tučnolist

Daniel-Košice
Dátum registrácie: 26 Máj 2013, 10:45

Re: tučnolist

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 25 Sep 2013, 10:05

mikus napísal:tučnolist je súkulent,ktorý za klasickú bonsajovú rastlinu nepovažujeme,ale je to nezmar,ktorý nám dokáže odpustiť naše prehmaty pri pestovaní,je však potrebné preštudovať si jeho podmienky ako súkulentnej rastliny,a potom prestanú diskusie čo je bodre alebo zlé pre túto rastlinu
ja viem že japonci nerobia bonsaje z tučnolistu ale či je to sukulent alebo nie, v jeho domovine je to strom ako hrom ktory sa majestátnosťou a silou vyrovná aj našmu dubu. nezaslúži si aby sme ho vyškrtávali zo zoznamu bonsajových stromou. je pravda že to klasická bonsajová rastlina nieje lebo ju japonci nevystavuju na svojich prestížnych výstavách ale niekto by to mal zmeniť! [-(

Užívateľov profilový obrázok
mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 07 Okt 2013, 07:12

Dano, drzim palce :D caka ta vela roboty :))

mne je uplne jedno ci to je rastlina vhodna na bonsaj alebo nie, proste sa mi paci a chcem ju.
mikus napísal:tučnolist je súkulent,ktorý za klasickú bonsajovú rastlinu nepovažujeme,ale je to nezmar,ktorý nám dokáže odpustiť naše prehmaty pri pestovaní,je však potrebné preštudovať si jeho podmienky ako súkulentnej rastliny,a potom prestanú diskusie čo je bodre alebo zlé pre túto rastlinu
Mas pravdu mikus, ale odtoho tu mame diskusne forum, aby sa diskutovalo :)

rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 02 Jún 2014, 14:50

Pred 2 týždňami som poriadne osekal a presadil do zmesky teramolu, antuky a zeolitu, capol na plné slnko a už pekne vyháňa nové lístočky :) Taká jedna z mála interiéroviek, čo som si nechal.
Prílohy
100_1170s.jpg
100_1172s.jpg

rost
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:56

Príspevok od užívateľa rost » 09 Jún 2014, 21:57

do prcic ozaj poriadne musim sa aj ja odvazit lebo to mam vyytiahnute jak zemky v pivnici takto by sa mi to lubelo je pekna

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 10 Jún 2014, 19:22

to normalne olames vsetky listy?

rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 12 Jún 2014, 10:46

ano, pekne vsetky listy dole, aj ked pozeram ze teraz som nejake nechal...netreba sa toho bat, lebo ked das z interieru rastlinu na plne slnko, stare listy aj tak spali...nove budu krajsie, mensie, odolnejsie... to iste plati aj pri fikusoch.
stav z dnesneho rana :)
Prílohy
100_1262s.jpg

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 20 Dec 2014, 10:30

Michal71
Dátum registrácie: 07 Aug 2014, 21:51

Príspevok od užívateľa Michal71 » 20 Dec 2014, 21:04

Tučnolist má dosť veľké listy a hlavne kmeň nie je vnútri drevený,ale je dužinatý,takže to vlastne nie je strom.Preto ho asi bonsajisti obchádzajú.Na bonsaj je vhodnejšia Portulacaria Afra.Listy má podobné ako Tučnolist,len sú o dosť menšie.Tiež je to sukulent.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 29 Apr 2015, 21:22

Caute...co poviete na tento tucnolist ? Vcera som ho priniesol z prace.Kolegyna mi chcela dat este dalsie dva,tak som radsej povedal,ze tento mi postaci :D pokusal som sa rozobrat korenovy bal a presadit do zeolitu,ale nepodarilo sa mi to uplne,tak som bol nuteny ponechat cast povodnej zeminy a zvysok doplnil zeolitom.Jeho tvar je chaoticky,lebo sa on roky nik nestaral.Tipujem,ze hnojivo v zivote nevidel.Pravdupovediac to nie je moja vysnivana rastlinka a viem,ze v nasich kruhoch sa tucnolist prilis neceni,ale bolo mi ho luto.Za nejaky cas by som ho chcel zostrihat a supnut na slnko.este netusim aky bude mat finalny tvar.Ako by ste ho strihali Vy ?
Prílohy
DSCF2849.JPG

Chumo
Dátum registrácie: 28 Jún 2013, 19:58

Príspevok od užívateľa Chumo » 30 Apr 2015, 03:27

5 rokov nijako, iba slnko hnojenie a presadzanie...

Potom sa uvidi.... :-D

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 30 Apr 2015, 22:00

Ahoj, podľa mňa je vo veľkom kvetináči a dosť veľký, aspoň aby si dosiahol to čo je o 3 príspevky vyššie. Konečnú veľkosť poznáš len sám, teda aj koľko priestoru mu môžeš venovať ...

Cení sa všetko, stromy, sukulenty, doplnkové rastliny,..., skúsenosti a snaha poradiť a pomôcť.

Strihal by som ako na obrázku, inak je veľká šanca, že sa vetvy budú vyhoľovať.
Prílohy
tu%C4%8Dnolist.jpg
long live your 盆栽
P.G.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 01 Máj 2015, 08:18

Caute Chumo a Peter...vdaka za Vase nazory.Priznam sa,ze este nemam pribliznu predstavu o finalej vyske stromceka.Tak ako to vyznacil Peter priblizne sedi s mojim videnim.Mrzi ma,ze som nedokazal rozbit ten"beton"v ktorom tucnolist roky prebyval a musel ho obsypat zeolitom.Nemam rad take polovicne riesenia.Kedze nemam v byte vela miesta a parapeta nezyva prazdnotou,chcel by som sa v buducnosti - ak to samozrejme prezije uberat skor cestou niecoho shohino-idneho :D ...nieco ako na fotke vyznacene ciernou farbou.
Prílohy
tucnolist_p.JPG
tucnolist_p.JPG (15.3 KiB) 4591 zobrazení

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 01 Máj 2015, 10:39

Ak na drobca, potom môžeš orezať kľudne ako rasto na tejto stránke a nechať si priestor na vetvenie a korunku.
long live your 盆栽
P.G.

Mimo
Dátum registrácie: 15 Mar 2016, 09:51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mimo » 31 Mar 2016, 10:50

Na bazoši niekto predáva tento starší kúsok, celkom schopný nie?

58946412.jpg
A link na inzerát:

http://dom.bazos.sk/inzerat/58946412/pr ... nolist.php
Prílohy
58946412.jpg
58946412.jpg (4.06 KiB) 3946 zobrazení

Edo23
Dátum registrácie: 23 Nov 2017, 21:42

Príspevok od užívateľa Edo23 » 24 Nov 2017, 22:07

Ahojte, doma máme 12 ročný tučnolist, no nikdy som ho nestrihal na štýl bonsaja. Pri jeho starostlivosti je však najdôležitejšie neprelievať ho - ja polievam dva krát do mesiaca, niekedy aj menej a prosperuje dobre. Každý rok ho letním na takmer plnom slnku - jeho listy potom dostanú krásnu nažltlú farbu s červeným okrajom. Starostlivosť o tučnolist je celkom dobre popísaná tu: pestovanie tučnolistu . Myslím že bonsaj z tučnolistu je dobrý nápad - tie čo som videl na webe sú krásne.

LELE
Dátum registrácie: 26 Nov 2017, 09:34

Príspevok od užívateľa LELE » 26 Nov 2017, 20:18

Ahojte, ja by som sa rada niečo spytala. Precitala som uz vela clankov aj diskusii, ale odpoved tam nejako nevidim. Mam asi 6 tyzdnov vysadeny odrezok/haluzku tucnolistu. Kedy je idealny cas ho zacat zastipovat? Uz je pekne zakoreneny. Priznam sa, ze by som z neho nechcela mat bonsaj, ale krik. Ma asi 5 clankov. Pri vrchu sa zacal aj rozvetvovat, ale ja by som ho mala rada husty uz nizko nad zemou. Je uz vhodny cas? Alebo mam pockat? A tiez mam jeden, ktory by som naopak chcela pestovat ako bonsaj. Ten som dostala uz asi 25 cm vysoky. Spodne listy som mu olamala. Ma asi 4 pary listov na vrchu. Ako na to? Poradi mi niekto, prosim?

LELE

Príspevok od užívateľa LELE » 26 Nov 2017, 20:24

A este by som sa chcela spytat. Mam aj taky co ma rurkove listy a nejako mi zacal scvrkaval listy. Co to znamena? Myslim si, ze ma dostatok vody. Niekde som tu citala, ze sa to stava ak ma malo vody. Ale to si myslim, ze nema. Skor vela :ymblushing: ale mam ho v miestnosti, kde je dost teplo. Co to moze sposobovat? Ako tomu zamedzit? Dakujem za pomoc a odpoved.

LELE

Príspevok od užívateľa LELE » 26 Nov 2017, 20:28

received_823467037832773.jpeg
Prikladam aj fotku pre istotu.... este raz vopred dakujem

rost
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:56

Príspevok od užívateľa rost » 10 Dec 2017, 18:31

ahoj odpoved tam je od lacike rurkovy list-schrekove ucho -crasula p.v.monstroza sukulent scvrkavanie listov-sucho pre sukulent asi normalne jak je utopeny-problem ja by som ho nehal preschnut aopatrnejsie zalieval treba vzat do uvahy ze pod kazdym listom je soiaci puk cize kazdy vyhonek raste tym smerom jakym rastol list s teho sa odvíja nasledujuci rez de chcem nasmerovat novy vyhon rastlina obrasta za kazdym listom aj na starsom kmeni vyskusas auvidis jako sa sprava asi taky zaklad tak rezu arastlinkam nech sadari :)

Janci
Dátum registrácie: 21 Jan 2018, 17:14

Príspevok od užívateľa Janci » 19 Feb 2018, 08:24

Mam tučnolist a má na listoch biele bodky, keď ich utrem handričkou tak to zide. Tak sa chcem spytať či je to normalne alebo je to niečo važne

Napísať odpoveď

Návrat na "Crassula Ovata"