Sloní strom - Operculicarya decaryi

Používateľov profilový obrázok
rasto
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Sloní strom - Operculicarya decaryi

Príspevok od používateľa rasto »

Ahoj peťo, veľmi pekné... prirozený habitus stromu...palec hore. Aký je ten stromček vysoký ? Pôsobí celkom velkým dojmom. Asi tie lístky robia svoje, dobrá mierka na bonsaj.

peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od používateľa peter G »

Ahoj a ďakujem. Malý z odrezku má neplánovane presne 25 cm nad hranu misky. Dal by sa stlačiť pár (2-3) cm dolu, ale načo.

Väčší v svetlej miske asi o 10 cm viac.

Z toho z odrezku som doslova sám zaskočený, keď kukám čo mu narástlo za tri roky a ranu vôbec nevidieť... akoby ani nebola. Potrebujem ale nechať zhrubnúť spodné vetvy a to na oboch. Dúfam, že tak ako rýchlo sa dostávajú do mierky... že ju tak rychlo neprerastú.

Najlepšie že aj keď nemám pre ne miesto na balkóne, v pohode takto žijú na parapete veľký 8 a malý nejaké tri roky. V zime rakmer bez starostlivosti, v lete tiež veľa prepáčia. Robia radosť a tak to má byť 😁😷😁
long live your 盆栽
P.G.

rasto
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rasto »

Ahoj, ja to s výškou riešim podobne, zbytočne to do mierky netlačím, aj keď to potom ťažko vystavovať ako shohin.
Celkom sa mi podla fotiek páči tento druh, vôbec ho nepoznám. Vyzerá to trošku listom ako peprovník, ale tuším toto je niečo ako sukulent, pripomína mi to portulakáriu. Páči sa mi aj ten hrčatý kmeň, čo to dokáže urobiť...Na interiérovky som už celkom zanevrel, ale toto ma láka :)

peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od používateľa peter G »

Áno, listy sú takmer totožné so zanthoxylom. Kôra je skôr koža. Konáre sú flexibilné dosť dlho a stromček aj pekne spätne pučí. Na strih reaguje absolútne prediktívne. Škodcov som na nich ešte nemal, aj keď vedľa na durante boli vošky.

Semená som kúpil myslím niekde na sk/cz eshope, boli asi tri v balení a výsledkom je len 1 rastlinka.
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné"