Zoznamka

Juraj
Dátum registrácie: 27 Apr 2013, 13:16

Re: Zoznamka

Príspevok od užívateľa Juraj » 27 Apr 2013, 13:48

Ahojte, volám sa Juraj Ďurček, pochádzam spod Sitna, teraz bývam v Leviciach. Mám 45 rokov a už vyše 20 rokov skúšam pestovať rastlinky, ktoré volám bonsaj ;) . Zaregistroval som sa tu aby som mohol popísať s ľuďmi, čo majú so mnou niečo spoločné.

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 28 Apr 2013, 23:00

vitaj Juraj, určite tu takých ľudí nájdeš ;)
R

BUBI
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 13:18

Príspevok od užívateľa BUBI » 08 Jún 2013, 13:48

Zdravím všetkých. Volám sa Ján Bubenik, mám 63r. bývam v Petržalke. Pestujem čiastočne bonsaje, čiastočne bylinky a to všetko v paneláku. Keďže som chlapec z dediny, po presťahovaní do tohoto betónu mi začala chýbať zeleň, tak som sa ňou začal obklopovať.
Prílohy
DSC00837-1-2.jpg
DSC00837-1-2.jpg (6.58 KiB) 4215 zobrazení

Daniel-Košice
Dátum registrácie: 26 Máj 2013, 10:45

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 08 Jún 2013, 18:06

No teda ja sa tu len pýtam a pýtam a ani som nevedel že sa tu dá aj takto predstaviť . Takže to idem napraviť . Volám sa Daniel Lech , mám 28 rokov ,pochádzam a žijem v Košiciach v betónovej džungli :( . Z bonsajmi som začal asi ako 12 ročny keď mi moja mamka kúpila Tomlinsonovu knihu o bonsajoch. Tú som prehltol okamžite a ešte v ten deň som si v miestnom kvetinárstve kúpil bonsajovú misku a zasadil som do nej fuchsiu z balkóna :D potom som pokračoval z crassulou a fikusmi a onedlho by som najradšej urobil bonsaje zo všetkého čo sa mi ocitlo pred očami :D ... Pred 10 rokmi som začal z profi bonsajistikou a z yamadori . Som výhradne samouk a učím sa teda na vlastných chybách a momentálne už aj na Vašich ;) Mojim najväčším snom je opustiť betonový svet, pozbierať bonsaje z balkona a vytvoriť si vlastnú japonskú záhradu a bonsajovú škôlku.
PS: Tá fuchsia odišla na druhý deň ale crassula stále žije a má už teda cez 15 rokov :)

rost
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:56

Príspevok od užívateľa rost » 08 Jún 2013, 23:59

hej chalani mozem ich privitat ...ahoj Jano ahoj Daniel vecsinu zme tu setko taky skusaci zacinajuci a aj uz Ti pokrocilejsi co nam odpovedaju

BUBI
Dátum registrácie: 07 Jún 2013, 13:18

Príspevok od užívateľa BUBI » 09 Jún 2013, 23:18

rost, dakujem za privítanie.

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 03 Júl 2013, 13:01

Caute Vsetci :)

Som Tu na fore nieco vyse mesiaca,ale az teraz som akosi zabludil do sekcie "Komunita" :ymblushing:
Uvitanie mam uz davnejsie za sebou.Za ten pomerne kratky cas som tu nasiel nespocetne mnozstvo rad,dobrych tipov a hlavne mnohych ustretovych ludi.Neviem,ci mozem pouzit slovo priatelov,lebo vsetko to funguje na akejsi virtualnej baze,ale pre mna osobne je velmi prijemne zistenie,ze ludi s podobnymi zalubami ako su tie moje je viac. :) ...dokonca veeeeľa.Myslim,ze clovek,ktory nezistne poskytne svoje casto rokmi ziskavane informacie,ci skusenosti sa uz za priatela povazovat da.Je uzasne ako dokonale funguje tento virtualny Svet.Takze zacnem este raz ...

Caute Priatelia... :)

Volam sa Pali.Mam takmer 36 rokov.Pracujem a aj byvam v Kosiciach.Pracujem v jednom nemenovanom verejnopravnom mediu ako zvukar na zivom vysielani uz takmer 17 rokov.Mam 1 skvelu a hlavne trpezlivu manželku,12 rocneho syna Martina a dalsieho na ceste :)
Pred istym casom ma uplne pohltil Zeleny svet malickych stromcekov a odtvedy sa zo mna stal tvor dychtivy po informaciach a vsetkym,co s bonsajmi suvisi,ale to ste si uz mnohi urcite vsimli :D.Zatial len "nasavam" a snad niekedy v buducnosti pomozem niekomu aj Ja svojimi radami.Dovtedy vsak pokorne prijimam pripomienky a usmernenia ^:)^
Tak toto hadam staci a kedze sa nepovazujem za uchvatny zjav,foto neprilozim. B-).Prajem Nam Vsetkym mnoho pestovatelskych uspechov

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 03 Júl 2013, 15:55

ahoj, tak znova ta tu vitame a gratulujeme k 12 rocnemu synovi na ceste.

R

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 03 Júl 2013, 17:59

ahoj Palged,tvoj príhovor je hodný umelca,a to tak má byť,práca so stromkami je umenie,a čím viacej ho má,tým viacej sa to na t vorivosti objaví

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 03 Júl 2013, 18:57

Ďakujem priatelia ^:)^

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 06 Okt 2014, 19:31

Ahojte, tak ako mnohí som sa preklikal až sem. Volám sa Peter Greguš, pochádzam z Bojníc, za prácou som sa prekorenil do Zvolena, kde žijem dodnes. Mám 45 rokov, mám rád svoje deti a svoju druhú ženu, prírodu ako takú a s ňou veci spojené-hory, mtbiking... Bonsajom sa viac, či menej venujem už 20 rokov, v posledných rokoch intenzívne!
Prílohy
2014-10-06 19.22.17.jpg
long live your 盆栽
P.G.

Michal71
Dátum registrácie: 07 Aug 2014, 21:51

Príspevok od užívateľa Michal71 » 06 Okt 2014, 21:43

Zdravím vás priatelia bonsajisti.Práve dnes som sa preklikal na túto stránku,tak sa vám trocha predstavím aj ja.Volám sa Michal Bátori,mám 43 rokov a bývam v Žiline.Som ženatý a mám trojročnú dcérku.Hneď ako som sa zaregistroval,trocha som vám rozhasil kalendár ;) prepáčte,nebolo to úmyselné,myslel som,že to vidím iba ja :D Bonsajom sa venujem nejakých 10 rokov.Začal som interierovými,no poslednú dobu sa mi strašne páčia exterierové,tá premena počas roka je úžasná,to sa z bytovými nedá porovnať.Okrem bonsajov sa venujem ešte fotografovaniu a skalolezectvu.Do týchto vášní sa snažím zapájať aj rodinku a občas sa mi to aj darí.
Prílohy
IMG_3872.jpg

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 19 Okt 2014, 20:01

vitam vas medzi nami

robertos
Dátum registrácie: 17 Okt 2014, 13:18

Príspevok od užívateľa robertos » 08 Feb 2015, 20:16

Ahojte tu Robo zo Štúrova,mám 30r. Bonsai tema a sikma kultura ma oslovili pred rokmi čajíky,meditace umenie...
Kvety a stromky pestujem hobby formou a minulý rok som sa rozhodol pustit sa do bonsaiov. Mám jeden fikusik a tam končia moje interierovky, očarili ma vykopávky. Venujem sa paraglidingu , takže sa vela motám v prírode a tak som aj ponachádzal nejaké yamadoraki ako učebné pomocky. Toto forum je plne kvalitných informácií a skúseností za čo som členom velmi vďačný.

rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 09 Feb 2015, 10:52

Ahoj Robo, vitam Ta na fore. Sme takmer krajania, v Sturove som zil do svojich 18-tich rokov ;) Na fore najdes kopec prospesnych informacii a ludi ktori Ti poradia, ak budu vediet :D

robertos
Dátum registrácie: 17 Okt 2014, 13:18

Príspevok od užívateľa robertos » 09 Feb 2015, 20:26

Vdaka za privítanie Rasťo :D pekne sme si to vymenili, ja tu byvam od 20ky. Pane klobuk dole pred tvojou tvorbou trocha som odpadaval na tvojom blogu :ymapplause:

Mimo
Dátum registrácie: 15 Mar 2016, 09:51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mimo » 15 Mar 2016, 10:43

Ahojte,

aj keď som už registrovaný na zopár ďalších fórach, prišiel som aj tu trošku pooxidovať :)
Mám 36 rokov, volám sa Milan, odmalička ma volajú Mimo a občas je to trošku výstižné - to priznávam.
Viem byť mimo v práci, na pódiu pred kopou ľudí (to ma vie najviac "potešiť" ale podari sa občas), v diskusii o bonsajoch a občas som aj "Otec roka" ktorý splní svojej ešte ani nie dva a pol ročnej dcérke skoro každé bláznivé prianie s následným "to som asi nemal.....".
Bonsajom sa venujem presne rok, dovtedy som nerozoznal dub od buka.
Stal som sa na tom dosť závislým a občas ma to aj dosť hnevá, keď namiesto spánku uprostred noci 2-3 hoďky plánujem budúci penjing.
A priateľku hnevá, že občas vstávam 2 hoďky pred budíkom v sobotu a idem na tom pracovať.
Okrem toho hrám v dvoch kapelách a bla bla bla koho by to zaujímalo detaily na mojej stránke kde prezentujem svoju tvorbu a iné veci:
http://mimo-kristof.webnode.sk/
Mám aj bonsajový blog, kde si viac menej pre seba robím záznamy o svojich bonsajových výtvoroch, nápadoch a omyloch.
Plus nejaké fotky z výstav a návštev bonsajistov.
http://mimospenjingheaven.blogspot.fr/
Teším sa na nové známosti, tipy a rady, a prajem veľa zdravíčka vám všetkým aj vašim stromčekom.

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 17 Mar 2016, 18:06

Ahoj Mimo, trošku sa už poznáme z iných fór, vitaj. Nech sa darí.
long live your 盆栽
P.G.

moonraingirl
Dátum registrácie: 19 Apr 2016, 15:07

Príspevok od užívateľa moonraingirl » 26 Apr 2016, 13:19

No tak som tu nová, tak aspoň niečo o sebe prezradím.
Mám 28 rokov a bývam na Hornej Nitre. Mam vyštudovanú environmentalistiku, čiže k prírode mam blízko, hlavne k stromčekom. Okrem troch bonsajov mám aj zo 15 izbových rastlín a chystám sa túto zbierku rozšíriť o orchideje, snáď aj exotickejšie. Lákajú na tiež kaktusy a sukulenty, zbierku ktorých si dávam za cieľ na ďalšie roky.
Čo sa týka bonsajov, neviem, či sa budem venovať aj ich tvarovaniu podľa daných pravidiel. Možno raz, ale momentálne ma baví skôr starostlivosť o ne a ten pocit, že mám doma naozajstné stromy :-) na toto fórum som zavítala to zvedavosti, lebo sa rada dozvedám nové veci.

Inak sa zaujímam o rôzne kultúry a všeobecne náboženstvá a filozofie, väčšinou z teoretického hľadiska, I keď skúšala som všeličo.
Mám psa a kocúra a rada čítam.
Okrem práce v oblasti obchodu si po večeroch a cez víkendy privirábam doučovaním angličtiny.

Inak, sú na tomto fóre vôbec nejaké dievčatá okrem mňa ? :-D

Odoslané z G7-L01 pomocou Tapatalku

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 26 Apr 2016, 13:31

Wow, ja pochádzam priamo z Bojnického podzámčia, vitaj a nech sa darí. Zaujímavé hobby to máš. Dievčat je tu ako šafranu. :(
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Členovia"