Výber misky pre fikus

peter
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Výber misky pre fikus

Príspevok od používateľa peter »

Ahoj
Ktorú misku by ste vybrali, prípadne prečo?
Rastlina (V x Š) 40 x 38, šírka sa bude časom ešte mierne zmenšovať,
rozmery misiek sú pri jednotlivých obrázkoch.
Prílohy
Ficus 12x.jpg

Používateľov profilový obrázok
lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber misky pre fikus

Príspevok od používateľa lacike »

Cau,

za mna 1,2,7,9. Nedal si velmi odlisny vyber, misky sa otvaraju, su na nozickach, obdlznikove. Lisia sa najmae glazurou a velkostou.

1 a 2 som vybral preto, ze strom potrebuje k sebe lahsiu misku a paci sa mi farebnost glazury, ku tomuto fikusu mi ide skor ta svetlejsia hlazura.
7 a 9 som vybral preto, ze su kusok sirsie a plytsie, co je asi proporcny ideal ku kmenu. Nepaci sa mi ale uplne na 9-ke, ze sa otvara a na 7-cke glazura (nepasuje k stromu nicim)

Zvysne su prilis objemne, kvoli ich vyske - vyssie misky idu ku hrubemu kmenu, aby posobila kompozicia stabilne. Toto je mladovyzerajuci strom s tenkym kmenom, potrebuje sviezu jemnu misku.

Co sa tyka farieb, tak by mali odtienom sediet kusok ku stromu, pripadne posobit kontrastne (ale to vtedy, ak samotny strom je riadne dominantny). Trojka miska mi nepasuje, lebo spodna cast nesedi ku farbe kmena, je to ako dat si zltohnede ponozky ku sedozelenemu obleceniu. Mozno vec mody a subjektivneho poctiu, ale urcite by lepsie sekla so svetlejsim spodkom.

Eduard Novotný
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Mar 2013, 19:34

Príspevok od používateľa Eduard Novotný »

Zdar. Tiež sa my pozdáva 1,2, aj 12 by bola fajn ak by bola miesto 28 tak25cm široká.
Inak chutný fikusík.

peter
Reactions:

Ďakujem páni za názor.
Práve 1. a 2. misku už predali, neviem či by sa do nej stom vošiel, teraz je v extrémne škaredej predajnej miske 30x24cm.
Lacike asi si trafil klinec po hlavičke, vyberal som práve obdĺžnikové hranaté, a ako som si kúsok načítal, takému stromu sa viac hodia skôr oválne zaoblené uzavreté... Možno budem hľadať aj okrúhle okolo 20/5cm, na výber som zatiaľ nič moc nenašiel.

Máte nejaké tipy na ďalšie predajne s primeranými cenami za misky? Pozeral som NR, ZA, KE a Libčany shopy.

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

No, ono to nie je nahoda, ze som vybral 1 a 2. Prave preto, ze su ovalnejsie a "posobia sviezejsie" ;) Aj okruhla by asi sla, ale ovalna bude asi lepsia volba.

Este kludne vyskusaj ebay. Ale predpokladam, ze chces rozumnu cenu. Norbert Viola robi pekne tocene, ak chces okruhlu:
https://www.pottery.sk/keramika/bonsai-misky.html

peter
Reactions:

Este kludne vyskusaj ebay. Ale predpokladam, ze chces rozumnu cenu. Norbert Viola robi pekne tocene, ak chces okruhlu:
https://www.pottery.sk/keramika/bonsai-misky.html

ebay som čakal že bude mať väčšiu ponuku :-?, možno len momentálna situácia. Ponuka p.Vioa vyzerá zaujímavo, zakázkovú výrobu by si zaslúžil asi už vyspelejší stromček, škoda že nemá zverejnenú aktuálnu ponuku, ale môžem mu skúsiť napísať..
Hľadám niečo do 30€ nech sa dá na to aspoň trocha pozerať :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Misky, doplnkové rastliny a predmety"