Zoznamka

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Zoznamka

Príspevok od užívateľa RastoS » 10 Sep 2010, 10:55

ahojte,
tak niečo málo o mne čo možno ešte neviete.
som z Bratislavy ale čoskoro bude zo mňa Senčan, momentálne mám 30 rokov. Pracujem v oblasti IT, zálohvanie dát, keby mal niekto záujem. neviem či vás zaujímajú aj parametre môjho tela ale mám 190cm, 95kg, hnedé dlhé vlasy a hnedé oči s okuliarmi :)
mojimy hlavnými záľubami sú počítače, flóra a squash ale tak veľmi okrajovo skúšam veľa iných vecí.

a to asi dôležité, bonsaje pestujem už od nepamäti ale vtedy to boli ešte len stromky a bonsaje sa z nich snažím spraviť len posledných možno 5 rokov.

R

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Re: Zoznamka

Príspevok od užívateľa sesino » 11 Sep 2010, 11:45

ahojte volam sa Svetozar Kolenicka , byvam pri TO, no pochadzam z horehronia, od Brezna, mam 3 deti, 1 manzelku-koleginu pri pestovani bonsajov, :D tieto pestujem uz hodne davno, aj ked som byval priamo pri lese-150 m ,
no co este , roky ? to racsej ani nechcite vediet :D :D :D
Prílohy
Sveto1.jpg
Sveto1.jpg (1.72 KiB) 4000 zobrazení

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 11 Sep 2010, 19:46

Sesino,myslíš,že si najstarší?

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 12 Sep 2010, 10:26

:D hod svoje foto, ale aj napis nieco o sebe
Naposledy upravil/-a sesino v 12 Sep 2010, 19:38, upravené celkom 1 krát.

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 12 Sep 2010, 18:51

Nemám použiteľný fotoaparát .Šedivé vlasy ešte nie sú známkou staroby.

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 12 Sep 2010, 21:18

no o mikusovi vieme to že je to zaslúžili dedo už :)
ja nie som ešte ani otcom

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 12 Sep 2010, 21:41

Tridsať rokov,najvyšší čas.

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 12 Sep 2010, 21:51

si predlžujem život. vedci dokázali že čím neskôr má nejaký živočích potomstvo tým dlhšie potom žije, pretože je tlačený povinnosťou starať sa o svojich potomkov čo najdlhšie. ;)
len škoda že výsledky sa prejavujú až po nejakej tej generácii. u vínnych mušiek sa vedcom týmto postupom podarilo zdvojnásobiť dĺžku života v nejakej tej stej generácii :)

R

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 14 Sep 2010, 08:39

Len či budeš mať trpezlivosť pri malých deťoch?To nie je ako keď ja som s vnukmi pár hodín,no niekedy pár dní,ale celé dni sa prispôsobovať ích potrebám,náladám.

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 14 Sep 2010, 10:05

no však uvidíme. po prípade to vyriešim ako môj kolega. boli sme na chate a večer zišiel dolu zo svojej izby a hovorí svojej žene "Janka, deti ti plačú."

R

petra
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 10:47

Príspevok od užívateľa petra » 16 Sep 2010, 11:38

Rasto, nieco mi to pripomina.... :roll: :lol: Ale rodičovstvo môžem len odporučiť, je to riadne dobrodružstvo... A myslím že veľká paralela s pestovaním stromčekov ;)
Tak, keďže som s tým prišla, volám sa Petra Hrehušová(33), bývam v Novej Dubnici, mám dve detičky (4r syn a 2r dcérka), t.č. na materskej, inak úradník na meste :roll:.
Bonsaje som objavila minulý rok, odvtedy mi nedajú pokoj! Chcem sa s nimi zaoberať už do konca života! :D Doma nejaké izbovky, u rodičov na dedine vonkajšie stromčeky. Veľmi ma mrzí, že tu v okolí nefunguje nejaký klub, alebo také niečo, lebo myslím, že pre začiatky hlavne je to na nezaplatenie! Internet je úžasný, ale naživo je naživo... (Ozaj, vy ste členmi nejakej bonsaj skupiny?)
Som vám všetkým vďačná za akúkoľvek radu či pomoc na tomto fóre, verím, že to raz budem vedieť vrátiť ďalším začiatočníkom.
Kto sa pridá do zoznamky ďalší? ;)

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 16 Sep 2010, 19:11

Volam sa Marián Šimkovič, som členom SBA a bonsai klubu Danubius Bratislava. Bonsajom sa venujem od roku 1992. Bol som samouk a robil som strasne vela chyb. Az po prichode do BA klubu v roku 2000 som sa poucil ze pestovat bonsaje je celozivotna zalezitost. Clovek sa uci stale nieco nove. Som znamy tym ze pestujem stromceky so semien aj ked v poslednej dobe ma ocarilo vzdusne potapanie. Rad sa tu s Vami podelim o skusenosti pri pestovani bonsajov.
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

boza66
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 23:14

Príspevok od užívateľa boza66 » 17 Sep 2010, 18:30

Ahojte bonsaisti.
Volám sa Peter Vozár, mám 44 rokov a bývam v Lipovci -dedinka pri Vrútkach. som ženatý a mám 2 synov- puberťákov. Bonsajom som sa začal venovať v roku 1986. Je to už nejakých pár rokov ale posledných 5 rokov sa tomu venujem intenzívne nakoľko už bývam vo vlastnom rodinnom dome, kde mám miesto a podmienky na pestovanie v interiéri aj exteriéri. Teraz si môžem dovoliť aj pestovanie stromčekov prinesených s prírody.
boza

ZuzanaS
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 21:27

Príspevok od užívateľa ZuzanaS » 18 Sep 2010, 20:09

Ahojte. :) Vyzera to tak, ze som tu medzi vami najmladsia. :D :D Ale ved nevadi.
Takze volam sa Zuzka, ako uz iste vsetci viete. Mam 20 a som z Vranova, no teraz uz treti rok byvam v Kosiciach kvoli skole. Studujem psychologiu, no ked to niekto pocuje, ma hned tendenciu mysliet si, ze ho budem rozoberat. Nebojte sa, nerobim to. :D No a bola tu rec aj o detoch, tak to este nemam. :D Aj ked clovek nikdy nevie.
Ako som uz raz pisala, mala som kedysi dva bonsaje, ale nepodarilo sa im prezit.:( Vtedy som si bola ista, ze sa k tomuto raz urcite vratim a uz nastal ten cas. Pestovanie bonsajov ma uplne fascinuje a dufam, ze s vasimi cennymi radami sa budem pomalicky zdokonalovat. Forum sa mi velmi zapacilo a dakujem este raz, ze ste ma vsetci tak srdecne prijali. :)

P.S.: Pripajam este svoje foto. :)
Prílohy
foto.jpg
foto.jpg (6.37 KiB) 3917 zobrazení

poloo
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:59

Príspevok od užívateľa poloo » 18 Sep 2010, 23:43

Konečne výstavný kúsok :lol: Vďaka Zuzka.

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 19 Sep 2010, 05:36

Čo je mladé je krásne,opak bonsajov.

ZuzanaS
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 21:27

Príspevok od užívateľa ZuzanaS » 19 Sep 2010, 12:18

Az sa cervenam. :oops: Dakujem vam. :)

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 19 Sep 2010, 12:41

Krása prírody je najkrajšia Zuzka a teba veru obdarovala :-)
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

Martis Peter
Dátum registrácie: 28 Sep 2010, 21:07

Príspevok od užívateľa Martis Peter » 28 Sep 2010, 21:46

Ahoj všetkým. Volám sa Peter Martiš, bývam v Klobušiciach pri Ilave. Moje prvé pokusy pestovať bonsaje boli takmer pred dvadsiatimi rokmi , ale aktívne sa im venujem dva roky. Nedávno som oslávil štyridsiatku a tak dufam , že ešte sa mi podarí vypestovať nejaký ten bonsaj. S počítačom to ešte moc neviem, snád sa mi podarí niekedy aj vložiť fotky.

Michalka160

Príspevok od užívateľa Michalka160 » 30 Sep 2010, 11:20

Ahoj...volám sa Miška..som z východu, ale sedem rokov bývam už v Bratislave....Pracujem v jednej malej banke a v podstate robím na ľudí veľké ramená :), lebo vymáham....
Mám 25 rokov a nikdy som nič nepestovala okrem kaktusu doma ... :lol:
tento rok sa mi konečne podarilo presťahovať do nového bytu, kde už nemam zbytočných spolubývajúcich navyše...a rozhodla som sa okrášliť si domov :)
moj prvý kvet je aloe vera a celkom sa jej u mňa páči, aspoň myslím...zatial neuschla .))) okrem toho hostím aj brečtan, ktorý mi darovala kolegyňa, tak snaď pustí korienok a budem ho mocť "udomacniť" u mňa :)
kvety..možno nie všetky, ale tie ktoré padli do oka mne nie sú najlacnejšia záležitosť pre mňa, preto som tak skromne zatúžila vypestovať si ich zo semienka :)
Veľmi sa mi páči Adénium a kdesi na nejakej internetovej stránke mi padol do oka Hemant bielokvetý :)...popri surfovaní som narazila na bonsaje a ostala som očarená....a tak som dnes vlastne tu:)
či sa mi bude dariť je hudba budúcnosti ....
som inak moc živelná...tak vás prosím o zhovievavosť a malinke strpenie niekedy stačí aj niečo také "miška kľud..." a miška sa ukľudnila .))))
vopred ďakujem za rady a správne vedenie ma na mojej ceste pri spoznávaní krás zelených rastliniek :)

ak bude nutné, možem pridať aj foto ;)

Napísať odpoveď

Návrat na "Členovia"