nove temy ako na to

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

nove temy ako na to

Príspevok od užívateľa lacike » 19 Júl 2011, 10:53

Ahojte,

navrhujem vytvorit novu temu "Ako na to" osobitne pod interierovkami a exterierovkami. Boli by tam zhrnute zakladne pravidla pestovania, presadzania, fint a pod., ktore sa daju aplikovat na vacsinu bonsajov, nech sa nemusime dookola opakovat v kazdom vlakne..

Zaroven by sme mohli vytvorit rovnaku temu aj pre kazdy druh.

lowerik23

Re: nove temy ako na to

Príspevok od užívateľa lowerik23 » 21 Júl 2011, 06:44

suhlasim :D bolo by to fajnn nikiho sa nic nepitat keby tam boli aj dajake obrazky z praxe bolo by to tiez dobré :)

OT:
-lacike odpovies mi ma otazku v mojom topicu (neviem aky mam bonsai) mam problem:D

poloo
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:59

Príspevok od užívateľa poloo » 08 Aug 2011, 11:55

Tiez suhlasim. Bolo by to velmi prospesne hlavne pre zaciatocnikov ale aj pre pokrocilych

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 08 Aug 2011, 12:51

ahojte, niektoré druhy som sa už snažil načať. teda iba interiérovky. buď je tam už nejaké info alebo link na iný web kde je druh dobre popísaný. kto viete alebo máte nejaké dobré popisky tak otvorte novú tému a dajte tam, ja to potom zmením na oznam ktorý bude stále na vrchu keď vstúpite do fóra. tak ako to vidieť napríklad tu: http://www.bonsajforum.sk/viewforum.php?f=11

R

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 08 Aug 2011, 17:13

ono je to dobrá myšlienka,ale vždy sa najdu neaKý ZAčIATOčNíCí,KTORí BUDú STáLE žiadať informácie o danom stromku mimo predpísanú tému a nebude ím stačiť na neaký web sa odvolať

lacike
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 08 Aug 2011, 17:47

No, ono by sa ta tema "Zakladne info" mala postupne doplnat aj normalnym popisom prave na zaklade tych najcastejsich otazok ;;)

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 08 Aug 2011, 21:17

tak, a pokiaľ nebude stačiť môže sa opýtať a zodpovieme. ide hlavne o to aby sme nepísali dookola stále to isté čo už bolo povedané. často sa pritom aj na niečo zabudne.

R

poloo
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:59

Príspevok od užívateľa poloo » 08 Aug 2011, 23:47

Rasto este ma napadlo dat ku kazdej interierovke na zaciatok temy nejaky modelovy obrazok daneho druhu pre ilustraciu, co myslite?

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 09 Aug 2011, 07:59

dobrý nápad, niečo pohľadám prípadne nafotím a pridám.

R

lacike
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 09 Aug 2011, 09:14

Jj, idealne aj s detailom listu a kory

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 09 Aug 2011, 10:35

už som ráz spomínal,svoje skúsenosti s francúzskymi forami,kde začínajúci bonsaisti dookola sa pytajú na prácu s rastlinami,aj keď sú tiež vytvorené špecialne ichceme pre rácunformácie pre daný druh,kúpia si rastliny a hneď o aký druh ide,čo s ním treba robiť a tak dokola,takže rubriky o druhoch budú platné skôr ostrielaným pastovatelom,a naša práca bude vysvetlovať dokola o rastlinch,ak ích chceme pre nás získať

lacike
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 09 Aug 2011, 11:15

mikus napísal:už som ráz spomínal,svoje skúsenosti s francúzskymi forami,kde začínajúci bonsaisti dookola sa pytajú na prácu s rastlinami,aj keď sú tiež vytvorené špecialne ichceme pre rácunformácie pre daný druh,kúpia si rastliny a hneď o aký druh ide,čo s ním treba robiť a tak dokola,takže rubriky o druhoch budú platné skôr ostrielaným pastovatelom,a naša práca bude vysvetlovať dokola o rastlinch,ak ích chceme pre nás získať
Ono ani tak nie je problem opakovat dokola to iste, ale skor to riziko, ze sa na nieco zabudne, alebo ze treba hladat fotky a pod. Vzdy je lepsie napisat 3-4 hlavne body a povedat, ze v tomto prispevku na foru to najdes aj detailne, ak mas otazky, tak sa pytaj. Na otazku sa zodpovie a este sa aj doplni ta zakladna sekcia. Pripadne nevidim problem ani v copy/paste celej zakladnej sekcie, ak by uz slo o to (aj ked sa mi to nepaci, ved na to boli vymyslene odkazy).
Takymto nekonecnym cyklom sa postupne stane zakladna sekcia nepriestrelna (a mozeme rovno vydat knhu :)) )

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 09 Aug 2011, 19:56

o tej knihe sme uvažovali už na začiatku fungovania fora,aj keď to bolo myslené len žartom,ale vlastne každá odborná literatúra vzniká zhormažďovaním skúsenosti

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 09 Aug 2011, 21:27

pani , plne s vami suhlasim,
len jedna mala pripomienka, zaciatocnici sa pytaju na pestovanie bonsaja , ktory si kupili, zaklady si mozu precitat, no myslim , ze nase osobne skusenosti s pestovanim im pomozu viacej , vzdy sa najde nieco, co nie je napisane , ;)

Tomas

Príspevok od užívateľa Tomas » 05 Dec 2011, 14:14

ahoj je tu prosim vas niekto z okolia topolcian ktory by mi bol ochotny ( mozno aj osobne) poradit ako zacat z bonsajmi .Dlhsie citam vsetky mozne fora na nete ale stale neviem co by bolo lepsie kupit daky stromcek v kvetinaci a pokusit sa zneho casom nieco stvorit ale si ist nejaky vykopat ?.... dakujem za skoru odpoved

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 05 Dec 2011, 14:42

kontaktuje sesina ten je od Topolcan
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 10 Dec 2011, 20:51

je to dobrý nápad ale myslím ze bez prísneho moderátora tam bude za nejaký čas aj tak chaos. Treba dohodnut pravidla aby sa dodržiavala daná téma a hlavne aby sa neodbočovalo od témy. Fórum sa pekne rozrástlo ale všimli ste si ze miešame témy? napríklad aj Tomas dva príspevky nado mnou. Podla mňa toto je príspevok do zoznamky

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 10 Dec 2011, 22:22

hlásiš sa dobrovoľne? :)
a vlastne ty si administrátor.

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 13 Dec 2011, 21:50

v pohode, sem tam som poprehadzoval nejake temy, neviem ci ste si vsimli. Hlavne medzi yamadori som to potriedil do podtem podla druhu stromu. Inac vsimol som si ze za celu dobu bol udeleny iba jeden BAN :ymapplause: to znaci ze sme sa tu zisli spravna partia. v podstate to nase forum spravujeme vsetci vlastnou disciplinou takze si to nevyzaduje nejake velke zasahy. Ale vzhladom na velkost fora tym zacnem ;)

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 14 Dec 2011, 07:06

ja som si nevšimol ale ďakujeme :). určite to prispie k prehľadnosti. niektoré veci sa tu už tažšie hľadajú.

r

Napísať odpoveď

Návrat na "Nápady na vylepšenie, sťažnosti a pochvaly"