Bonsai and Art - Trachilos, Kreta

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Bonsai and Art - Trachilos, Kreta

Príspevok od užívateľa lacike » 07 Jún 2012, 13:49

Tak som zobral auto a siel sa povozit po okoli. Jedna zo zastavok bolo aj Bonsai and Art Badouvakis Michalis na zaciatku dedinky Trachilos:
http://www.olive-bonsai-art.com
Ak sa tam niekedy vyberiete, tak instrukcie na stranke sa mozu zdat prilis jednoduche, ale trafil som tam aj ja, takze sa nemozno stratit. Na vizitke som vykoumal uz potom aj GPS suradnice: 35" 30' 39 N - 23" 37' 58 E

Majitelmi su jeden grek - bonsajista a jeho velmi zlata manzelka, ktora je povodom nemka. Dohorit sa tak da v pohode grecky, nemecky a anglicky. Maju prevazne olivy (klasicke plodive aj divoke), nejake ibisteky, bougenvily, figy a tusim som videl aj nejaky citronovnik. Vsetko nazbierane na Krete, ziadna Cina.

Cenovo su na tom velmi dobre, teda ak porovnam kolko take kusky stoja u nas. Aj ked nie vzdy som si bol isty, na zaklade coho hodnotia, pretoze niektore kusky mi prisli brutalne podcenene a niektore naopak precenene. Asi nie som olivovy odbornik :D
Ak by sa nasiel nejaky zaujemca, tak hotove aj yamadori zasielaju aj do sveta + ochotne poslu 5-6 nafotenych kuskov vo zvolenej cenovej kategorii na mail.

No a vsetky su zasadene v miskach, co sami vyrabaju. Vyzeraju prilis anticky, ale k tymto druhom pasuju ak zadok na serbel :)

A teraz foto:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

No a tento tu je moj novy prirasto. Ano, priznavam, neodolal som :p
Obrázok
Dostal som balenie, hnojivo, keramicku nadobku na vodu a spagat na umele polievanie. Inak, takto tu napajaju vsetky olivy - spagat zapichnuty s drotom do zeminy. V priepustnom substrate by to museli polievat asi kazdu hodinu (na muskaty von maju kvapkovu zavlahu a to su v tieni).

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Re: Bonsai and Art - Trachilos, Kreta

Príspevok od užívateľa peter G » 01 Jan 2018, 20:07

Googlujem, čo bonsajové sa dá vidieť na Kréte a našiel som toto.

Všetko najlepšie v 2018!
long live your 盆栽
P.G.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bonsai and Art - Trachilos, Kreta

Príspevok od užívateľa lacike » 01 Jan 2018, 21:31

Hehe, akurat minuly tyzden som nadabil na misku po olive..

Vsetko najlepsie do noveho roku!

Napísať odpoveď

Návrat na "Pokec"