Prvý pokus

Matúš
Reactions:
Dátum registrácie: 27 Máj 2012, 20:45

Re: Prvý pokus

Príspevok od používateľa Matúš »

Tak čas pokročil a mohol som sa venovať opäť tomuto buku. Po dvoch sezónach v záhrade, kde som ho pravídelne obrýľovával a presekával dlhé korene aby som podporil zahustenie a len zakracoval výhony som ho túto jar vybral a dal do misy. Korene boli dobré takže by to mal v pohode zvládnuť. Myslím si že mu pobyt v záhrade prospel, pekne rástol, zavalil rany len mal trochu málo svetla pretože bol v tieni a preto sú spodné konáre oveľa redšie ako vrchné, čo sa dúfam napraví v budúcnosti na svetlejšom stanovišti. Dnes som ho očistil od listov a zbytočných konárikov a vyzerá celkom pekne. Chcem sa opýtať či by ste odstránili tie dve spodné vetvy ako som znazornil na virtuáli. Z tohoto pohľadu sú dosť rušivé a pekne by sa otvoril pohlad do koruny, chcem ale počuť aj váš názor... :) Ďakujem
Prílohy
ALIM0406.JPG
ALIM0518.JPG
2 - Kopie.JPG

Používateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

hoj, ja by som ich dal preč ale tiež by som silno rozmýšľal nad odstránením jedného z tých kmeňov. To V sa mi proste nepáči, snáď keby bol jeden silnejší a druhý slabší by to vyzeralo inak ale takto mi to nesedí proste.

r

Matúš
Reactions:

No tak za tým pravým je skrytý ešte jeden kmeň takže ešte by som skusil ho pootočiť aby sa ten ukázal v strede a ako by to vyzeralo. Nad týmto som sa inak vôbec nezamýšlal. Dnes som ešte okolo neho krúžil a našiel som aj uhol z ktorého aj tie dve predné neboli zlé prípadne by sa odstránila len jedna. Zajtra ešte ak stihnem tak odfotím z viacerých fotiek sa dá urobiť lepšia predstava a špekulovať.

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

Ja s Rastom nesuhlasim. Tie 2 kmene su ok, uplne prirodzene. Co nieje prirodzene je, ze su rovnako vysoko. Ja by som ten pravy znizil o cosi, aby bolo jasne, ze ktory je dominantny.

Co sa tyka samotneho navrhu, mne sa paci, s vynimkou toho, co pisem vyssie a tej prikreslenej lavej spodnej vetvy. To by som skor nazval zboznym zelanim ako pravdepodobnym vysledkom :-) Potiahnut tu vyssie nizsie, zo zadu isto niecim vyplnis vzniknuty prazdny priestor a je to super:
uprava - obluk vlavo vypnit vetvou zozadu, doda priestor
uprava - obluk vlavo vypnit vetvou zozadu, doda priestor

RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

tak som to myslel. slabsi proti tomu druhemu kmenu. ci uz tensi alebo kratsi.
pekny navrh lacike.
matus,ked hladas pohladovku prve pozeraj korenove nabehy,potom kmen a najdi najlepsi kompromis. vetvy neries.

Matúš
Reactions:

Rasťo: pohľadovka bola vybratá podľa nebari a hlavných kmeňov ktoré sú 3, neviem či je to z obrázku jasné, zadný je z nich najslabší. Nebari je z tejto strany najlepšie a rozloženie hlavných kmeňov tak isto, dá sa ešte počítať s tým že by sa pootočil pár stupňov doprava aby sa v tom véčku ukázal zadný kmeň,a teda aj tie vetvy dve rpedné krížiace na mojom navrhu odstránené už neprekážajú až tak, jedna by tam dokonca mohla ostať. Z iných uhlov to nevyzerá dobre vybral som najlepšie ako sa dalo.
Čo sa týka výšky kmeňov, ďakujem za upozornenie s tým určite niečo urobím lacikeho návrh sa mi tiež páči.
A ešte k tej ľavej bočnej vetve čo je nakreslená na mojom návrhu. Tá nemusí byť zbožným želaním ale tá je realita, pretože z toho miesta vetva naozaj vyrastá, zatiaľ je však o polovicu kratšia a tenšia. Tak neviem či sme sa nepochopili, alebo to lacike zámerne tak urobil že stiahnuť vyššiu vetvu a tú moju načrtnutú odstrániť. :)

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

No, z povodneho navrhu tu povodnu vetvu nevidno, tak som predpokladal, ze planujes "dopestovat". Ak tam nieco uz rastie, aj ked to je o polovicu slabsie, tak je to super a v tom pripade plati varianta, ako si ju mal navrhnutu, to moje riesenie je iba zaplata a nutnost vyplnit obluk niecim zozadu to aj potvrdzuje :-)

Matúš
Reactions:

Jasné tak sme sa len nerozumeli. :) Takže vyriešiť tie vrcholy a bude to teda ok. A nebari sa tiež ešte spraví, len to chce čas, je tam schovaných viac koreňov len potrebujú zhrubnúť a narásť. A ešte potom popracovať na koreňoch celkovo, aby sa zmestil do menšej misky, čo si myslím že nebude až taký problém.

rasto
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rasto »

nechaj oba kmene, pekny prirodzeny strom to bude.
Drzim palce, R.

Matúš
Reactions:

Určite nechám, iba trošku znížim aby neboli rovnaké, ako naznačil lacike. :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Buk"