buk skalka

Používateľov profilový obrázok
rasto
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať používateľa:

buk skalka

Príspevok od používateľa rasto »

Stihly buk vykopany zo zrusenej skalky v r. 2010. Vcera som ho prvy krat vaznejsie natvaroval za asistencie RastaS a Lacikeho.
Spodne konare idu tak trochu do ihlicnana, ale boli uz takto nasadene, myslim ze na bukoch rastu tak celkom prirodzene. Este ma caka spusta roboty, hlavne s korenmi ;)
Prílohy
buk skalka cele male.jpg

Martis Peter
Reactions:
Dátum registrácie: 28 Sep 2010, 21:07

Re: buk skalka

Príspevok od používateľa Martis Peter »

Páči sa mi tretie foto, zrejme pohľadovka... :ymapplause: . Skúsil by som ešte mierne napriamiť vrchol.

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Pozerám na foto, tá tretia je celkom fajn, aj keď ako pohladovka bola myslená stredná fotka :) Napravo vidno, ako sa stromček skláňa k pozorovateľovi, ale takto nahnutý strom je pekný...

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Update buku, už v prvej miske. Medzi tou plastovou bielou a keramickou bola ešte drevená plytká debnička, aby si korene zvykali. Dúfam že sa rozbehne. Zobral som mu dosť koreňov, mrcha nepúšťa žiadne bližšie ku kmeňu. Je teraz dosť neučesaný, chcelo by to trošku prestrihať a poriadne nadrôtovať. Ak pôjde, tak to spravím na jeseň.
Prílohy
100_2393ssss.jpg

peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od používateľa peter G »

Pekný štíhly bučok. Ja neviem, ale ja tam "ihličnaté" spodné vetvy nevidím :ymblushing: .
Pozerám, ešte tiež neraší? Pýtam sa lebo čakám na prejavy života jedného jesenného buku-yamadori.
Inak tento rok si spisujem akési poradie rašenia opadavých stromov, viem u vykopávok z posledného roka to nemusí platiť. Ak bude záujem, môžme dať ten zoznam dokopy, "učesať" ho a spraviť vlákno. Veď koľkí každú jar čakáme, ako sa preberú po zime.
long live your 盆栽
P.G.

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Mám 3 buky + nejaké semenáčiky, ale každý z nich raší úplne v inom období, posun môžu byť aj 2-3 týždne. Často sú už všetky stromy úplne zelené a niektoré buky absolútne nič a potom sa zrazu preberie... Sú dosť nevyspytayteľné. Momentálne ešte žiadny neraší. Každopádne, ak sa bavíme o nejakej hitparáde, tak buky sú vždy posledné.

peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od používateľa peter G »

U mňa vychádzajú buky aj s dubom vždy tiež medzi poslednými. Akurát teraz som mladšie nechal v záhone, tak nemám s čím porovnať, dík. Ale suverénne posledné sa javí ginkgo.
long live your 盆栽
P.G.

Csaba
Reactions:
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 13:04

Príspevok od používateľa Csaba »

V com ho mas zasadený? Je to len zeolit a teramoll, ci aj nieco ine?

Csaba
Reactions:

Paradny je! A ked sa zazelena to bude pecka.

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Ahoj, je to taky substratovy mix, zeolit, teramol aj antuka. Trosku to klame, lebo vrch som posypal jemnym zeolitom frakcie 1-3 mm, lebo ten dobre drzi vodu. Chcem na to este nasadit mach, ale este nebol cas.

Csaba
Reactions:

A akym sposobom a cim ho hnojis? Toto je moja predstava, nieco ppodobne vystruhat z mojho buku. Pekny ucesany stromcek.

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Hnojim kuracincami na substrate od maja do zimy, obcas aj vyluh z kuracincov 2-3x za rok, ale to je naozaj dusicnanova smradlava bomba (pre balkonovych naozaj neodporucam) + 1x týždenne cristalon + 4-5x za sezonu polejem Vitality Coplex-om. Na jeseň zo dva krat polejem nejakym jesennym hnojivom na vyzretie letorastov. Vsetko hnojim rovnako intenzivne, od semenacikov az po stare stromy. Precitaj si nieco o tom (hnojenie + anorganicky substrat), napr. na Marosovom blogu.

Napísať odpoveď

Návrat na "Buk - Fagus"