tučnolist

Používateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: tučnolist

Príspevok od používateľa RastoS »

eeee, tučnolist by som netvaroval drôtom. ak tie vetvy "rozvetvíš" tak ti ich zlomí. pokiaľ viem tak sa úplne v pohode tvaruje iba zaštipovaním.

R

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

Treba dat na priame slnko, cim viac, tym lepsie. Zastipnut na jeden par listov a nechat tak 1cm stopky nad tymto parom (ten zaschne a odpadne). Od stopky sa vytvoria 2 vyhony, tie treba casom znova zastipnut na jeden par atd.

aivenhov
Reactions:
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 18:35

Príspevok od používateľa aivenhov »

No už nejakú dobu fušujem do Crassul
Obrázok Obrázok

Napadlo mi urobiť si taký "korbáč". Začal som asi pred 3-4 rokmi s 4cm rastlinkami a teraz majú cca 18cm.

mikus
Reactions:
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od používateľa mikus »

je to zaujímavé,ale treba dať pozor na prehuštovanie rastlín,preto asi rastliny budú musieť byť asi vyššie

rasto
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rasto »

lacike napísal:Treba dat na priame slnko, cim viac, tym lepsie. Zastipnut na jeden par listov a nechat tak 1cm stopky nad tymto parom (ten zaschne a odpadne). Od stopky sa vytvoria 2 vyhony, tie treba casom znova zastipnut na jeden par atd.
jj, presne takto to vyborne funguje

rost
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:56

Príspevok od používateľa rost »

pri zascipovani treba davat pozor na poziciu listov lebo puciky vyrastaju z pazuch listov a tym urcuju smer rastu novych vyhonkov

mohykan
Reactions:
Dátum registrácie: 06 Feb 2013, 21:44

Príspevok od používateľa mohykan »

a ako to je s velkostou crepnikou?mam este male vyhonky,ale pre istotu sa pytam.Dal som ich do crepnika priemer 6.Ma priemer crepnika vplyv na hrubnutie?

rost
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:56

Príspevok od používateľa rost »

ked si kliknes dozadu uvidis su tam pekne kusky podla mna krasule hrubnu jako sami chcu a je im jedno v cem su su nenarocne ale opatrne s tym slnkom je som hu spalel oslnovat (otuzovat)

mohykan
Reactions:

Ako ja ich mam vo vacsom crepniku,polievam pekne a rastu vo velkom,len som sa pytal ;-)

mikus
Reactions:
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od používateľa mikus »

existuje kniha:Súkulentne bonsaje,kde je hodne návodov na pestovanie súkulentov,ktoré sa dajú pestovať ako bonsaje ,a o hodne ľahšie ako skutočné izbové bonsaje

Alique
Reactions:
Dátum registrácie: 08 Júl 2013, 13:49

Príspevok od používateľa Alique »

Dobry den, ahojte,
rada by som sa opytala, ako mam vytvorit kmienok na tucnoliste...
Nie som ziadny odbornik na kvietky a uz vobec nie na bonsaje, no mam strasne rada tych par zelenych kuskov, co mam doma.
Moj tucnolist je vcelku zivota schopny, ale nerastie do vysky, ale akoby som to... ma nizulinky kmienok a dlhe slahune ktore su tazke a tak visia... rada by som sa dopracovala k stromcekovitemu tvaru, ale netusim ako... :-s
Viete mi, prosim, poradit?

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Ahoj. V principe ked chces kmen, musis nechat strom co najviac rast, aby naberal co najviac zelenej a tym aj drevnej hmoty. Potom strihat a vytvarat korunku. Funguje to tak aj s tucnolistami, aj portulacariami. Nevadi ze teraz konariky visia dole ( ak je teda rastlina zdrava a nezavednuta, alebo odhnita ). Takze ak chces kmen, nechaj bujne rast. Mozno by bolo dobre nechat jednu vetvu na kmen - fotka by bodla ;)

RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

ahoj, ja by som povedal že ak ti kmeň nerastie a máš dlhé vyťahané šľahúne tak má málo svetla. kde ho máš umiestnený?

R

mohykan
Reactions:

crassula je sukulent a pokial viem,sukulenty by mali mat v zime minimum svetla,ziadna voda...Kaktusy mam umiestmene v zime v pivnici,teplota 10-15C,ziadna voda,proste vegetacny klud.V pripade,ze som ich mal v zime v izbe a polieval som ich,tak nastala deformacia.Boli uzke,vytiahnute...Z takych kaktusov uz nic nebolo.Niektore som zrezal,niektore vyhodil.mozno by som doplnil otazku a spytal sa,ze ako vy(rasto,lacike a spol) mate umiesteme v zime crassule???Tak ako som pisal,alebo inak? #-o diky

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

Ja mam crassulu celorocne dnu, ono v zime je toho svetla podstatne menej. Co ale robim je, ze za celu zimu polejem mozno tak 2-3x. Teplota sa zda jej nevadi.
Aj kaktusara co poznam, tak ma kaktusy na slnku na verande, akurat su tak v chlade, cize maju vegetacny klud.

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Ja mam tucnolisty aj portulacarie v zime na parapete, uplne nad radiatorom, polievam pomenej, ziadny vegetacny pokoj. V lete letnim vonku. Aj ked tento rok nemam miesto, tak som ich nechal vnutri :)

mohykan
Reactions:

:-?
no sak...Aj ja som si tak myslel,ze staci ich nechat tak v izbe a nepolievat.Ale odporucali aby sa dalo do pivnice,kde je zima,ziadne slnko...nejde mi to stale do hlavy,lebo ani v prirode nemaju tmu cele dni.Vraj ptm sa tahaju za slnkom pocas veg.kludu,tak nvm.

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

nejaky vegetacny klud 10-15°C by im asi prospel, ale zase do tmy ich dat sa mi moc nepozdava...aj ked je pravda ze osobne zimujem kaktusy, oleandre a taku podobnu sikulentnu haved v pivnici s mini okienkom, kde je fakt tma, zatial je to OK. Ale portulacarie a tucnolisty nezimujem. Mozno preto nekvitnu, tak ako sesinovi, mikusovi, atd... Co je v zime oddychnute, v lete dobre kvitne :)

mohykan
Reactions:

ja som daval svoje kaktusy do pivnice bez svetla...Crassule mi dal 5cm odrezky svagor,cize este som ich nezimoval,tak preto sa pytam.Mikus ich zimuje v tme,nevies?

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

netusim

Napísať odpoveď

Návrat na "Crassula Ovata"