Eucalyptus deglupta

Bulva
Dátum registrácie: 27 Júl 2013, 19:16

Eucalyptus deglupta

Príspevok od užívateľa Bulva » 31 Okt 2013, 17:18

Ahojte,

dneska jsem viděl video o nej stromech a byl tam velice zajímavý eukalyptus. Eucalyptus deglupta má duhovou základnu kmene a spodní část kmene, kvůli tomu, že se mu loupe kůra. Trochu jsem o něm početl něco na internetu a zajímalo by mě jestli někdo nemáte zkušenost s pěstováním jako bonsaje. Viděl jsem už pár blahovičníků jako bonsaj, ale ne tento. Našel jsem i semínka na ebay. Mám doma jeden mladý eukalyptus, ale tohle by mohlo být docela zajímavé. Prý navíc roste velice rychle (v přírodě až 10m za 15 měsíců). Co víc by si mohl bonsajista přát?

Přikládám odkaz na blog, kde je o něm článek. Zatím jsem měl čas ho jen proletět, chystám se na něj až večer.
http://www.princeofpalms.com/dir/wordpress/?p=1

Užívateľov profilový obrázok
rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Eucalyptus deglupta

Príspevok od užívateľa rasto » 04 Nov 2013, 11:19

Krásna kôra, ako z rozprávky. Bonsai z toho som na nete nenašiel, aj keď z iných eukalyptov sa niečo nájde. Možno by bolo zaujímavé vyčítať, na akých starých kusoch sa začne takto sfarbovať kôra. Bojím sa že v našom zemepisnom pásme si to to dosť počkáme :)

Bulva
Dátum registrácie: 27 Júl 2013, 19:16

Príspevok od užívateľa Bulva » 04 Nov 2013, 14:36

Já mám doma asi 3/4 roční eukalyptus vypěstovaný ze semen, které jsem dostal. Chytlo se jen jedno, ale pak rostlo jako divé. Minulý týden jsem jel na 4 dny pryč a vysušil jsem ho a opadla asi půlka listů, ale už obraží zase nové pupeny. Je to docela nezmar a je hodně náročný na vodu. Všiml jsem si, že má takovou zvláštní kůru u základny kmene. Ta kůra se mu tam tedy už loupe, otázkou je tedy to jak dlouho bude trvat než se zbarví u deglupty.

Celý nadšený jsem si řekl, že to aspoň musím zkusit, takže jsem si před pár dny objednal z ebay semena. Do jara zkusím něco načíst a pak se uvídí jestli se něco chytne a poroste.

Užívateľov profilový obrázok
rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 04 Nov 2013, 15:24

Bulva, pestujem na terase psídium, neviem aký druh, asi cattleianum, jahodový stromček s jedlými plodmi. Je to mladý strom, má asi tak 4-5 rokov, priemer kmeňa cca 1-1,5 cm. Tento rok ma prekvapil bohatou násadou kvetov a plodov, ale hlavne odlupujúcou sa kôrou, v podobných šupinách ako na našich platanoch. Také farby ako rainbow eucalyptus to nebude mať nikdy, ale pekná kôra poteší vždy :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Exotické rastliny"