LIAPOR

Užívateľov profilový obrázok
palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Re: LIAPOR

Príspevok od užívateľa palged27 » 09 Jún 2014, 09:15

Dik za zorientovanie :)

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 10 Jún 2014, 23:57

hoj, ja som pokusne minulý rok na jar dal morušu do čistého liaporu. Tak ako píše Rasťo, veľmi rýchlo to presychá. Mám ju v 30 litrovom kvetináči ale zase rastie parádne. nakladám jej poriadne dávky hnojiva a vyzerá že sa jej to páči.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 11 Jún 2014, 09:40

aha,a ako casto hnojis?(polievas)...predpokladam,ze niekolkonasobne prekracujes odporucacie davky vyrobcu. ;) striedas zalievku s hnojivom a s H2O,alebo len stale hnojivo?Pouzivas liadrain,alebo Ekogrit ?

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 11 Jún 2014, 16:09

hoj, na liapor som naložil za dve hrste hoštického granulovaného hnojiva a polievam kristalon gold + vitality complex každú druhú zálievku odporúčanou dávkou. tak či onak, nedosahuje to rýchlosť rastu v voľnej pôde ale na druhej strane budem mať hneď kopec vlásočníc, žiadne dlhé a hrubé kolové korene a hlavne žiadne náročné kopanie :)

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 11 Jún 2014, 21:07

Liapor je prva anorganika aku som skusil a naozaj som prekvapený. Ale pozor, pouzil som ho iba na interierovky. Hnojim kazdy parny tyzden zlatym krystalonom ale davku dost prehanam. Neviem presne kolko, sypem to od oka :-)). Polievam raz za tyzden, vodu necham stat v myske pod kvetinacom. Ked myska ostane sucha tak polievam. V priebehu tyzdna rosim rozprasovacom povrch substratu maximalne vsak 3x. Niektore kvetinace mam polozene v zapadnom okne takze slnko na ne pece cele poobedie.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 11 Jún 2014, 21:37

prekvapeny si bol v tom dobrom zmysle slova - predpokladam.trosku som prekvapeny,ze nechavas v podmiske vodu,ale asi je to logicke,ked vsetci pisu,ze liapor extremne rychlo presycha.Poniektori to mixuju so zeolitom,teramolom a pod,asi presne z toho dovodu,aby udrzali dlhsie substrat vlhky.A ake rastlinky v nom mas ?Moja prva anorganika bol teramol a dodnes som s nim max.spokojny,len keby ta cena bola nizsia.

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 12 Jún 2014, 21:30

Ano, prekvapeny pozitivne.
V liapore mam fikus, carmonu, crasulu a myrtu. Od dnes aj brestov . Manzelka v nom na africku fialku. Ale pozor, ja mam bonsaje v kvetinacoch a nie v miskach.

Vodu tam nechavam z dvoch dovodov:
- Zvlhcuje vzduch okolo rastliny
- Aj keby substrat preschol tak rastlina cast korenov natiahne az na dno kvetinaca, takze ostatne korene neodhniju.

Napísať odpoveď

Návrat na "Pôda"