrann, ibaze z druhej strany. Tuto by som bral aj ako pohladovku. Osobne, ak by som isiel na radikalny rez, tak by som ho dal do volnej zemi.
Cerstve yamadori, ak mam vo vzdusnom substratem hnojim hned. TO co mam volne v zemi, nehnojim vobec :)
Prílohy
P1110139 dlhan.jpg
variant dlhan
P1110137ed.jpg
variant radikal

Havrann

Re: vikendovy hrab 02

Príspevok od užívateľa Havrann » 17 Apr 2013, 20:56

jdnoznačne do volnej pody alebo do velkej nadoby a nechat bujne rast ťahúň aby sa rana zacelila
Marián Šimkovič

Havrann

Príspevok od užívateľa Havrann » 17 Apr 2013, 21:00

rasto napísal:Ahoj, najprv som si myslel ze pohlad 3 nie je na zahodenie, pekna jemna krivka kmena, ale ako trefne poznamenal RastoS, v strede ten zhluk vetiev to dost opticky rozsiruje. Je tu ale moznost ponechat vacsiu cast kmena, odstranit niektore s tych konarov a naucit sa s tym zit :) V tomto pripade by s toho mohol byt celkom fajn velky hrabisko, ale ten stred by bol prinajmensom vnimany ako protistojne vetvy ( aspon na mojom virtuale).
Druha moznost ako radia chalani je radikalnejsia, ale zato cistejsia, bez kompromisov. Nakoniec som myslim namaloval to iste riesenie ako Havrann, ibaze z druhej strany. Tuto by som bral aj ako pohladovku. Osobne, ak by som isiel na radikalny rez, tak by som ho dal do volnej zemi.
Cerstve yamadori, ak mam vo vzdusnom substratem hnojim hned. TO co mam volne v zemi, nehnojim vobec :)
Rasto celkom fajn navrh ale ako si pisal je tam dost chyb a to konkretne priemer A je menší ako priemer B
Prílohy
Rastov navrh hrab.jpg
Marián Šimkovič

martin z

Príspevok od užívateľa martin z » 17 Apr 2013, 21:06

jasne pani , vydno ze skusenemu oku nic neunikne:)) pojde dole radikalne mate pravdu ta konicita nieje ako by mohla byt.

Havrann

Príspevok od užívateľa Havrann » 17 Apr 2013, 21:58

Je to Tvoj trom musis sa sam rozhodnut :-)
Marián Šimkovič

maros
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 21:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maros » 17 Apr 2013, 22:23

Servus Martin,
Myslim, ze to je velmi dobry start. S tym sadenim (aj pri tvojom prvom strome) ak ho uz zasadis do zeme, tak by som odporucal s nim uz tento rok nehybat. Vyzera to byt ako male narusenie, ale aj tak je to dalsi zasah a zbytocne ohrozis zivot stromu. Hnojit mozes okamzite, v priepustnom substrate. Vo volnej asi musis byt opatrny z dlhodobeho hladiska, ale hnojit je urcite lepsie, strom potrebuje ziviny. Zosadit ho mozes podla odporucani chalanov ale to by som tiez asi nehcal az na neskor, teraz pri rezani s nim budes kyvat a to nie je dobre. Mas na to cas, aj tak ta na tom strome caka 10 rokov roboty aby bol pozeratelny. Dovtedy najdes ovela lepsi material lebo oko na to mas. Drzim palce :)

martin z

Príspevok od užívateľa martin z » 21 Apr 2013, 22:46

Ahojte, tak nakoniec som sa rozdodol ze necham stromy v klude v zemi nex maju cas na zotavenie a casom pojdu do nadob, pre istotu, skoda by bola o nich prist:)
Maros dakujem za povzbudenie a este prikladam foto dvoch zaujimavych kuskoch kopnutych tuto jar.
Este ze vysoka zver pracuje na nasej strane:))
Prílohy
P1110169.JPG
1
P1110166.JPG
2

Napísať odpoveď

Návrat na "Hrab"