baobaby, semenace a 3rocny semenac

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

baobaby, semenace a 3rocny semenac

Príspevok od používateľa ajwn »

..prikladam vam este par fotiek naklicenia ad. ZA. semena som daval rovno do zeme,
a tiez aj 3 rocny semenac z ciech,ktory pekne obrasil, ked mi prisli, bol k tomu este 3 semena, ..niekto , tusim havran, pisal ze teraz davaju 5 semiacok...
Inak, tieto 2-3-4 rocne semnace, vsetky obrasili, takze ak ma niekto zaujem o baobab, tak by som skor doporucil kupit uz takyto stromcek, usetrite par rokof pestovania, nevyhodu je, ze je zastrihnuty, ale dlhsim pestovanim sa to da dopestovat a vytvarovat....

...inak, aka debata o baobabch... :ymapplause: ked som ja zhanal info o pestovani baobabof, tak nik mi nevedel povedat
ako sa pestuje, fsetko boli info iba teoreticke, tak som zhanal info po forach vo svete /dokonca som sa niekde docital, ze baobab vydrzal aj minusove teploty, ale.. no neviem neviem, vacsinou sa dopoucovala najnizsia teplota 5C #-o /
a podla toho som sa snazil vytvorit podmienky, takze, ak budete mat nejake skusenosti s pestovanim baobabof, piste a rozdavajte ich dalej,
Prílohy
01-Adansonia ZA 03.05.2012.jpg
01-Adansonia ZA 03.05.2012.jpg (7.31 KiB) 1821 zobrazení
12-Adansonia ZA 15.05.2012.jpg
12-Adansonia ZA 15.05.2012.jpg (9.2 KiB) 1821 zobrazení
16-Adansonia ZA 26.07.2012.jpg
02-Adansonia Digitata 04.07.2012.jpg
02-Adansonia Digitata 04.07.2012.jpg (10.75 KiB) 1821 zobrazení
03-Adansonia Digitata 18.07.2012,asi 2roky.jpg
13-Adansonia Digitata 16.08.2012.jpg

Používateľov profilový obrázok
palged27
Reactions:
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Re: baobaby, semenace a 3rocny semenac

Príspevok od používateľa palged27 »

Mas pravdu:pekne sa nam ta debata rozbehla ale za to mozes aj Ty (v dobrom samozrejme),ze si nas inspiroval svojimi kuskami :D a este laza 616 a Havrann svojimi poznatkami a hodnotnymi prispevkami ^:)^ .inak, ten 3 rocny semenac vyzera veelmi dobre.v tunajsich podmienkach bude asi tazke priblizit sa mu - asi je to rychlejsia cesta ;) ,ale asi je to v kazdom z nas - aspon sa pokusit nieco take dopestovat od semiacka.Drzme si palce :ymapplause:

laza616
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Jún 2014, 10:43

Príspevok od používateľa laza616 »

mam jeden ten z fair trade centra - pise sa ze su 2 rocne zo Senegalu, mam ho uz 2 a pol tyzdna a pomalicky - velmi pomalicky pucia puciky zatial mam strach aby sa uchytil lebo aj ked hlasia slnecno tak v Trnave je skoro stale posledne pod mrakom a navyse je tu dost chladno na to ze je uz jun
mna hrozne fascinuju baobaby, su uplne krasne a raritne, u nas sa ani nedaju zohnat normalne (teda neviem o tom), napr v baumaxe a v inych sa daju nakupit uz hociake subtropicke a tropicke veci od citrusov, cez olivovniky az po kokosove palmy, ale baobaby som este nikde nevidel - navyse su aj dost narocne a podla mna tazke na pestovanie, preto aj radost z nich mam vacsiu nez napriklad ked pestujem chili papricky
postupne mam plan zaobstarat si vsetky druhy, zatial budem mat 5 druhov a dalsie necham az na buduci rok na neskori april a zaciatok maja aby mali cele leto na rast

ajwn dakujeme ti moc za vsetky info a foto a tak, je super ze sa s nami o to delis a je dobre vediet ze sa to da aj na Slovensku - ty si prikladom, tie tvoje baobaby su nadherne

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Príspevok od používateľa ajwn »

...vdaka za uznanie,..velmi ma to tesi,ze to niekomu pomoze, vela chybam sa mozte vyhnut, ktore som si ja,alebo iny pestovatelia baobabov museli prejst, pozor hlavne a to zalievanie aj v lete, ked nieje slnko a su nizsie teploty, sam vidis,ze ti stromcek pomalicky tlaci listy.... ;)

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"