Prosím poraďte mi ako ďalej pokračovať.. + Foto

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Re: Prosím poraďte mi ako ďalej pokračovať.. + Foto

Príspevok od užívateľa peter G » 23 Jan 2017, 22:14

Ahoj Sesino, dlho si tu nebol, chýbali Tvoje príspevky. Približ prosím aký brest myslíš, veľkosť atď... O jeden veľký z Baumaxu na kt. mi záležalo som prišiel. Tak isto koncom zimy napučal, presadil som z blata, okresal hrubé vetvy a finito. Uložil som ho späť do chladnej miestnosti a to asi bola chyba. Alebo bol rozrobený z Baumaxu, alebo zlé zimovanie...
Teraz mám jeden čo je aj na SBA fóre, jednu corticosu prcka a mallsai ála bobbylane. Plus zelkovy a čosi z množenia, ale to ešte nestojí za reč.

...toto je asi to vlákno http://www.bonsajforum.sk/viewtopic.php?f=9&t=1343 , fotky som vyhodil kvôli web priestoru. Najhoršie je, keď chybu neviem identifikovať a poučiť sa. Ale to asi poznáme...
long live your 盆栽
P.G.

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 25 Jan 2017, 13:03

Ahoj ,ano myslel som tento brest,
asi vies, ze bresty su mojou srdcovkou , nechcem byt mudry a ak sa nenahnevas , napisem ti tie chyby,

1 strom zazil sok uz pri zmene miesta,skoda , ze si ho presadzal , hned ked zacal rasit , a opat zmenil miesto

2 ja osobne , aj ked man na brestoch suche veticky,ich v tomto obdobi vobec nestriham ,necham to na jar, clovek ostane prek
vapeny,kolko akoze suchych zacne na jar opat rasit, ;) ,

,neopisujem to z knich,ak si to niekto mysli, ja viem , ze sa to lahko radi, no toto je vsetko z mojich osobnych skusenosti

a este cosi ako sa pise ,jedne bresty su zo severu,tie sa pestuju ako vokajsie bonsaje a druhe z juhu a tie ako vnutrne bonsaje, no ale ako zistis o aky brest ide, ked v predajnach ti nevedia povedat , ako ich pestovat :-?

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 25 Jan 2017, 15:51

sesino napísal:...a este cosi ako sa pise ,jedne bresty su zo severu,tie sa pestuju ako vokajsie bonsaje a druhe z juhu a tie ako vnutrne bonsaje, no ale ako zistis o aky brest ide, ked v predajnach ti nevedia povedat , ako ich pestovat :-?
...veď to! Preto im dávam chladné zimovanie bez mrazu.

Ďakujem pekne za rady a postrehy. Vetvy z neho šli preč len hrubé, zle nasadené. Ten strom som práveže presadil a vrátil do chladnej miestnosti kde bol. :( Teraz som presadil jeden mladší práve pučiaci a ten som vzal do tepla na porovnanie. Obávam sa totiž kolísania teplôt v nevykurovanej práčovni v závislosti od vonkajších teplôt teraz po napučaní a presadení.
long live your 盆栽
P.G.

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 25 Jan 2017, 22:28

ja mam moje bresty tento rok v pivnici ,je tam inac len sero, a teplota 5 st, zhodili len malo listkov a drzia sa, inac ich zimujem zakopane v zahone, misky oblozene bublinkovou foliou a dobre pozakrivane cecinou :

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 06 Feb 2017, 14:50

Ahojte, tu je ten čo som presadil v 3. januárovej dekáde, lebo sa prebúdzal... Kým pôjde von dostane aj prvý haircut, hlavne zhora aby sa dostal pod 20 cm. Ešte s ním bude veľa roboty, potrebujem vetvu vpravo dole, korene vpravo a tak.
Prílohy
2017_0206_14100900_20170206144256153.jpg
long live your 盆栽
P.G.

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 06 Feb 2017, 15:49

ahoj, daj ešte 1 foto z ľavej strany,
tú ľavú vetvičku nedaš preč ;)

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 06 Feb 2017, 17:10

Ahoj Sesino, dával som foto len preto, aby som dal vedieť ako sa má po presadení. Je stále len vo vývoji, len asi 2. sezónu po odpotopení vŕšku. Vetvy niektoré nechám rásť pre zhrubnutie, korunku hlboko zakrátim a asi preriedim... To mŕtve drevo musím dorobiť, ale Fermka mi dala goodbye po záruke.
Tvoje ešte nepučia? U mňa tak tri zo siedmich, keď rátam aj zelkovy. Zostávajú kde sú, keďže ich netreba presadiť.
long live your 盆栽
P.G.

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 09 Feb 2017, 08:38

ahoj, no moje už začali tiež rašiť, preložím ích na svetlejšie miesto, ;) aj ked ich nebudem presádzať,

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 09 Feb 2017, 11:36

Sesino, trošku spájam nitky, nestretli sme sa náhodou v Taliansku, Scoglio del leone? Stretli sme cestou z pláže jeden manželský pár z TO, prehodili pár slov o stromoch a bonsai...
long live your 盆栽
P.G.

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 10 Feb 2017, 16:27

ahoj, to nie, do Talianska, Spanielska atd chodí iba moja dcera hravat futbal s reprezentaciou ;)

ak sme sa stretli tak na horehroni , ja pochádzam z Valaskej pri Brezne :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Pokec"