Vlastný substrát

Užívateľov profilový obrázok
sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Re: Vlastný substrát

Príspevok od užívateľa sesino » 21 Aug 2014, 10:56

Ahojte,
RastoS, ja suhlasim s mikusom,
ved ked som zacinal s pestovanim ja, o akadame , ci inym anor.substratom,nebolo ani pocut ;) niesal som si substrat sam namiesto akadami som daval riecny strk a stale aj davam ,teraz tiez pouzivam pri niektorych bonsajoch zeolit, ci teramol,ale tak ako pise mikus , pouzivam to, co mam uz odskusane sam,ved par x sa mi stalo, ze som zacal skusat nieco nove ,co pouzivaju zahr.pestovatelia bonsajov a, prisiel som o bonsaj :(

Chumo
Dátum registrácie: 28 Jún 2013, 19:58

Príspevok od užívateľa Chumo » 21 Aug 2014, 11:31

Mate pravdu...

Ak mam anorganicky substrat, musim hnojit a polievat viac ako pri organickom substrate... Nema kazdy system zavlazovania, aby v horucavach polieval 3krat za den...

Takze, nech si kazdy pouziva to co mu vyhovuje...

Oboje ma svoje pre a proti...

Ja som pre anorganiku, lebo rastliny rastu a prekorenuju rychlejsie...

A o to mi hlavne ide...

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 21 Aug 2014, 13:04

No, ked uz clovek cosi ma, tak nerad riskuje stratu testovanim niecoho noveho, s cim nema dostatocne skusenosti. Uplne tomu rozumiem a napriklad sa bojim mat stromy v klasickej zemine, lebo ich proste v tom polievat neviem.
Na druhej strane, v modernych substratoch sa im dari lepsie, ked uz v nich zapestovane su. Najvacsi uhyn stromov je podla mna prave zo zmeny substratu, lebo je to pre strom dost velky sok. Ked sa to ale uz podari, tak rastlina prosperuje viac a potrebuje aj viac polievania..

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 21 Aug 2014, 17:47

toto mi pripomína pestovanie rastlín hydroponne,kde stačí voda a dostatok výživných látok vo forme hnojív a rastliny púrosperujú

Napísať odpoveď

Návrat na "Pôda"