terramol a orchidei

Daniel-Košice
Dátum registrácie: 26 Máj 2013, 10:45

terramol a orchidei

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 15 Sep 2013, 14:55

kúpil som si terramol a veľmi ma očaril , najradšej by som sa do neho sam posadil taky je krasny ;;) a tak ma zaujíma či náhodou nemá niekto zasadene v terramole orchidei. tym mojim sa veľmi nedarí v tých kôrovych substrátoch tak by som to rád vyskúšal... :-?

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: terramol a orchidei

Príspevok od užívateľa lacike » 15 Sep 2013, 22:03

Mne sa mojim velmi dari v kore. Ale musi to byt cista (piniova) kora bez kokosoveho vlakna, raseliny a podobne. Proste cista hruba kora. Voda okolo pretecie a drzi to len malo vlhka. Terramol je od kory menej vzdusny a viac drzi vlhkost. Skor mi pripomina tie gelove gulicky na orchideje, ktore som skusal s neslavnymi vysledkami, takze mi ani nenapadlo skusat terramol.

No a samozrejme, ze orchideje su opak bonsajov. Chcu tien a nerobi im problem byt isty cas nezaliate ;-)

Ono ak si pozries, ze ako rastu orchideje v svojom original prostredi, vsetko zacne davat vyznam (pod stromami, na zemi, korene su vzduchom alebo cez listie a koru). Cize vo vlhkom a skor tmavom prostredi, korene v zemi nemaju.

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 15 Sep 2013, 23:16

tak tak, orchidea potrebuje mať korene na vzduchu, aj keď vlhkom ale potrebuje veeeeľa vzduchu. v terramole by sa jej podľa mňa nedarilo dobre. ja mám v kôre (originál ako bola kúpená) a darí sa jej dobre, kvitne väčšinu roka. keď vidím že sa jej už scvrkávajú korene (strácajú lesk a stenšujú sa) tak vtedy ju šupnem do umývadla plného vody, nechám ju tam tak 10 - 30 minút a vyberiem.
počul som o ľudoch ktorý ich takto nechávajú nasiaknuť aj 2 hodiny a viac.

R

Daniel-Košice
Dátum registrácie: 26 Máj 2013, 10:45

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 16 Sep 2013, 15:25

super,dik tak to na orchidei skušať nebudem. už som presadil dva izbove rastliny tak hádam tie som nezabil... uvidíme :D

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 16 Sep 2013, 18:14

izbovky to niektore nezobrali dobre u mna, ale tak to moze byt vela faktormi ovplyvnene. Mne sa dobre na mediteranske rastliny osvedcilo namiesat terramol s klasickym substratom. Strati sa origos vlastnost vzdusnosti, ale aj tak to dobre to substrat odlahci. Co svagrinej skapalo mne v tom rastie ako dive..

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 17 Sep 2013, 09:51

ja môžem potvrdiť že v terramole sa výborne darí káve a datlovým palmám.

mohykan
Dátum registrácie: 06 Feb 2013, 21:44

Príspevok od užívateľa mohykan » 19 Okt 2013, 08:06

a ja mozem potvrdit ze sa dari chilli paprickam a aj kaktusom ;-) pri chilli len trebalo v lete aj 2x cez den polievat,ale inak krasne boli

Napísať odpoveď

Návrat na "Pôda"