Baobab - Adansonia Digitata

laza616
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Jún 2014, 10:43

Re: Baobab - Adansonia Digitata

Príspevok od používateľa laza616 »

je to adansonia digitata, gratulujem

ta skrupina uz neodpadne, jemne chyt stonku a s kombinackami stlac tu skrupinu zo semena, ono to trosku poskodi konce tych nepravych listov ale to nevadi kedze uz ti vysli aj normalne prave listky na stonke , aspon sa bude moct narovnat .

Na fotke pridavam baobab Adansonia Digitata z fair trade centra - uz sa pekne rozbehol a rastie dost rychlo
Prílohy
adansonia digitata z fair centra
adansonia digitata z fair centra

martyb
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 09:18

Príspevok od používateľa martyb »

Za jakou dobu se rozběhne, mám ho v substrátu druhý týden a zatím se nehýbe, ale ona byla zrovna dost zima bez sluníčka. Zavlažuju minimálně.

laza616
Reactions:

ak mas na mysli baobab z fair trade centra, objednal som ho v polovici maja, ale je pravda ze maj bol docela slnecny a teply ovela viac nez jun, tak uz behom takych 8 dni zacali rasit malilicke zelene puciky, teraz posledny tyzden sa takto rozbehol uz riadne

Používateľov profilový obrázok
palged27
Reactions:
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od používateľa palged27 »

laza,krasny je ten stromcek z trade centra :) ...moj baobab so skrupinou je uz zbaveny skrupiny...skusal som to kombinackami,ale neslo to,bolo to tvrde jak das a mal som strach,ze cela rastlinka mi zostane v ruke,tak som tie neprave listy odstrihol noznicami pri tej skrupine.ja viem,asi to znie hrozne barbarsky - aj ked to v konecnom dosledku az tak tragicky nevyzera.Mal si pravdu,stonka sa hned narovnala...

martyb
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 09:18

Príspevok od používateľa martyb »

Laza616: Ano z fair trade centra, mám přibližně stejnou velikost jako ty. Tak to mu bude chybět sluníčko, kterého je od zasazení sákryš málo. Kéž by se rozběhl stejně krásně jako ten tvůj.

Havrann
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od používateľa Havrann »

Mame tu pokracovanie
Prílohy
08072014082.jpg
08072014083.jpg
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

palged27
Reactions:

cau Havrann...ako vidim,tiez si zrejme musel odstranovat skrupinu z nepravych listov nasilu.Tiez som to urobil a mam pocit,ze odvtedy rastlinka stagnuje.Naprtoti tomu druha,ktorej prirodzene odpadla skrupina vyzera inak.Neskor pofotim.

Havrann
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od používateľa Havrann »

mas pravdu, skrupinu som nasilu dal dole a od vtedy zacal krasne rast.
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

palged27
Reactions:

dnesne fotenie.Na obr.1 rastlinka s odstranenou skrupinou,na obr.2 rastlinka ktorej skrupina odpadla sama.
Prílohy
DSCF0732_1.JPG
DSCF0733_2.JPG

laza616
Reactions:

pekne vam idu ! su to Adansonia Digitata

ja som teraz teda tiez pridal foto aktualizacne (v temach k adansonia madagascariensis a adansonia fony[rubrostipa])
a pridavam aj jeden, ktory neviem aky je druh lebo bol v sakliku pri semenach Adansonia Digitata, ale nie je to Digitata - chyba eshopu asi zamiesali iny druh medzi semena digitata

sadeny 1.5.2014 , presadeny na zaciatku juna, dlho stagnoval, opadli horne listy, myslel som ze presadenie nebolo dobre lebo dva baobaby adansonia digitata uplne odisli po presadeni, ale bol uz docela zdrevnateny zo spodu a mal uz pekne hruby koren ,tak sa nejak po mesiaci pozviechal a zacal sa trosku rozvetvovat na vrchnej casti, aj ked uz zo stredu nema co nejak rast ten hlavny kmen, tak uvidime

tiez foteny tento zatial neznamy druh Baobabu 9.7.2014.
Prílohy
neznamy.jpg

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Príspevok od používateľa ajwn »

laza.. ad. gigitata to nie je, pravdepodobne to bude Ad, ZA,podla tych zubkatych okrajov na listoch... vyskyt iba na madagaskare... ak mu das vela slnka, preberie sa a bude ras dalej...

palged27
Reactions:

Caute...moje babaobaby maju problem :( vid fotky..polievam len velmi triezvo,tak neviem.
Prílohy
DSCF0787.JPG
DSCF0788.JPG

laza616
Reactions:

zaujimave, ako casto a ako moc zalievas?

palged27
Reactions:

vacsinou kazdy druhy den a davkou 2-4 dcl -podla pocasia do bezprostredneho okolia raslinky.Mam taky pocit,ze tie listky by mohli byt spalene od slnka.na premokrenie by som to netipoval.

laza616
Reactions:

vyzera to zaujimavo, ja mam moje baobaby vacsinu dna na priamom slnku a nemam nic taketo , polievam casto ale nie tak vela objemom vody
neskusal si googlovat niekde na internete? som zvedavy co na to povie ajwn, a ten druhy baobab je taky isty?

palged27
Reactions:

hej,skusal som googlovat,ale nic som nenasiel.Ten druhy zacina mat podobne priznaky,ale nie az v takom rozsahu.zatial len konce listov.a kolko teda davas tej vody ty?tiez ma zaujima,co na to ajwn.

laza616
Reactions:

tak deci maximalne tym baobabom co su vo velkej nadobe, tie co su v malych kochlikoch tie dostanu tak dve tretiny deci
akurat ja mam posledne problem ze ked zacali tieto ohromne tepla tak cez den mi normalne ovadnu listy a vecer ked polejem tak sa zas pekne dostanu tie baobaby do formy, rano su nadherne a potom zacne na obed prazit a zas ovadnu uplne

ajwn
Reactions:

cafte baobabici... skor by som povedal palget, ze to bude spalene od slnka a suchom. Stromcek bol asi cely den na plnom slnku a mal malo vody. Tiez to napoveda, co pises, ,,ked polejem tak sa zas pekne dostanu tie baobaby do formy,. Polievaj strom rano,ked je zemina suchsia, nie vlhla a vobec nie, ked je tam voda. Strom nerosit, vobec nie, ak je na plnom slnku. Ak cez den vyschne zem v tych to horkach, tak treba polievat podla toho ako je zemina sucha. Mala nadoba na plnom slnku vyschne za par hodin.
Ak ma baobab vela vody, listy najprv zozltnu a zacnu hnednut a schnut - nepolievat!!!!!!
Ak ma baobab malo vody, listy zvadnu a su makke, ak sa poleje, listy sa narovnaju a budu zase pevnejsie...
teraz zacalo prsat 22.7.2014 v takom to pocasi baobaby nepolievajte....

palged27
Reactions:

Ahojte baobabisti...uz doost dlho sa tu nik nepochvalil so svojimi uspechmi.Tak ako Vam to ide s vasimi baobabmi ?U mojich baob.nastala stagnacia,zrejme sposobena tymto extremne nestabilnym letom.Rastlinky mi skor prezivaju a dost smutny je to pohlad :(

ajwn
Reactions:

...noooo, len davajte davajte, tiez by som si ich pozrel....

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"