Baobab - Adansonia Digitata

Používateľov profilový obrázok
palged27
Reactions:
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Re: Baobab - Adansonia Digitata

Príspevok od používateľa palged27 »

jedna parada ;)

palged27
Reactions:

Dnes rano som sa chystal orosit povrch substratu rozprasovacom a co nevidim ? V strede crepnika na mna nieco kuka :D ...tak som sa potesil :ymblushing: . ...mrkol som este rychlo do druheho crepnika a tam sice este nic nezakukuje,ale na povrchu som zazrel nadvihnuty kopcek substratu.jemne som ho odhrnul a tam semienko,ktore nieco tlaci von...asi sa to teda aj tu konecne rozbehlo...na fotke je jadierko,ktore som 2 dni trapil v doze na slnku a az potom zasadil,ked uz bolo makksie...to druhe,ktore sa derie na povrch bolo posadene po 12 hodinach vo vode priamo do kaktus.substratu,tak mi to aspon podla mojich doterajsich skusenosti vychadza,ze to zahrievanie v doze je dobra cesta,aj ked ten druhy sposob - priame sadenie nie je az take zle...zatial tolko... caute ;)..
Prílohy
Jadierko Baobab.JPG

corsair
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Máj 2014, 12:38

Príspevok od používateľa corsair »

no ja som dost nasilne rozrezal a ide to...

palged27
Reactions:

Dnesne fotenie...na fotke 1 a 2 detail jadierka z dozy (do zeme zasadene 7.6.2014),na fotkach 3 a 4 jadierko sadene priamo do zeme (5.6.2014) a vytlacene na povrh substratu..Len tak teraz rozmyslam,ci to,co vidim v crepnika nie je tak nahodou korienok semienka a teda ci je semienko v substrate spravne otocene ;;)tak snad to priroda vyriesi :)
Prílohy
DSCF0538.JPG
DSCF0539.JPG
DSCF0541.JPG
DSCF0544.JPG

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Príspevok od používateľa ajwn »

.palget, ..semienko si najde svou cestu, netreba mu pomahat... To co vidis, je korienok-buduca stonka.... vela slnkaaa :D

palged27
Reactions:

no s tym slnkom je to v tychto dnoch ako na hojdacke :-s

palged27
Reactions:

ako polievate takto vzidene baobaby vy ostatni,aby neodhnili,alebo naopak aby jadierka nevyschli ??? zatial ich len rosim rozprasovacom rano a vecer - tak ako pisal laza

laza616
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Jún 2014, 10:43

Príspevok od používateľa laza616 »

velmi malu zalievku davam, podla toho kolko a jak svieti a jak je teplo, ked je viac ze je horko a prazi slnko tak aj stamprlik vody 0,04 vylejem tak raz za 2 dni ale vecer az!
a ked neni moc tak ja neviem necham substrat dost preschnut a potom dam zo stamprlika vody vecer , a popri tom rano rosim povrch substratu 3 strekmi , zatial nic nehnije , rastu tak sa tohto drzim

hlavne nepresadzajte tieto male baobabiky !!!

Havrann
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od používateľa Havrann »

To jedno vyklicene semienko polievam tak , ze papierovu vreckovku rano namocim komplet a prikryjem to semienko. Teraz ked bolo tak teplo tak utierka bola za par hodin sucha tak som vzdy len trochu postriekal aby uplne neuschla. Pri kazdom namoceni utierky kontrolujem stav a uz sa samotne semienko zdviha. :)
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

palged27
Reactions:

Fiha...mas to premakane ;) ...ja som vcera vecer opatrne zalial bezprostredne okolie semienka mensim mnozstvom teplej odstatejvody,snad to nebude na skodu...len nejaka kosa je v KE - ako na hojdacke raz Slnko raz mraky :(( aj samotne jadierko sa nestaci divit :D

Havrann
Reactions:

Dnes v BA - DNV bolo rano len 10 st.C. Co sa zyka pestovania zo semineka vraj mame udrziavat teplotu okolo 20 stC :( dufam ze to preziju
Marián Šimkovič

palged27
Reactions:

ty ich mas vonku ? Ja za oknom na parapete - tam by aj mohlo byt tych 20 stupnov,len cez vikend bola u nas na navsteve svokra :D a Ona je veru z ineho kraja a inych klimat.podmienok,takze okno bolo otvorene 24 hod,tak som tisko trpel s mojimi semienkami :( a potom ze preco su svokry tak kritizovane =))

laza616
Reactions:

na noc ich davajte dovnutra ked ich mate cez den vonku na slnku, oni si potom mozu mysliet ze uz ide ich obdobie stagnacie jesen a prestanu rast
von ich dajte az ked budu tropicke noci aby mali aspon tych 16 stupnov

havran - pomaha ta navlhcena utierka zmekcit tu skrupinu a lepsie sa tlacia von listy? lebo ja mam niektore tie skrupiny na niektorych klickoch tak tvrde ze tie listy mi normalne sa zlomia pod naporom toho rastu do skrupiny

Havrann
Reactions:

To semienko co vyklicilo tak skrupina bola makka, tie ostatne maju stale tvrdu tu skrupinu. Tak ja som semienko dal do 5l nadoby co moze byt vaha aj 6 - 7 kg tak moc sa mi s tym nechce manipulovat. Hadam to prezije.
Marián Šimkovič

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Príspevok od používateľa ajwn »

cafte... ..saaakris,koooolko stran sa uz popisalo... uz ste na tom asi mako jaa : baobab-maniaci :))
...prikladam dalsie foto semenaca dnesnho rana. aky je to druh vobec netusim, lebo minuly rok som este nejake semena sadil,ale ked nevysli, nechal som ich v zemine a tu som pouzil ,ked som menil zeminu vo velkych kochlikoch na baobaby..
V miesnosti, kde mam baobaby,bolo cez vikend okolo 40-50C, lebo za ten cas mi vyslo semiacko a ma vysku 1cm, za 3 dni.
Takze tu je priklad,ked ma baobab vela slnka-tepla a aj dostatok vody, rastie velmi rychlo ako semenac,ale to asi kazda rastlinka.
V piatok som videl v zemine, ze ju nieco nadvyhuje a dnes tam bola uz mala rastlinka.
Takze ak Vam to nerastie, niekde je chyba, chlad,voda,malo slnka-tepla. Ak je stromcek v chladku doma, tak bud rast velmi pomali a bude pomalicky naberat na hruke, skor bude prezivat..
Prílohy
semeac baobab
semeac baobab

Havrann
Reactions:

Fotene dnes večer 16.6.2014
Prílohy
Baobab semienko 16.6.2014 A.jpg
Baobab semienko 16.6.2014 B.jpg
Marián Šimkovič

palged27
Reactions:

pekne ti to rastie Havrann ;)vidim,ze mas namiesany vlastny substrat...vyzera tak africky B-)- paci sa mi to.Je to nejaka drva reznuta zeolitom ? ...moje 2 semienka nejako stagnuju...mam pocit,ze jedno odchadza do vecnych lovist #:-s - biely klicok,ktory sa tlacil zo semienka sa akosi scvrkava a hnedne,mozno som celkom neodhadol zalievku.Ono je to aj tazko,ked to blaznive pocasie nepomaha X(.Clovek vecer jemne zaleje a na druhy den Slnko nikde.Druhy - vo vacsej nadobe sa zatial drzi,ale este stale len "lezi"na substrate a akosi sa mu nechce vstat. :)zatial je to tak ako napisal ajwn - take prezivanie a cakanie.

laza616
Reactions:

vcera som tak odhodil klicok Adansonia Gregorii - ktory tiez sa od korena scvrkol a hnedol - odhnil, takze aspon viem do buduceho roka ze Adansonia Gregorii potrebuje este inu starostlivost a menej vody ako ostatne druhy, lebo mal rovnake podmienky ako ostatne co mam a tie pekne vysli a rastu (teda okrem Adansonia Suarezensis, to bol iny oriesok, z tych dvoch semien neni nic,jedno zozrali cervici a druhemu asi uskodilo to preliatie vriacou vodou si myslim).
Neviem ci mas semena Adansonia Digitata, kedze sme tu v tejto teme k tomu druhu, ale ocividne to chce spoliehat sa na pocasie a podla toho upravit zalievku, ja som teraz poslednych par dni potrapil moje baobaby troskou sucha a niektore sa pekne vytiahli, skoda ze tento rok nebude ziadny Suarezensis a ani Grandidieri, jedno semeno Adansonia Gregorii este stale v substrate, uvidime pockam este dva tyzdne a uvidim ci neodhnilo keby sa mu nechcelo vytiahnut paty zo substratu na slniecko

drzim palce, ked tak nepolievaj vecer, ale rano ale len ked bude jasno a budes vidiet ze bude pekny den, nechaj baobab na okne kde je najviac hodin plneho slnka, ked tak tu zalievku nechaj len rano tri streky na povrh substratu ale nie priamo ku klicku resp semenu ked sedi len na povrchu,ale tak vedla a nechaj na priamom slnku , pravdepodobne ma tvoj vela vody a malo slnka , alebo bolo zle semeno

palged27
Reactions:

no to len predpokladam,ze mam posadene semienka Adansonia Digitata.Podobaju sa na seba tie druhy.polemizoval som aj nad tym,co si spominal,ze semienko by malo byt vo vacsej nadobe,aby neodhnivalo,ale to sa asi tyka viacej vyrastenych rastliniek.To semienko,ktore zatial ako tak preziva bolo posadene do cca 4-5 litrovej nadoby - neviem presne.A bolo sadene priamo do substratu.Odhniva to z dozy.Ale mozno to s tym vobec nesuvisi.

Havrann
Reactions:

palged27 napísal:pekne ti to rastie Havrann ;)vidim,ze mas namiesany vlastny substrat...vyzera tak africky B-)- paci sa mi to.Je to nejaka drva reznuta zeolitom ? ...moje 2 semienka nejako stagnuju...mam pocit,ze jedno odchadza do vecnych lovist #:-s - biely klicok,ktory sa tlacil zo semienka sa akosi scvrkava a hnedne,mozno som celkom neodhadol zalievku.Ono je to aj tazko,ked to blaznive pocasie nepomaha X(.Clovek vecer jemne zaleje a na druhy den Slnko nikde.Druhy - vo vacsej nadobe sa zatial drzi,ale este stale len "lezi"na substrate a akosi sa mu nechce vstat. :)zatial je to tak ako napisal ajwn - take prezivanie a cakanie.

moj vlastny substrat
zeolit 3-5mm,drveny dolomit 2-4mm,riolit tufa 4-8mm, rula 4-8 mm vsetko 1 odmerka
kokosove vlakno 2odmerky
Marián Šimkovič

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"