Virtualne tvarovanie

Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Dátum registrácie: 15 Mar 2016, 09:51
Kontaktovať užívateľa:

Virtualne tvarovanie

Príspevok od užívateľa Mimo » 16 Máj 2016, 16:36

Serus evribadi.

Aby sme to tu trošku oživili, pre tých čo majú chvíľku času na zabitie tu mám jednu borovičku, ktorá o dva roky bude tvarovaná - ak prežije.
Odpustíme si komenty ako sa ponáhľam a ake je to zbytočné riešiť už teraz - dva roky na ňu nešahnem samozrejme.
(Aj keď som ju len zdvihol z betonoveho platu pred mesiacom s minimalnym zasahom do koreňov.)
Ale prečo trošku nepodumať nad možnými variantami ... možno niekto z vás ma tiež chvíľku času kým čaká na ...... vlak, koniec smeny, ženu kým vyjde z kúpeľne, spasenie.... :))
Chcel som ju na literáta ale asi škoda by bola tak osekať, trošku v tom vidím strom vo vetre.
Tak dajte tipy čo by ste s tým robili vy :)
IMG_2844u.jpg
IMG_2845u.jpg
IMG_2846u.jpg
IMG_2844v1.jpg
IMG_2844v2.jpg
IMG_2844v4.jpg
IMG_2844v5.jpg

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Virtualne tvarovanie

Príspevok od užívateľa lacike » 16 Máj 2016, 19:46

Kukni ako ma vyzerat spravny strom vo vetre, Robert Steven je na take expert. Napoveda - okrem vetiev ukazujucich smer vetra treba patricne upravit aj kmen, ktory sa so zuzovanim viac ohyba. Preto ja v tom strom vo vetre nevidim ani nahodou.

Literat je vzhladom na (ne)konicitu a celkovu stihlost asi najpravdepodobnejsi. Mal by si vybrat, na ktoru vetvu zrezes. Ja by som nechal tu, pri ktorej pouziti bude stromcek cim nizsi a hlavne nechat taku, ktora ma dobre vetvenie, nech si usetris par rokov prace s vracanim obrastu a zahustovanim. Posledny obrazok vyzera cca ako to, kam by si mal mierit, teda okrem toho zeleneho palacinkara, namiesto ktoreho by tam mal byt kopcek zmrzliny, ktory ma vrchol posunuty ku kmenu.

Mimo
Dátum registrácie: 15 Mar 2016, 09:51
Kontaktovať užívateľa:

Re: Virtualne tvarovanie

Príspevok od užívateľa Mimo » 16 Máj 2016, 19:54

:D palacinkara vynechám :))
Diky za rady.

Napísať odpoveď

Návrat na "Pokec"