Adenium obesum - púštna ruža

Rudi
Reactions:
Dátum registrácie: 31 Aug 2010, 23:06

Adenium obesum - púštna ruža

Príspevok od používateľa Rudi »

Pestuje niekto púštnu ružu ako bonsai? Ja som si zač. roka dal poslať semiačka a skúsil som ich vysadiť. Celkom dobre vzišli. No nechcel som čakať na prvé kvitnutie a tak som si zohnal aj väčšiu restlinku. Pár fotiek už tej zakvitnutej a zopár, ako sa k tomu dá prísť od semienka. Starostlivosť - raz za čas poliať, stanovisko priame slnko za oknom na perapetnej doske. V zime môže ostať vo vykurovanej miestnosti. Pri 12 - 15 °C môžu opadnúť listy čo je len prirodzený oddych rastlinky.
P.S.Pre admina.
Chcel som založiť novú tému v sukulentných bonsajoch, no nejak sa mi to nepodarilo. Dá sa to prehodiť? Alebo aspoň do témy "Iné"? Vopred ďakujem. R
Prílohy
Kvitne pekne postupne, takže kvety sú na nej pomerne dlho.
Kvitne pekne postupne, takže kvety sú na nej pomerne dlho.
P6070002.JPG
P2010017-1.jpg
P2090034-1.jpg
P3060024-1.jpg
Snímka0127-1.jpg

Používateľov profilový obrázok
mikus
Reactions:
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Re: Adenium obesum - púštna ruža

Príspevok od používateľa mikus »

Do tejto kategorie by sme mohli zaradiť aj euphorbie,ktorých je veľa druhov a mnohé sú pestovateľné ako bonsaje.Výhody pri pestovaní majú v tom,že sú nenáročné,pestovateľne celý rok,veľmi rýchlo dorastajú do požadovanej veľkosti,pri tvarovaní nie sú potrebné drôty,stačí zrezávanie a zaštipovanie.Je tiež veľa rastlín s kaudexom,ktorý je veľmi vzhľadný.

Rudi
Reactions:

A takto to vypadá po nedobrovoľnej defoliácii malým pavúčikom. Takže treba používať lupu a preventívne postreky. V mojom prípade som to využil na presadenie do misky.
Prílohy
AO 09 2010.jpg

mikus
Reactions:

Roztočíky dokážu narobiť veľké škody,hlavne na sukulentoch.Skontroluj,či neporušili aj kmeň,a potrebuje to naozaj účinnu chémiu.

mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathew »

tema presunuta ;-)

Rudi
Reactions:

Dík za presun aj radu. Postrek som vykoval 2x vždy s iným prípravkom. Už rašia nové listy.

devil1965
Reactions:

Príspevok od používateľa devil1965 »

já použivam na postrek len vodu stačí ak rostliny ras za týžen rozprašovačom poprášite a zbavite sa roztočou oni nemaju radi vlchkost v prípade že ich už máte poprašujte týžden 2x dene a oni uhynu aj s vajíčkami len čistou vodou. ;)
Prílohy
DSCF0008.JPG

devil1965
Reactions:

Príspevok od používateľa devil1965 »

a to je obesum
Prílohy
Fotografia0174.jpg

Rudi
Reactions:

devil1965 neskúšal si zrezávať vrchol pre rozkonárenie?

RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

ak sa nemýlim tak ide o sukulenty a zrovna tieto sa nerozkonárujú. mám doma "jeden" kus, oprava, mal som doma jeden kus ale množí sa to ako burina :)

R

jube
Reactions:
Dátum registrácie: 28 Feb 2011, 09:49

Príspevok od používateľa jube »

Adenium mám druhý rok a túto zimu ju napadli červce. Pedantne som ich pooberal a následne napadnuté miesta dezinfikoval liehom. Momentálne čakám na reakciu. Poznáte aj iný spôsob ako sa zbaviť, vyvarovať ..... .

Rudi
Reactions:

Ahoj. Skús hodiť do googla "červce" a poštuduj. Mne sa pozdávalo napr. toto: http://www.floraservis.sk/cervce-a-stit ... linach.php.

mikus
Reactions:

nenachadza sa tam aj pavucina s cervenym pavucikim

jube
Reactions:

PoGOOGLoval som a ostávam pri ručnom boji. Pavučinky tam nemám , len tie :@) . Akurát idem pozrieť ako je na tom rastlinka. Dík za radu.

bonsai4
Reactions:
Dátum registrácie: 04 Sep 2010, 20:08

Príspevok od používateľa bonsai4 »

jube
Reactions:

bonsai4 napísal::D kukal som trošku po videách http://www.youtube.com/watch?v=_eo8Gllq ... F&index=98 :)
Pekné rastlinky.
Tej mojej sa vedie dobre. Škodcovia sú fuč a konečne aj kvitne. Zadovážil som si ešte jednu maličkú.
Obrázok

jube
Reactions:

Rudi napísal:Pestuje niekto púštnu ružu ako bonsai? Ja som si zač. roka dal poslať semiačka a skúsil som ich vysadiť. Celkom dobre vzišli. No nechcel som čakať na prvé kvitnutie a tak som si zohnal aj väčšiu restlinku. Pár fotiek už tej zakvitnutej a zopár, ako sa k tomu dá prísť od semienka. Starostlivosť - raz za čas poliať, stanovisko priame slnko za oknom na perapetnej doske. V zime môže ostať vo vykurovanej miestnosti. Pri 12 - 15 °C môžu opadnúť listy čo je len prirodzený oddych rastlinky.
P.S.Pre admina.
Chcel som založiť novú tému v sukulentných bonsajoch, no nejak sa mi to nepodarilo. Dá sa to prehodiť? Alebo aspoň do témy "Iné"? Vopred ďakujem. R
Rudi , kde si zohnal semená ? Ako dosiahnem rozkonarenie ? Treba odrezať hlavný vrchol ?

Rudi
Reactions:

Ja som odrezal tenkým nožom a sterilizoval rozdrveným dreveným uhlím. Pritom nepolievať. Ona potom nahodí puky a rozkonáruje. Odrezané konce som taktiež sterilizoval drev. uhlím a nechal zasušiť. Aj týždeň. potom som zasypal zeolitom a sporadicky polievam. Uvidím, či zakorenia. Semená pred rokom na str. www.adenium.cz no tento rok som si nevšimol, či majú.
Z www.kpr.sk mi nevzišli ani jedno. Toť vsjo. Semenáčiky som porozdával a pár, čo mi ostalo asi prepolieval. Na čo som všetkých upozorňoval. Zmekol kmienik a už len chradnú. Skúsim zachrániť aspoň vrcholky odrezaním a zakorenením.

jube
Reactions:

Tá sterilizácia . Niekde som čítal o vypalovaní. Jednoducho odrezanú časť vypália horúcim predmetom /možno aj nožíkom/. Chcem sa pokúsiť o niečo podobné ako ukazuje to video / http://www.youtube.com/watch?v=_eo8Gllq ... F&index=98 / od Bonsai4 . Mám doma 2 exempláre ,no je mi lúto na nich experimentovať , tak si asi zadovážim ešte pár kvetiniek a pokúsim sa o to rozvetvenie. Zatial dík .

katarína
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Nov 2011, 11:14

Príspevok od používateľa katarína »

Chcela by som poprosiť o radu, už neviem čo mám robiť. Mám púštnu ružu, ale každý lístok jej vždy zožltne, koniec obschne a potom odpadne. Vedel by mi niekto poradiť v čom robím chybu? Ďakujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Adenium obesum - púštna ruža"