Diagnostika :-)

Užívateľov profilový obrázok
mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Diagnostika :-)

Príspevok od užívateľa mathew » 10 Feb 2012, 10:06

Co by ste povedali na temu DIAGNOSTIKA. je to reakcia na prispevok Fikus - resuscitacia.

presne by sa zaspecifikovali podmienky (tj. fotky + popis problemov) na zaklade ktorych by sme sa pokusili diagnostikovat chorobu , skodca, popripade chybu v starostlivosti. Potom sa pripadny problem moze riesit v teme: Choroby a skodcovia.

tie podmienky by mali byt:
- v prvom rade fotky (cela rastlina tak aby bolo vidiet aj substrat aj postihnute casti, plus nejaky detail)
- popis reakcie rastliny a cas ako dlho sato deje
- popis polievania (velmi casty problem a pricina)
- popis stanoviska
- doba posledneho premiestnenia

co vy na to. mame tu celkom dost ludi ktory potrebuju tuto pomoc. Ak vas este nieco napadne kludne ma doplnte.

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: Diagnostika :-)

Príspevok od užívateľa RastoS » 12 Feb 2012, 16:30

ahoj, ja som za. môžeme to skúsiť ako to pôjde.

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 18 Feb 2012, 11:22

súhlasím s tým,ale bolo by dobré,keby každý,kto si kúpi hotový stromček,a má s ním problémy preštudoval si najprv odborné rady v z bonsaistickej literatúry,porovnal to so svojími opatreniami,,a až potom,keď nedôjde k náprave hľadal odpovede u bonsaistov,pretože ínáč sa budeme neustále opakovať a mladí záujemci budú stále robiť tie isté chyby

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 18 Feb 2012, 18:22

no to je všeobecne problém. ľudia sa radšej hneď pýtajú niekoho namiesto toho aby si čo najviac naštudovali o probléme. vždy sem budú chodiť sa pýtať ľudia ktorí si neprečítajú ani základné informácie o druhu ktorý pestujú.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 18 Feb 2012, 19:17

RastoS napísal:no to je všeobecne problém. ľudia sa radšej hneď pýtajú niekoho namiesto toho aby si čo najviac naštudovali o probléme. vždy sem budú chodiť sa pýtať ľudia ktorí si neprečítajú ani základné informácie o druhu ktorý pestujú.
jo, ale my na nic vyzrieme a budeme uz iba pastovat linky na existujuce vlakno, kde je vsetko pekne rozpisane ;)

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 18 Feb 2012, 19:36

ono je problém aj v tom,ž aj mi dávame rady na základe vlastných skúsenosti,ktoré sme získali buď preverením literárnych informáciií alebo vlastného uvažovania,teda rady,ktoré sa nám osvedčili,ale či sú všetky vždy a stále hodnoverné je otázka?Myslím,že takto je potrebné chápať naše rady.

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 18 Feb 2012, 19:47

ahojte, tak som pridal nové fórum do "Informácií". ak máte ešte nejaké nápady, opravy, dodatky dajte vedieť, pridáme.

http://www.bonsajforum.sk/viewforum.php?f=76

R

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 18 Feb 2012, 19:50

mikus napísal:ono je problém aj v tom,ž aj mi dávame rady na základe vlastných skúsenosti,ktoré sme získali buď preverením literárnych informáciií alebo vlastného uvažovania,teda rady,ktoré sa nám osvedčili,ale či sú všetky vždy a stále hodnoverné je otázka?Myslím,že takto je potrebné chápať naše rady.
tak to jednoznačne, ale pre človeka ktorý už nevie ako si pomôcť pomôže každá rada.

Napísať odpoveď

Návrat na "Nápady na vylepšenie, sťažnosti a pochvaly"