Akadama

cheese head
Dátum registrácie: 20 Júl 2015, 16:20

Re: Akadama

Príspevok od užívateľa cheese head » 25 Mar 2016, 18:24

Teda ak teoreticky borovici nechám pol zeme tak môže v akadame plesnieť a môže byť problematická zálievka

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 25 Mar 2016, 20:28

Dopĺňam ešte do zoznamu komplet premytých bez problémov smrekovec, ginkgo a tsugu, díky za našepkanie. Vieš, nepíšem, čo odporúčam alebo neodporúčam, len čo som spravil a aký bol výsledok. Nemám problém napísať, čo skončilo dobre a vo vlákne o presadení borovíc priznať chybu, nasypať si popol na hlavu a varovať ostatných.

V prípade presádzania z akadami...moje borovice boli v rašelinovom substráte. Ťažko povedať čo je horšie, keď sa polovica nechá. Ale je to podsypané a obsypané terramolom, takže nové korene môžu aj tam rásť.

Neviem, ako by som to spravil lepšie, toto mi bolo odporučené na bonsaiNut, ľudia kt. mi radili tam majú výsledky a skúsenosti. Osobne to ale budem môcť odporučiť až po 2-3 rokoch, po kompletnom preložení do vzdušného substrátu.
Naposledy upravil/-a peter G v 25 Mar 2016, 20:43, upravené celkom 1 krát.
long live your 盆栽
P.G.

cheese head
Dátum registrácie: 20 Júl 2015, 16:20

Príspevok od užívateľa cheese head » 25 Mar 2016, 20:33

Ďakujem za rady potom pošlem ako to dopadlo :)

Užívateľov profilový obrázok
Eduard Novotný
Dátum registrácie: 02 Mar 2013, 19:34

Príspevok od užívateľa Eduard Novotný » 26 Mar 2016, 00:29

Ahoj. Plesne len vodou z koreňovej sústavy nejde odstrániť, to by to bolo v zdravotníctve jednoduché nie? Vždy tam niečo zostane. Takže pri presadený tam hrajú rolu aj iné faktory. Keď tam necháš polovicu pôvodnej zeminy to znamená že si narušil len polovicu koreňového balu a to je asi to plus. Mínus je že miešame potom substráty(organika anorganika). To sa snažíme napraviť pri ďalšom presadený.

Napísať odpoveď

Návrat na "Pôda"