hrab

Užívateľov profilový obrázok
rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: hrab

Príspevok od užívateľa rasto » 04 Sep 2013, 14:11

Daniel, to je v pohode, ja Ti tvoj nazor neberiem. Osobne tiez zimujem hraby vonku, pod lavicou v zavetri, zasypane snehom. Mal som obdobie, ked zimovali v nevykurovanej miestnosti, alebo garazi, ako pise rastoS. Tiez to bolo v pohode. Hraby su podla mna velmi vhodne pre nas zaciatocnikov, lebo su takmer blbovzdorne. Ked si ale precitas ine fora, velmi vela ludi pise ze hraby v plytkych miskach nie su az tak mrazuvzdorne, ako velke stromy vo volnej pode. Zimuju ich potom s inymi citlivymi listnacmi v temperovanych sklenikoch. Ak je dlhodobo -15-20°C, v kombinacii s vysusujucimi vetrami, bez snehu, tak myslim ze v tej pivnici alebo garazi im je lepsie. Ak je na nich pol metra snehu, nie je co riesit.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 04 Sep 2013, 18:52

Ono sa da v pohode zimovat na balkone, len tam nesmie fukat. Ci je -5 alebo -15, to je jedno, problem je vietor. Ked mam pocit, ze mrzne prilis dlho, tak zalievam aj pri -10 vodou, co postala den na balkone a ma na vrchu lad.

No a takisto bez problemov zimujem aj v pivnici, ale to robim az na jar, ked blbne pocasie a raz je -5 a raz +15, nech nezmrznu puky, ktore sa zacnu predcasne otvarat.

No a ak by som si mal vybrat na zimovanie medzi balkonom a pivnicou, tak beriem balkon. V pivnici nemrzne a je, myslim, zname, ze nase stromy potrebuju prejst mrazom. V lepsom pripade nebudu niektore bez premrznutia kvitnut, v horsom pripade budu "nemrdom" ako sa u nas hovori :D

Daniel-Košice
Dátum registrácie: 26 Máj 2013, 10:45

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 04 Sep 2013, 19:18

Presne tak lacike mudro si to napisal :ymapplause:

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 05 Sep 2013, 08:29

nie som si istý či musia prejsť mrazom. čo ja viem tak stačí teplota pod 5 stupňov. preto tie sklenníky z teplým lôžkom, tam sa udržiava medzi 0 a 5 stupňami teplota. čo je omnoho dôležitejšie je doba dormancie kde minimálna dĺžka proste musí byť dodržaná.
idem googlit :P

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 08 Sep 2013, 07:23

myslím,že v tomto prípade je dôležitá dormácia,aby teplota pre stromky nebola vysoká a nedala stromkom možnosť prebudenia,a tým pohybu vody,a spôsobila zamrznutie,ďalej,skúsme vytvoriť stromkom zimné podmienky,ktoré majú v prírode,kedy v zime je pôda často zamrznutá aj do hlb ky 60cm,a snehová pokrývka vytvára prirodzený tepelný režim,teda nie podmienky,kedy dochádza k zmenám tepelného a sveteľného režimu

Napísať odpoveď

Návrat na "Hrab"