tučnolist

Používateľov profilový obrázok
mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Re: tučnolist

Príspevok od používateľa mathew »

Ja mam krasule tiez celorocne na parapete v zapadnom okne. Ale zatial nekvitli

mohykan
Reactions:
Dátum registrácie: 06 Feb 2013, 21:44

Príspevok od používateľa mohykan »

Tak hadam nas mikus navstivy a povie nam ako ich on zimuje ;-)

RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

ahojte, ja krasule momentálne nemám ale kaktusi zimujem v temperovanej manzarde, tak medzi 10-15 stupňami a polievam ich asi 2-3 krát za zimu, sú tam aj také sukulentné druhy, tie sa začnú scvrkávať a vtedy mierne polejem. kým som býval v paneláku tak som aj krasule aj kaktusy zimoval vnútri a polieval len trochu menej ako v lete ale nikdy nekvitli. teraz mi kvitnú takmer všetky už druhý rok po sebe.
v Receptári ešte kedysi dávno raz bol diel o zimovaní kaktusov a hovoril tam nejaký botanik že kaktusi na zimu vyberie z misky, oklepe zem, zabalí do novín a šup do studenej pivnice.žiadna voda, žiadne svetlo a skoro žiadny vzduch.

R

rost
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:56

Príspevok od používateľa rost »

ahoj ja si teda myslim ze kvitnutie krasul je podmienene vekom lebo som videl kvitnut iba starsie rastliny a zimujem ich jako kaktusy a kaktusy cim viac slnka tym viac kvetov ano niektory kaktusary zimuju bez substratu nasucho v tme niektorym staci 6-8 stupnov inym 18 ale pre nas zaujimave crasule kvitnu nenapadnym kvetomaspon co som videl

Daniel-Košice
Reactions:
Dátum registrácie: 26 Máj 2013, 10:45

Príspevok od používateľa Daniel-Košice »

Kvitnutie je podmienene jednak vekom a jednak zimovanim v chladnejsej miestnosti. Ja mam 20 rocny bonsaj z crassuli a stale ho mam v izbe kde je v zime 25 stupnov a nikdy mi nekvitol... :( ale ja sa nanho nehnevam, kedze je moj kamarat uz tak dlho :)

RastoS
Administrátor
Reactions:

no a ešte jedna veľmi dôležitá vec na ktorú sme všetci zabudli. hnojiť, ak má rastlina kvitnúť potrebuje živiny.

mohykan
Reactions:

vyberaju sa z misky a davaju do novin,aby korene neodhnili.Ked sa idu zimovat do pivnice musi byt zemina uuuuplne sucha...Neviem,ci je to dobre.Kazdy rok vyberat zo zeme a opat sadit na jar...Ale asi to tak funguje;-)

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

mohykan napísal:vyberaju sa z misky a davaju do novin,aby korene neodhnili.Ked sa idu zimovat do pivnice musi byt zemina uuuuplne sucha...Neviem,ci je to dobre.Kazdy rok vyberat zo zeme a opat sadit na jar...Ale asi to tak funguje;-)
ono zavisi aj v com tie kaktusy mas. Ak je to cisty hruby piesok, tak si myslim, ze je to dost zbytocne, par dni na slnku a voda je prec..

Alique
Reactions:
Dátum registrácie: 08 Júl 2013, 13:49

Príspevok od používateľa Alique »

Ahojte,

posielam foto, kde je vidieť, že rastlinka má nízky kmienok a dlhé šlahúne.
Nie som odborník, ale myslím, že rastlinka a lístky sú zdravé, ale ako ste viacerí písali, asi má málo svetla, mám ho uprostred obývačky, skúsim ho presunúť inam.
Viete mi teda skúsiť poradiť, ako mám začať riešiť korunku, resp. podporiť, aby vôbec išiel hore, aby som ho mohla začať tvarovať?
Ďakujem Vám veľmi pekne za všetky pripomienky. :ymblushing:
Prílohy
TL.jpg
TL2.jpg

RastoS
Administrátor
Reactions:

no a je to jasné, uprostred obývačky nikdy nebude pre sukulent dostatok svetla. kvetom treba poskytnúť životné podmienky čo najbližšie ich prirozdenému prostrediu. pri tučnoliste je to čo najviac priameho slnečného žiarenia, ideálne miesto v dome je záhrada, v byte parapet ale z vonku.
crassule sa zvyčajne tvarujú iba zaštipovaním, takže, veľa slnka, hnojiť a uvidíš sama ako začne rásť.

R

Alique
Reactions:
Dátum registrácie: 08 Júl 2013, 13:49

Príspevok od používateľa Alique »

Dakujem za radu..
Popristrihavala som ho a sup ho von do predzahradky... vyhrieva sa na slniecku...
Odstrihnute slahune som pozastrkavala do vedlajsieho kochlika, mali by sa chytit, vsak?
Uvidim, co z neho bude... :)

mohykan
Reactions:

Ja som nechal odstrihnuty slahun zahojit a tak som to zasadil a chytili sa vsetky.Crassula je nezmar ;-) mali 5cm a uz maju po 3mesiacoch vonku 15cm a pekne poschodia

mohykan
Reactions:

tak takuto sarapatu som nasiel na 2 listoch.Co to je sudruhovia?
so strihanim crassul je to ako?ma sa to robit od zaciatku,alebo az ked je vytvorena najaka ta kostra?mam zatial len jeden kmem a z toho po jednom listocku,mozem prilozit foto.Maju necely pol rok.
Prílohy
DSC_0031.jpg

lacike
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Podla mna iba vela vody, alebo malo svetla dopadlo k tym listkom, tak ich crasulla odhodila ako zbytocne..

mohykan
Reactions:

skor vela vody si myslim.Su na balkone,netienene cize svetla maju neurekom.Predtym ako som ich zalial,zacali byt take zvraskavene,tak.som myslel,ze malo vlahy maju...teraz som ich odstrihol...Dobre vediet ;-) a ako je to s tym strihanim lacike?

lacike
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

So strihanim je to podla toho, ze co chces, ak chces aby hrubli, tak nestrihaj, ak chces aby sa budovala husta korunka, tak nechaj narast vyhon (vzdy su 2 listky oproti sebe na kazdom "poschodi") a zakrat ho na jedno poschodie, pricom nechaj tak pol centimetra stopky, tak po tyzdni zaschne a odpadne (inak by ti mohlo zaschnut cele poschodie).

mohykan
Reactions:

tak to potom necham tak,este su mlade a asi bude lepsie ich nechat prv zhrubnut.A to ze sa vytvaralo take zvraskavenie,to bol znak toho ze maju vela voduy?

rost
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:56

Príspevok od používateľa rost »

Ahoj jak sa mozem zamiesat tak list plny vody je jako baculka pekna suchy vraskavie a scvrkava sa a ked sa napije tak bude zase baculaty a ked ma co potrebuje raste jako z vody

mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathew »

tie listy odpadli pravdepodobne preto ze bola rastlina premokrena. Aky substrat pouzivas?

mohykan
Reactions:

mam v terramole.Sak ja som si myslel,ze su zvraskavene,ze nemaju vodu.Tak som polial a pretrvava to.Odstrihol som tieto dva listy,ale uz pozorujem aj na ostatnych take nieco.Cize,kle je pes zakopany?

Napísať odpoveď