citronovník

4lukas4
Dátum registrácie: 13 Aug 2013, 22:51

citronovník

Príspevok od užívateľa 4lukas4 » 13 Aug 2013, 22:58

Mam doma par trojročných citrónovníkov a chcel by som si z nich vypestovať bonsaj. Nemám žiadne skúsenosti s pestovaní bonsajov, tak som dúfal že by ste mi poradili čo robiť. Môžem tu dať aj fotky a mohli by ste mi poradiť ktorý je najideálnejší na bonsaj.

Užívateľov profilový obrázok
rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: citronovník

Príspevok od užívateľa rasto » 15 Aug 2013, 09:31

vseobecne neviem ci je to ta najlepsia rastlina na bonsai...urcite sa to ale da. pozri sem na toto vlakno nemeckeho fora:
http://www.bonsai-fachforum.de/viewtopi ... =9&t=36209.

4lukas4

Príspevok od užívateľa 4lukas4 » 16 Aug 2013, 19:31

dakujem za link .., Dúfam ze sa mi podari niečo podobné :p . A nevieš náhodou ako rychlo hrubne taky bonsai a kedy je najlepšie presadzať do bonsai misky ?

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 16 Aug 2013, 21:19

otazka je skor ako hrubne taky strom vseobecne. Odpoved je, ze v miske velmi pomaly. Aj tie bonsaje, co vidis v obchodoch su pestovane v zemi v cine a az potom zasadene do misky, kde uz nezhrubnu.

4lukas4

Príspevok od užívateľa 4lukas4 » 21 Aug 2013, 19:09

a keby som ho dal do väčšieho kvetináča tak ma šancu rýchlejšie zhrubnúť ? Zatial som ho len trošku zostrihal, trošku som sa mu snažil dať nejaky tvar neskôr môžem dať foto :)

lacike
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 21 Aug 2013, 20:18

Do prilis velkeho to nema zmysel, tazko sa bude polievat, treba do akuratneho a postupne "presadzat" do vacsieho. Davam "presadzat", lebo iba vytiahnes a pichnes do vacsieho kvetinaca a obsypes kraj substratom.

Ak chces bonsaj z citrsusu, tak popros radsej niekoho z rodiny, ci sa nechce zbavit 20 rocnej ostary v obyvacke :) Tam budes aj vidiet kolko trva, kym u nas zhrubne a ze vlastne na aku max. hrubku sa dostanes :)

4lukas4

Príspevok od užívateľa 4lukas4 » 28 Aug 2013, 21:42

ten citron mam zatial von, ale bliži sa čas kedy ho dam dnu do izby kde budem sledovať každy den ako hrubne :) a ešte by ma zaujimalo čo robiť ak chcem aby bol hustejši.

lacike
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 28 Aug 2013, 23:00

4lukas4 napísal:ten citron mam zatial von, ale bliži sa čas kedy ho dam dnu do izby kde budem sledovať každy den ako hrubne :) a ešte by ma zaujimalo čo robiť ak chcem aby bol hustejši.
Uz to tu bolo rozoberane, ze zahustovanie a hrubnutie su 2 protichodne akcie. Bud zahustujes a storm nehrubne, alebo ho nechavas rast a vtedy nehustne, ale rastie do vacsich rozmerov. Navyse, ak chces aby hrubol, tak ho musis nechat "ustrelit" a potom spaetne zrezat, takze zahustenie nema vlastne velky vyznam.

Napísať odpoveď

Návrat na "Exotické rastliny"