Vkladanie obrázkov

Užívateľov profilový obrázok
Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Vkladanie obrázkov

Príspevok od užívateľa Havrann » 27 Sep 2010, 14:28

Rasto mam jednu technickú otázku. Niektori kolegovia sem vkladaju obrazky cez sluzbu Uploaded with ImageShack.us. Osobne ma to rozculuje :-) )Ja Prikladam fotky priamo zo svojho PC. System si upravuje sam fotky co sa tyka velkosti? Aka moze byt maximalna velkost obrazku v pixeloch pribatne v kB?
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: Vkladanie obrázkov

Príspevok od užívateľa RastoS » 27 Sep 2010, 15:31

ahoj Havran,

je to tak, obrázky je možné vkložiť na free hosting www.imageshack.us kde ti po vložení zobrazí rôzne linky, sem by užívatelia mali pridávať len link na preview ktorý je maličký, jeho veľkosť nedokážem ja ovplyvniť.

druhá možnosť je ako píšeš vloženie priamo na fórum. tu sa automaticky vytvorí preview s maximálnou šírkou 300 pixelov, výška nie je obmedzená. obmedzenie veľkosti (kB) som síce nastavil ale nefunguje takže je možné vkladať obrázky akokoľvek veľké.

v prípade že niekto nevie ako prekonvertovať obrázok na menšiu veľkosť alebo na to nemá čas a programy bol by som radšej keby sa dávali na imageshack v záujme šetrenia miesta na fóre. (vačšími myslím viac ako 3MB)

na sba sa nedávno stalo že zmizli niektoré obrázky. tipujem že to bola neúmyselná snaha uvolniť miesto zmazaním príliš veľkých kusov.

R

Janik
Dátum registrácie: 18 Sep 2010, 20:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Janik » 28 Sep 2010, 12:39

Ahoj RastoS.
Je až taký problém,že vkladám obrázky takto http://www.imageshack.us/?
Ja som skúšal aj cez vloženie a pridanie prílohy,ale dajako mi tam nechce tie obrázky vkladať.

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 28 Sep 2010, 18:27

Janik, problem je v tom ze jedneho dna moze spolocnost prevadzkujuca Imageshack skoncit svoju cinnost a tym padom nam na fore ostanu mrtve linky. tym ze budeme davat fotky priamo na nase forum predideme takejto strate fotiek.

popis aky mas problem s natiahnutim fotky na forum

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 28 Sep 2010, 22:48

ahojte, myslím že problém je práve v spomínanom nefunkčnom obmedzení maximálnej veľkosti obrázku. stanovená je na 1,5 MB. Keď som testoval na bonsajforum.webatu.com tak sa to správalo tak že ak som chcel vložiť obrázok väčší ako 1,5MB tak mi zobrazilo iba bielu obrazovku a nevložilo ani príspevok ani obrázok. tu mi to však fungovalo a vložil som aj napriek aktívnemu obmedzeniu 7MB jpg. takže tak.
tiež ma napadlo že by som mohol tie obrázky ktoré dávate na imageshack stahovat k sebe, upraviť veľkosť a dať priamo na fórum len by to bolo pre mňa časovo náročné.
okrem tej výhrady ktorú spomína mathew nemám iný problém s používaním imageshack. len mám naozaj strach že raz skončia a potom bude problém.

R

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 17 Nov 2010, 14:36

konečne mám fotoaparát,ale som úplný laik,neviem akým spôspbom mám preniesť fotky z počítača na príslušnú stránku,poradí mi niejto,aký je postup,s fotoapáratom mám aj program PMB,dá sa použiť?

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 17 Nov 2010, 20:17

ahoj mikus, v zásade 99,99% fotoaparátov nepotrebuje žiadny program na to aby si preniesol fotky. Mal by si k nemu mať USB kábel http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ypes_2.jpg. Pripojíš kábel do fotoaparátu (menšia koncovka) a tú väčšiu do počítača. žiadnu podobnú v predu alebo v zadu na počítači nenájdeš takže sa nemôžeš pomýliť. Keď budeš mať obidve zapojené zapneš fotoaparát a čakáš. bude ti písať všelijaké oznamy že našiel nové zariadenie atď.
keď to všetko skončí klikneš dvakrát (otvoríš) si "Tento počítač" (nájdeš na ploche) tam by si mal teraz vidieť tvoj fotoaparát ako jeden z diskov. ak ti toto pôjde daj vedieť a spravíme lekciu číslo 2 ;)

R

Havrann

Príspevok od užívateľa Havrann » 17 Nov 2010, 20:31

1 krok
Prílohy
Vkladanie obrazkov 1. krok.jpg
Marián Šimkovič

Havrann

Príspevok od užívateľa Havrann » 17 Nov 2010, 20:32

2.krok

Vo svojom PCnajdes fotku, ktoru si oznaciš a potom otvoris cim ju prilepis do systemu.
Prílohy
Vkladanie obrazkov 2. krok.jpg
Naposledy upravil/-a Havrann v 17 Nov 2010, 20:36, upravené celkom 1 krát.
Marián Šimkovič

Havrann

Príspevok od užívateľa Havrann » 17 Nov 2010, 20:33

3.krok
Prílohy
Vkladanie obrazkov 3. krok.jpg
Marián Šimkovič

Havrann

Príspevok od užívateľa Havrann » 17 Nov 2010, 20:35

4.krok

Tu uz uvidis aky subor si pripojil.
Prílohy
Vjladanie obrazkov 4.krok.jpg
Marián Šimkovič

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 01 Máj 2015, 08:27

Caute...1 otazocka : ako sa "po novom"vkladaju fotky ???

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 01 Máj 2015, 09:34

palged27 napísal:Caute...1 otazocka : ako sa "po novom"vkladaju fotky ???
No, su 2 rozne veci na ktore sa mozes pytat:
1. prilohy sa prikladaju po starom, tzn v spodnej casti pod pisanim prispevku, tak ako je to v tomto navode
2. ty sa ale asi pytas ako vlozit obrazok z inej url. To sa robi obdobne ako doteraz, akurat v tretom rade stlacis 5. tlacitko sprava, ktore vlozi img bbcode

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 01 Máj 2015, 09:48

vdaka lacike...vsimol som si,ze na fore nastal "upgrade" tak som si myslel,ze sa to tyka aj obrazkov a neuvedomil som si,ze to ide aj po starom :ymblushing:

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 01 Máj 2015, 10:17

Ahojte, s tou veľkosť jpg súboru - väčší súbor ako 1 MB mi to doteraz nechcelo vziať, aj s hlásením, teda aspoň z Androidu. Nemám problém obrázok zmenšiť v app Pixlr dvomi dotykmi.

Dajú sa s novým spôsobom vkladať aj súbory .doc, .txt alebo .pdf?

Ešte k fóru SBA, tam sa skutočne muselo stať niečo zvláštne, študoval som staršie debaty a niektoré príspevky boli zdegradované na :"Ahojte". Teda ak to tak nebolo originál, čo sa mi nechce veriť. Napr.: http://forum.bonsai-sba.sk/viewtopic.php?f=18&t=152 ...a je tam toho strašne veľa, čo je škoda.
long live your 盆栽
P.G.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 01 Máj 2015, 12:03

Cau, limit na velkost obrazkov je stanoveny na 1MB z dovodu ceny. Ked si predstavis kolko je tu vlakien a pouzivatelov a keby v kazdom bol iba jeden 1MB obrazok, tak si vies vypocita, kolko miesta na disku zaberaju. Navyse, velke fotky su zvacsa zbytocne. Ked si kuknes kolko stoji 100MB diskoveho priestoru rocne, tak ti bude motivacia jasna :-) Najlepsie je obrazky davat na image hosting a linkovat ich tu na fore. Teraz tu uz je na to aj tlacitko, co to zjednodusi :-)

Prikladat mozes v zasade cokolvek, co nie je prikladat zakazane. Vzdy ale preferujeme, aby si to radsej linkoval na externy server :D

K foru SBA, ktore je lepsie rozoberat na SBA fore. Ked si uz ale zacal.. Starsie prispevky, ktore vyzeraju premazane, su vysledok jesitnosti bonsajistov s vysokym egom. Nevazili navzajom slova, aj ked vlastne dobre mienene, az sa to z casu na cas u niektorych zlomilo a pozadovali vymazanie konta aj so vsetkymi prispevkami. Prispevky ostatnych zostali a toto je vysledok. No a ked forum este zacinalo, tak niektori zvykli iba proste pozdravit mimo temu na skusku.

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 01 Máj 2015, 14:05

jj, sorry až teraz som si všimol počiatok tejto témy zo sept. 2010. Myslel som, že je aktuálna k zmenám...
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Nápady na vylepšenie, sťažnosti a pochvaly"