Adansonia Suarezensis

laza616
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Jún 2014, 10:43

Adansonia Suarezensis

Príspevok od používateľa laza616 »

Tento druh ma velke semena v porovnani s ostatnymi druhmi co mam doma
prikladam fotku semien
ak sa podari ze vyjde klicok tak buedm pridavat foto
Prílohy
suarezensis.jpg

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Re: Adansonia Suarezensis

Príspevok od používateľa ajwn »

....laza, vysiel ti ten ad. suarenzis?? daj foto...

laza616
Reactions:

ajwn prepac za neskoru odpoved, cital som si otazku aj ked som sa neprihlasoval ale vypadlo mi to a spomenul som si az teraz
nie nevysiel mi tento druh :( neviem jak tuto potvoru rozhybat asi bolo minuly rok malo tepla? no neviem skusim buduci tyzden zas naklicit mam nejake z minuleho roka semena odlozene , aj Grandidieri chcem ale mam len jedno semeno takze to bude tazke :D

laza616
Reactions:

Mal som dve semena tohto druhu, jak minuly rok, ked som ich zalial vrelou vodou, nesli vo vode ku dnu ale plavali - co znamena ze najpravdepodobnejsie nevyklicia
skusil som im aj narusit trosicku koru nech je tensia a dal ich na dva dni do mokrenej servitky a zavrel do dozicky. Posadil som ich do substratu - ved obvykla procedura overena z minuleho roka , zatial ich moc neprelievam aby neodhnili aj ked su horucavy , ide skor o to ze u nas zatepluju a su tu lesenia, a casto je zastrete + mame na okne foliu takze tak. Nechavam im trosku casu aj ked nepredpokladam ze by vyklicilo aspon jedno kedze plavali na vode asi su neni dobre tie semena.
Uvidime, zatial ziadny naznak nic, tak ale mozno uvidime.
Na rok jednoznacne kupujem tohto druhu aspon 6 semien

tak isto co som mal semeno Grandidieri baobabu tak plavalo na vode, ziadny naznak ze by klicilo alebo nieco v kochliku.

Zatial mam tento rok smolu, skrz to zateplovanie..... :( stale v byte tma , ziadne priame slnko, teraz cez vikend ked neboli robotnici som ich dal aspon na balkon ked uz boli tie horucavy, Adansonia Fony sa prebudzaju pomalicky po zime, Adansonia Digitata uz rastie z fairtradecentra a este jeden druh co bude bud Za alebo Madagascariensis tak ten nie je odideny, ale este sa neprebral - vcera som ho presadil, vymenil mu trosku substrat, zamiesal lepsi, dal dedovi do zahrady na miesto kde je najviac slnka za den, pridal kapsulku hnojiva do kochlika, zalial- snad sa preberie, a ked ne tak aspon vim ze som ho tou procedurou vcerajsou zabil....

buduci rok to ale odpalim lebo chcem - Gregorii, Suarezensis a Grandidieri. Samozrejme Perrieri neni sance zohnat ani keby som plakal ale proste tento rok vsetko zrujnovalo zateplovanie + vymena balkonov v nasom cinziaku. Buduci rok nakupujem z kazdeho z tych co chcem ovela viac semien, nakupim velke kochliky, substratu na kaktusy a od maja idem na to!

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Príspevok od používateľa ajwn »

cag laza, ak sa chystas nakupit semena a dat ich na klicit, tak by si ale mal pocitat aj s dobrym slnecnym miestom, kedze potrebuju vela slnka. Ja som koncom juna muse vypratat moje stromy z miesta,takze su tiez nasackovane kade-tade, co nieje velmi dobre, kedze ratsu velmi malo pocas roka...
ale drzim palce s klicenim, ja som mal asi 70-80% uspesnost klicenia, ked som kupoval semena...

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"