nezvyčajný zeolit

Daniel-Košice
Dátum registrácie: 26 Máj 2013, 10:45

nezvyčajný zeolit

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 26 Máj 2013, 12:01

zdravím, stretli ste sa niekedy zo zeolitom ktorý má takú drobnú frakciu že vyzerá ako piesok? Ja som si teraz taky kúpil lebo veľa sa píše o tom ako zázračne sa zakoreňuje v zeolite (netuším či to tak je...). No dočítal som sa teraz že taky zeolit je vhodny na kaktusy a sukulenty. Takže to znamená že keď som doňho posadil bonsaje tak to nebude dobré? A mimochodom používa sa na pokritie zeolitu mach či je to blbosť? Ja som ho tam dal a za 2 týždne sa zatiaľ drží tak neviem :-?

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: nezvyčajný zeolit

Príspevok od užívateľa lacike » 26 Máj 2013, 13:18

Na kaktusy je dobre hocico co nedrzi vela vody, zeolit, piesok, terramol. Ak sa dobre pamatam, tak mala frakcia je pre ne prirodzena.

Co sa tyka pestovania stromov v takej frakcii, tak mam skusenost iba s terramolom a mam pocit, ze lepsie stromy rastu vo vacsej ako v mensej, ale moze to byt subjektivne :-)

Co sa tyka machu, tak ten na zeolite nerastie - sam od seba. Ak ho tam polozis, tak by mal v pohode vydrzat ;-)

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: nezvyčajný zeolit

Príspevok od užívateľa RastoS » 09 Jún 2013, 21:38

ahoj, príliš jemný substrát nie je vhodný na pestovanie bonsajov z dôvodu vysokej kapilarity. čokoľvek čo bude mať rovnakú veľkosť zrna a bude tak 1-2mm frakcia bude držať vodu aj bez toho aby to bolo nasiakavé. tým sa zároveň zabráni prístupu vzduchu.

R

Napísať odpoveď

Návrat na "Pôda"