Tucnolist ktoremu sa asi nedari

Používateľov profilový obrázok
mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Tucnolist ktoremu sa asi nedari

Príspevok od používateľa mathew »

pani, vedeli by ste mi niekto poradit s tymto Tucnolistom. Je mojej priatelky a nevie si s nim dat rady. Opadavaju mu listy. Moc ho nepolieva, je polozeny uz asi 2 roky na parapete zapadneho okna. Zhanal som uz nejake informacie na nete ale tie sa vcelku rozchadzaju. Niekto pise ze preco ho zbytocne trapit suchom, ze ho kludne moze polievat v lete aj dva razy do tyzdna. Iny napise ze nechat presychat. Mate s tym niekto nejaku osobnu skusenost?

ja si myslim ze by mu mozno pomohlo zrezanie, podobne ako ked sa zmladzuju kriky ale nie az tak razantne.
Prílohy
detail zvadnuteho listu
detail zvadnuteho listu
SDC10975.JPG
SDC10976.JPG

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Tucnolist ktoremu sa asi nedari

Príspevok od používateľa lacike »

Ahoj, tucnolist musis pestovat ako kaktus, v hline to nie je bohvieco, kludne ho mozes mat aj v cistom piesku alebo zeolite alebo terramole a polievat tak raz za tyzden ponorenim do nadoby (on si sosne nenormalne vela vody, budes kukat), ked uz listky nebudu leskle, ale take trocha zosuverene.
Urcite ma radsej sucho ako vlhku podu. Ak mas nieco, kde nebudu korene vo vlhku, tak mozes polievat aj castejsie, nech bujne rastie. No bude to na ukor korenov, az sa mozes dostat do stavu, ze ti bude padat. Proste bude tazka koruna a ziadne korene, preto sa odporuca nechavat preschnut, co motivuje korene rast a teda bude o co zachytit rastlinu v miske.

Zrezavanie motvuje vyhon 2 vyhonov, takze kludne rez. Mne sa javi, ze je to skor burina a rastie to hadam u kazdeho :)

Compel Lubomír
Reactions:
Dátum registrácie: 07 Aug 2012, 18:11

Príspevok od používateľa Compel Lubomír »

Tak určitě by bylo nejlepší kytku přesadit do propustného substrátu. Ale pokud tvoje přítelkyně nepochopí, že kvetník nelze ještě nacpat do dalšího hrnku bez otvorů, tak ať tu tlustici raději zahodí a netrápí ji. Okamžitě vyndat a zalévat 1x za 14dní. na spoudu květníku je stále mokro, kořeny plavou v bahně a dusí se. Pokud už není pozdě a kytka nehnije z vnitřku kmínku.

mikus
Reactions:
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od používateľa mikus »

kľudne môžeš zrezať nad druhým radom od rozkonarenia,polievať čo najmenej,ak je na priamom slnku,tak okraje listov sa môžu zafarbiť do červena,ak sa má zahustiť,tak zaštipovať nad prvým párom listov,ktoré vyrašia, myslím,že pri tomto druhu nie je čo pokaziť,okrem preliatia,a ostatkovej vody v podmiske,ktoré spôsobuje odhnívanie koreňov

mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathew »

takze sme to vyriesili, substrat sme vymenili za keramzit a tucnolist sa uplne prebral, vyhnal nove konare. Diky Lubo. teraz by to s tym zavodnenim nemalo byt take kriticke

Napísať odpoveď