BAOBAB - Adansonia Digitata , 11r.

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

BAOBAB - Adansonia Digitata , 11r.

Príspevok od používateľa ajwn »

cafte.. volal mi havran, ci by som nezavesil nejake nove fotky baobabu.
Dnes rano som ich nafotil , takze prikladam foto z kazdeho baobabu, ale niektore su este mlade stomceky, takze tie niesu az tak zaujimave , zaujimave su mozno kvoli tomu,ze take stromceky tu nevidite hoci kedy,predsa ..su to baobaby...
Takze prikladam sem moj najstarsi baobab, adansonia digitata. Uz som tu nejake veci rozpisoval a tiez uz sa zacinaju objavovat dalsi ludia s pestovanim tych to brof. SEMENA AK PRELEJETE HORUCOV VODOU, PRAVEPODOBNE NEMUSITE NAREZAVAT. JA SOM ICH NAREZAVAL, KED SOM ICH NEPRELIEVAL!!!! Pilnikovanie-prerezavanie je tazsia praca, ako tu niekto pisal, lahko sa mozte pozerat, ...ci porezat :-o Takze uz by som uprednostnil preliatie horucou vodou a nachal vo vode asi 12-24h.Tie semema, ktore padnu na dno, mozte este zopakovat,ale asi sa nechytia..... Vyklicene semena je dobre dat do vacsej nadoby, nech prvy rok rastie tam. Druhy rok presadit este do vacsej nadoby,aby mali kam rast korene.

Tento rok som prvy krat skracoval korene. Boli tam 4 hrube korene, kazdy v priemere okolo 3-4cm. Po odrezani korenof, som strom nechal asi 7 dni na vzduchu v izbe, aby sa zahojili rezy. Medzy tym som kazdy den vysusal zeminu /na kaktusy a sukulety-raselina/.
Ak by sa strom presadil hned po reze, do co i len malo vlhkej zeminy, moze chytit hnilobu a odhnie.
Ked som strom presadil, mal som dost zly pocit,ze zemina bol predsa este vlhka a strom mi odhnije.Strom som nepolial!!!!
Takze som na treti den znova vybral cely strom z kochlika a uz bolo vidiet, ze sa zacina robit plesen na korenoch.
Strom som mal v izbe dalsich skoro 10dni a az po poriadnom presuseni zeminy som sa odvazil strom zase zasadit.
Strom som dal na teple svetle miesto a do 2-3dni sa zacali tlacit nove puciky. Kedze bolo do teraz velmi malo slnka, tak strom sa zasekol a od vtedy nerastie. Dnes som ho trochu polial, lebo uz vyzeral lepsie a zacinalo aj vykukat slnko, takze duuufam, ze sa preberie, inak, ....asi ba jemne..... :-o
Prílohy
Baobab
Baobab
BAOBAB-odrezany a zarasteny vrch
BAOBAB-odrezany a zarasteny vrch
BAOBAB, Adansonia Digitata 2014-0075.jpg (10.49 KiB) 1980 zobrazení
BAOBAB
BAOBAB
BAOBAB-detail na kmen
BAOBAB-detail na kmen
Adansonia Digitata, 74.jpg (7 KiB) 1980 zobrazení

laza616
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Jún 2014, 10:43

Re: BAOBAB - Adansonia Digitata , 11r.

Príspevok od používateľa laza616 »

tyyy jo, to je parada
ako rychlo rasili tie puciky?

Používateľov profilový obrázok
palged27
Reactions:
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od používateľa palged27 »

pekne kusky teda mas ajwn..vidiet,ze Ta tie baobaby chytili...prajem Ti vela radosti z Tvojich krasavcov :ymapplause:

Používateľov profilový obrázok
rasto
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rasto »

pripajam sa k obdivovatelom...pekny kusok. dufam ze sa coskoro rozbehne, buduci vikend ma byt 30°C, tak to by mu mohlo pomoct :D

ajwn
Reactions:

laza616 napísal:tyyy jo, to je parada
ako rychlo rasili tie puciky?
...tie puciky su tam uz treti tyzden, vysli par dni po presadeni a nejako sa zasekol a zatial nerozvija listy, cakam na slnko, aby som ho mohol viac poliat a veeeelmi duuuufam, ze sa preberie...

ajwn
Reactions:

palged27 napísal:pekne kusky teda mas ajwn..vidiet,ze Ta tie baobaby chytili...prajem Ti vela radosti z Tvojich krasavcov :ymapplause:

...nooo,baobaby ma dost fascinuju a dakujem....
...este jedna vec o baobaboch,ak budete mat uz nejaky starsi stromek, mozte vyuzivat mlade vyhonky ako salat-zeneninu do jedla, v afrike aj na madagaskare ludia pouzivaju listy do jedal, su vyzivne a maju vela vytaminu C.... :-o
tiez je dostat aj olej z baobabov..

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"