Co to, a jak to zachránit.

kúpil alebo vypestoval si bonsaj a nevieš o aký druh ide?
MichyX
Dátum registrácie: 01 Nov 2015, 11:25

Co to, a jak to zachránit.

Príspevok od užívateľa MichyX » 01 Nov 2015, 15:28

Dobrý den,

letos na floře v Olomouci jsem si koupil bonsaj. Netuším co to je a zdá se mi že začíná umírat. Přikládám obrázek. Mělo to ještě asi tři zelené větvičky, které jsem nedávno ucvaknul protože listy začínaly být obrovské a já jich chtěl spíš víc a nechal jsem jen větvičky ve směru ve kterém chci aby to rostlo. Nevím jestli to něco nemá společného s tím že to teď tak opadává.

Může to být horkem/zimou? Co to je za typ a jak se o to starat? Jak to stříhat apod.. Každý den upadnou tak 2 listy.

Předem děkuji za odpovědi.

http://www.imagehosting.cz/?v=wp2015bgb.jpg

edit: teď je (na fotce) provizorně hozen v obýváku kde není zima. Já ho měl na okně a poté na komodě která je ale u venkovní zdi. Ze strachu že je to ze zimy jsem to hodil tam. A je tam i větší světlo.

TBXL
Dátum registrácie: 24 Aug 2015, 18:11

Re: Co to, a jak to zachránit.

Príspevok od užívateľa TBXL » 01 Nov 2015, 18:14

Skús ešte raz prihodiť fotku - nič sa tu totiž nezobrazuje. Zatiaľ iba toľko, že ak je to interiérový bonsaj tak väčšine na zimné obdobie stačí menšia zálievka - okrem ficusu a ligustrumu - tie polievam v nezmenenom rytme.
Ak je to ficus, tak ten je háklivý na prievan, ale aj na teplotu vody, ktorou ho polievaš - odporúčam vodu s teplotou okolo 22-25 C.
Skús priložiť ešte raz foto - a aj foto substrátu - potom sa bude dať poradiť aj viac.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

MichyX

Príspevok od užívateľa MichyX » 01 Nov 2015, 20:52

Užívateľov profilový obrázok
palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 01 Nov 2015, 23:33

Ahojte.fotka sa v pohode zobrazuje,ale netusim co to je.Nepripada mi to bonsajovo,skor tak bylinkovo.

Tbxl: ak budes ficus polievat v tomto obdobi v ako pises ,,v nezmenenom rytme,,oproti teplejsiemu obdobiu,coskoro zrejme zistis,ze sa s nim nieco deje a smerom k lepsiemu to asi nebude.Davat na jednu uroven Ficus s Ligustrom co sa zalievky tyka je povedal by som dost nerozumne aj pocas horuceho leta a uz vobec nie pocas babieho ;)

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 02 Nov 2015, 05:44

je to súkulent plectrantus

MichyX

Príspevok od užívateľa MichyX » 02 Nov 2015, 08:05

Děkuji za název. Něco málo jsem o tom zjistil. Zejména proč to přítelkyni kvete a tloustne a mě naopak dělá veliké listy. Slunce/stín.

Snad se mi ji podaří zachránit. Byla u okna které se otevíralo, třeba pomůže teď to nové místo v obýváku na zimu.

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 02 Nov 2015, 12:10

Dlho som hľadal čo to môže byť. Podobnosť bola s lipkou a s cissusom, ale iba podobnosť - mikus to trafil. Ak je to sukulent, tak veľa svetla a slnka (veľkosť listov) a poliať raz za čas po poriadnom preschnutí aby neodhnívali korene. Inak má zaujímavú borku. Zo strihom by nemal byť problém, tieto druhy vedia pučať všade.
long live your 盆栽
P.G.

TBXL

Príspevok od užívateľa TBXL » 02 Nov 2015, 14:19

palged27 mám to poradené pánom Ondrejčíkom (Bonsai Nitra) a odskúšané niekoľko zím a obom - aj Ligustrumu aj Ficusu - sa výborne darí - oba sú to tak trocha "buriny". Ak sa im niečo nepozdáva, začnú zhadzovať listy, ale po náprave veľmi rýchlo zazelenajú.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 02 Nov 2015, 15:11

TBXL - takze ten pan z centra ti poradil,ze zalievka pri Ficusoch a Ligustroch nie je zavisla na rocnom obdobi ??? Prepac,ale tiez mam nieco odskusane a zvlast pri Ficusoch by som takto svoje stromceky odpravil na onen svet a to ich mam v anorganike.. Ja Polievam Ficusy"pocitovo" - podla vahy crepnika (misky) a v ziadnom pripade sa neda povedat,zeby bola perioda zalievania rovnaka,pretoze nie kazdy svieti slnko rovnako.Snazim sa pristupovat ku svojim stromcekom a zalievke tak,aby k tomu tebou spominanemu zhadzovaniu listov nemuselo dojst.Ta naprava totiz trva urcity cas a myslim,ze lepsie je problemom predchadzat ;) ...ale nechcem tu riesit toto,lebo sme v inej teme.

TBXL

Príspevok od užívateľa TBXL » 02 Nov 2015, 16:34

Máš pravdu - nechcem sa prieť - ja ich mám v akadame a vlastne keď nad tým tak premýšľam, tak ja sa už roky riadim "špajdlovou metódou" - tá mi funguje bezvadne.
Máš pravdu - sme mimo témy - tak na záver: hlavne nech nepadajú listy a nech sa stromčekom darí :)

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 02 Nov 2015, 16:43

hej,kazdy ma nejaky ten svoj system a hlavne je,ze to kazdemu funguje... ;)..nech sa dari Tebe aj Tvojim stromcekom.

Napísať odpoveď

Návrat na "Neviem aký mám bonsaj"